Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aku mate rýchlos? pri 2000 ot/min na 4-ke, 5-ke???????


Guest Miloš306

Recommended Posts

Guest Miloš306

Ahojte 306-kari! :papa

Mam 306 TD, rv.95, prevodovku BE3, kodove označenie CL79

Nezdá sa mi rýchlos? aku ukazuje rychlomer. Možte mi prosim niekto napisa? ake ma tato prevodovka prevodove pomery a z akeho auta je, lebo podľa knihy \"Jak na to?\" by tam mala by? CM29 alebo CL77 ???????????? :xvul

Teraz mi to ukazuje takto:

na 4-ke - 2000 ot/min - 55 km/hod.

na 4-ke - 3000 ot/min - 90 km/hod.

na 5-ke - 2000 ot/min - 71 km/hod.

na 5-ke - 3000 ot/min - 120km/hod.

Tak som to dnes odpozoroval? Mne sa zdá, že auto ide rýchlejšie než ukazuje tachometer. Minimalne 10 km/hod.

Akú rýchlos? dosahujete vy pri otáčkach 2000 a 3000 ot/min na 4. a 5. prevodovom stupni ??????????????????

Prosim napište vlastné zistenia.

Vďaka, veľmi. :myslim

[upravil dne 15/12/05 Miloš306]

[upravil dne 16/12/05 Miloš306]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Pneu mam 175/65 R14

akú rýchlos? dosahujete na svojich TD pri 2000 ot/min na 3-ke, 4-ke a 5-ke??????? Alebo aj pri iných otáčkach, ktoré mate odsledované!!!

Prosím, prosím. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty rychlosti při 2000 a 3000 by měly být přesně 1,5 násobkem, protože převodovka je lineární a když se zastaví motor, tak se zastaví kola.

Pokud ti to opravdu ukazuje tak jak píšeš, tak asi dost kecá tachometr. Doporučuju dálnici s kilometrovníky, stopky a kalkulačku.

Otáčky motoru do toho neuvažuj (a to ještě může kecat otáčkoměr!), převodovku asi nikdo neměnil. Bude to jen záležitost tachometru.

[upravil dne 15.12.05 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky je zásadní rozdíl mezi benzínem a naftou.

Ale anketa je to zajímavá.

Obvyklý krok mezi sousedními rychlostmi je asi 1:1,3.

Jednou jsem jel starším Pajerem diesel, a pořád jsem to v kopci nemoh \"utrefit\", mezi 2 a 3. Už jsem si myslel, že jsem zapoměl řídit. Pak jsem si to všiml, že mezi 2 a 3 tam byl krok 1,75. Takže - dva je málo, tři je moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

V knihe \"Jak na to?\" píšu, že prevodovka BE3 sa používa pre motor 1,8 a vyššie! Typové označenie prevodovky pre 1,8i benzin je CJ76 a pre vznetové motory to može by? CL77 alebo CM29! Ja som na svojej prevodovke našiel kod CL79, takže ani netušim, či to je z 306-ky a či to náhodou nie je z niečoho ineho doskládané!

Podľa mňa bude rozdiel aj v prevodovkách BE3, najmä v tých kodových označeniach, ktoré asi určujú ktorá prevodovka má aké prevod. pomery + stály prevod diferenciálu.

A keby som mal presné prevodové pomery mojej prevodovky - CL79, tak rýchlos? by som vedel vypočíta? podľa otáčok a obvodu kolesa!

Ak by ste náhodou niekto mali CD nahradných dielov, mohli by ste mi pozrie?, či tam náhodou nie sú prevodové pomery prevodovky CL79 a posla? mi ich. Vopred dakujem.

Takže píšte svoje merania, najme diesly, ale vďaka aj za benziňáky!!!

:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V knihe \"Jak na to\" su evidentne kokotiny, nebo? CL79 do 306 1,9TD skutečně patří. Kdežto CM29 a CL77 jsou z atmosféráku - 1,9D bez turba.

Převody CL79 jsou: 11x38, 23x43, 27x31, 35x29, 38x25, stálý může být 16x63 nebo 19x75. A převodovku BE3 maj i 1,6ky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Miloš306

Tak toto som potreboval! :super

Vďaka Oddie!

A teraz idem počíta?, ako by to malo v skutočnosti jazdi?.

Už som aj dohodnutý s kamaratom, že to premeram s inym autom, len teraz nejako... sneží a sneží a na meranie asi nebude najvhodnejšia doba, nechcel by som skonči? v najblišžom \"jarku\"! :aut:aut:aut. Keď to premerám a prepočítam, dám vedie?!

Ešte raz vďaka všetkým! :super:papa:super

Ale svoje namerané skutočnosti môžte smelo písa? ďalej! :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...