Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Padá do nouzaku - čidlo tlaku turba?


OnR

Recommended Posts

Čaute, mám větší problém s evasionem. Při dálniční jízdě, řekl bych nad 3tis otáček a většinou do kopce spadne auto do nouzaku. V servisu mi vyměnili řídící jednotku palivového čerpadla, nějaký elektromagnetický čidlo a čidlo tlaku turba (jestli to říkám správně).

Poslední jmenované jsou 2 přímo u horní hrany kapoty. V servisu vyměnili jedno (to levé) s tím že může začít dělat problémy i to druhé (jedno nové druhé staré). Takže první jízda po dálnici cca 50 kilaku a šup do nouzaku :(.

Otázka zni: může to být tím? Čidlo bych sám koupil a vyměnil než dávat v servisu 500 za povolení dvou šroubů a zapojení dvou hadiček.

Jsem lehce nasra.ej po zaplacení 12000 za to abych zjistil že je to furt stejné. Takže pokud je něčím podložené to, že to může dělat to druhé čidlo, ventil či co to je tak to vymenim radši sám než někomu cpat prachy za práci a předraženej díl.

Dík za reakce

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dělali tomu diagnostiku???

 

Edit: a to ti neměnili čidlo, ale zřejmě solenoid podtlaku, ty jsou tam dva. To měnili podle mě nesmyslně, a mám jich tu několik v šuplíku. Čidlo tlaku v sání je cca u baterky, a je tam jen jedno. Další čidlo je váha vzduchu, jiný čidla tam nejsou (resp. pak je na tlak nafty v railu).

Upraveno uživatelem oddie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie:tak to bude ten solenoid. Diagnostiku dělali. Teda alespoň jsem za ní dal 800. http://www.amd-nahradnidily.cz/zbozi/vypinaci-ventil-bosch-bo-0928400309/233410/

Tohle je ten díl který je tam puvodni ten vedle měnili.

Teď mi jde primárně o to, že frajer v servisu říkal, že může dělat problémy ten druhý ventyl protože si nebude rozumět "starý s novým".

Samozřejmě bych to reklamoval, jen mi jde o to aby ve finále opravdu nevyměnil ten druhý s tím že říkal že to může dělat problémy a já mu tam nevysolil další min 2000 když si to sám vymenim za 1000.

Takže jde jen o to jestli si opravdu ten starý nemusí rozumět s tím novym, nebo je to úplná blbost..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pán přehrál řídící jednotku a problém stále trvá. Pořídil jsem si čínskou diagnostiku a ta říká

P0243

Turbodmychadlo (TC) Wastegate regulační ventil A - obvod závada

Nějaký nápad kde začít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked mas diagnostiku tak chod na live data kde ti ukazuje a porovnava tlak turboduchadla so ziadanou hodnotou za jazdy  ak bude nizky tak skontroluj vsetky podtlakove hadicky v aute ci neni niektora spraskana alebo vytiahnuta (tym padom ti bude unikat podtlak ) tiez  tlakovu hadicku na snimaci tlaku turba ci je ok  

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj řeším něco podobného mě to dělá tedy přesně v 2650 ot spadne do nouzáku, vypnu motor zapnu a zase jedu, diagnostika hlásí příliš velký tlak turba

měřil jsem to 0,5 ATM byl tlak , výměna snímače , elektroventily, bez účinku, 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...