Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Turbo na peugeot 406 1.8 SV?


qvapak

Recommended Posts

Původně zaslal: qvapak

Zdravím mám 406ku 1.8 SV a chtěl bych do toho hodit turbo :) nevíte někdo jestli to vůbec jde? :D

Jde. Uvolni si tak 70-100 tis a všechno jde. Je to asi tak 3 týdny, co se tady protřepávala montáž turba do 307, 2,0 100 kW. Vše, co je tam napsaný se týká i tebe. Jinak můj osobní názor. Je to blbost. :papa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: qvapak

Zdravím mám 406ku 1.8 SV a chtěl bych do toho hodit turbo :) nevíte někdo jestli to vůbec jde? :D

Scháněl sem komerční sadu na PSA motory a jedné co se dělá je Mušketýr kompresor na S16.

Jinak přestavět vlastní.

Obnáší to:

Jinou řídící jednotku (musí podporovat turbo) cena 30-150tk

Větší vstřiky

Turbodmychadlo - 15-400 000

Zakázkově vyrobené sací potrubí

Zakázkový výfuk

Ocelové těsnění pod hlavu (zakázka)

Trubky a hadice na zakázku

Mezichladič

Třpělivost

Motorovou brzdu a emise

Podle auta ještě další změny v uchycení, sání a podobně

Podle zvýšení výkonu pak ještě kované ojnice, jinou kliku, jinou vačku. Někdy je nutné sundat hlavu pro změnu komprese.

JInak řečeno... pokud se to \"normálne\" nedělá jako set, je to u nás v republice dost obtížné a dost drahé.

V některých případech se musí vyměnit spojka, někdy ještě předělat převodovka. Taky je dobré sbalit čerpadlářku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: qvapak

Zdravím mám 406ku 1.8 SV a chtěl bych do toho hodit turbo :) nevíte někdo jestli to vůbec jde? :D

Scháněl sem komerční sadu na PSA motory a jedné co se dělá je Mušketýr kompresor na S16.

Jinak přestavět vlastní.

Obnáší to:

Jinou řídící jednotku (musí podporovat turbo) cena 30-150tk

Větší vstřiky

Turbodmychadlo - 15-400 000

Zakázkově vyrobené sací potrubí

Zakázkový výfuk

Ocelové těsnění pod hlavu (zakázka)

Trubky a hadice na zakázku

Mezichladič

Třpělivost

Motorovou brzdu a emise

Podle auta ještě další změny v uchycení, sání a podobně

Podle zvýšení výkonu pak ještě kované ojnice, jinou kliku, jinou vačku. Někdy je nutné sundat hlavu pro změnu komprese.

JInak řečeno... pokud se to \"normálne\" nedělá jako set, je to u nás v republice dost obtížné a dost drahé.

V některých případech se musí vyměnit spojka, někdy ještě předělat převodovka. Taky je dobré sbalit čerpadlářku.

turbodmychadlo třeba z una seženeš za 7tis...no klidně i mín,ale na jak dlouho to bude:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Původně zaslal: Crack

:D:D:D že vy si tady děláte pr*el?

:D:D:D:D:D:D:D

Ja tentokrat stym nic spolocne nemam :D:D:D

Ale viem asi ako sa Crack citi, ked mne to tu 3 tyzdne vymlouva a pak zacne niekto znovu :D:D:D

hehe :).. som sa davno tak dobre nezasmial :D:papa

:D ne mě to příjde jen k smíchu takovýhle věci:D jako já ti to nevymlouvám,ale ber to jako přátelskou radu že je prostě výhodnější koupit silnější auto,nebo rozumný upravy,jaká tady jmenoval Dusan,ale do těch se zas noikomu nechce investovat:papa PS.a pořád je to jen motor,podvozek chybí atd...

[upravil dne 18/12/05 Crack]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Tak ano :).. ale nas neznalych to Turbo tak fascinuje :mrk

A uznavam... ja som si to predstavoval znacne jednoduchsie :)

Ozaj.. a keby sa tam pripojil kompressor?.. napriklad by mi daval len nejakych 0,5 bar.... to by uz zvysilo kompressiu trosku :mrk

To máš pravdu,mě turbo taky fascinuje;) přece jen je to fíííčáááák:D jinak měl sem chvilku Uno turbo i.e 1,3 a to byl mazec.Fascinovala mě ta ručička jak tam lítala,vždycky na tom tlakoměru:D a pak když seplto turbo tak to byl hukot:o škoda jen že to byl fiat a tak hrozně to hnilo:bojim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tato motortech firma setím už zabívala na některých autech můžete se podívat jak se jim vedlo nebo taky nevedlo.Zvládli by to i za menší peníze než se tady píše.

Neřikam nikomu at to tam dá nebo ne.Už sem se tim dost dlouho zabýval(třeba ode mě náky autí sturbem vyjede:D)Neni to blbost!Ale chce to odhodlání a hlavně důvod:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

Tato motortech firma setím už zabívala na některých autech můžete se podívat jak se jim vedlo nebo taky nevedlo.Zvládli by to i za menší peníze než se tady píše.

Neřikam nikomu at to tam dá nebo ne.Už sem se tim dost dlouho zabýval(třeba ode mě náky autí sturbem vyjede:D)Neni to blbost!Ale chce to odhodlání a hlavně důvod:super

A ještě takovou drobnost. FINANCE. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som pisal tej firme MotorTech :)

Odpisali mi, ze Turbo by bolo dost komplikovane a ze v mojom pripade by bolo jednoduchsie nainstalovat kompressor :mrk

No myslienka je to pekna.. ale nezabudli aj dopisat cenu, ze by sa to pohybovalo okolo 100.000 Sk :bojim:myslim

No je to pomerne dost takze momentalne to uz neriesim... ale mozno casom by som sa nato aj dal :mrk

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...