Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna motorového oleje v 1.6 HDI


1075

Recommended Posts

Chci se zeptat je lepší při výměně motorového oleje v motoru 1.6 HDI 82 kW nechat olej vypustit nebo je lepší nechat ho vysát. Jde mi o to, že při vypuštění oleje prý kvůli špatnému tvaru olejové vany nevyteče všechen starý olej a tak mě napadlo  nechat ho vysát, ale netuším zda se vysaje také všechen olej? Máte někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

já u své 1,6 Hdi 82 kW měnil sám lej zrovna včera..... s odsávačkou "z Lidlu" :)

 

Odsával jsem to dvakrát s odstupem asi 30 minut ( aby ten zbytek po 1. odsávání mohl stéci dolů)...... na a pokud si s tou odsávací hadicí trochu pohraješ jako já ( tzn. několikrát povytáhnout  a zase zastrčit tak hluboko, že slyšíš  ,že to zase nasává ty zbytky ) ...tak vysaješ asi snad vše ......... nalil jsem totiž po odsátí ten starý olej do prazdne origo TOTAL 5L kanistru , a na rysce to ukazovalo odsáté  3,8 L.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
před 19 hodinami, Mosquito napsal:

Tam jsou vsechny mozne jen ne 5008 :-). Spis se mi jedna kde filtr je a co vse (pokud neco) musim sundat abych se dostal na vypousteci sroub.
U aut co jsem mel bylo videt hned kde je filtr, protoze tam nebyla jen vlozka. A u 206 jsem si nasel na youtube navod a slo to jako po masle

v mém odkazu jsou motory 1.6 HDi, takže musíš vidět, kde je filtr--je totiž úplně jedno, v jakém autě je tento motor namontovaný :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...
V 18. 7. 2016 at 15:09, ozzy56 napsal:

když už jsi ten dekl sundal, tak udělej otvor v místě vypouštěcího šroubu na vaně--nebudeš ho muset pak vždycky u výměny oleje sundávat :myslim

Blbost vana je ulozen vys nez kryt takze po udelani diry a odkrouceni zatky nevzdycky se proud oleje trefi presne do diry a zapatla si cely kryt o 5 min praci dele to nestoji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem někde psal o blbosti to odsávat....tak beru zpět ....už dvakrát jsem to takhle dělal a v pohodě.....jelikož 1.6hdi má úzké a točité hrdlo na olej.měrku tak jsem si sehnal mosaznou trubičku a odsávám to odsávačkou z Lidlu...(jednou jsem to dělal jen klasickou hadičkou strčenou do měrky ale jak se točí nejde se dostat až dolů do vany)...tou trubičkou se člověk dostane krásně až na dno vany takže tam nic nezůstane.....za mě myslím v pohodě.......sice jsem si v deklu pod moterem udělal okno na vypouštěcí šroub ale ještě jsem to spodem nedělal ...zatím odsávám....Měním olej každý rok po 10-15 tisících.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...