Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Auto nejede a je líný


Bobišek

Recommended Posts

Zdravím klubáci,

mám Puga 106ku, r.v. 98, 1.1 obsah, 44 kW. Nedávno se mi vrátil ze servisu, kde byla měněna vodní pumpa, těsnění pod hlavou, a byla broušená hlava. Auto od té doby nejede, a žere jak mlejn. Servisák mi tvrdí, že dal řemen správně, protože jsem četl všude možně, čím by to mohlo být, a někde jsem se dočetl že to dělal posunutý řemen. :roll Tvrdil dle pravítka správně nasazeno. :nevim Tak tak dumám a nic mě nenapadá čím by to ještě teoreticky mohlo být..  :myslim Nevíte někdo ? Díky :super

Upraveno uživatelem Bobišek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, jenže jsem to nepoznal, že to žere jak mlejn a nejede to, když jsem s tím vyjížděl ze servisu..  :( Až po pár kilometrech.. Takže vrátit zpátky se slovy ,,po**** jsi to,, ?  :myslim  Ach jo.. :(  že já mám takový štěstí na ty servisáky..  :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Chlapy, díky za rady, ale já si už nevím rady. Svíčky - vyměněný, lambda - v pořádku, tlaky jsem naměřil kolem 8,5 bar na každým válci, vzduchový filtr - vyměněný, stav - stále stejný, auto nejede a spotřeba kolem 8l/100km.  :( No a k těm rozvodům, opravdu takhle z ničeho nic by se mohli odrovnat ? :myslim  Díky za odpovědi  :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdo dělal tu ,,mechanickou" práci? Přece servisák. Napiš sem jméno servisu, kde si měl vozidlo, ať se mu každý vyhne. Pokud je to takový ,,lempl". Zřejmě Ti nezbyde, než dát vozidlo do jiného servisu, kde to mu rozumějí na kontrolu rozvodu, jak bylo výše napsáno. Jistě Ti doporučí zdejší členové servis ve tvém okolí. Pokud se ukáže, že vina je na straně servisáka, tak mu udělej ,,reklamu" na jeho práci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu to i logicky vypadá na ten posunutý rozvod..zvýšená spotřeba a snížený výkon..do válce jde prostě benzín trošku jindy, než by měl, nebo jiskra zapálí ve špatnou dobu...tak mi to připadá..u starýho auta s rozdělovačem by se řeklo "špatný předstih"...

U tebe to ale asi bude ten případ s posunutým rozvodem třeba o zoubek, protože jiskru řídí řídící jednotka 

 

Startuje dobře za tepla i za studena? :myslim

Upraveno uživatelem Chilliluk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak klubáci, mám hotovo, auto šlape jak hodinky, startuje na otočení, a spotřebu mám zpět na 5,7l/100 km. A chyba byla opravdu v rozvodech, posunutým řemenem.  :super jen mě to stálo další sumu peněz, ale hlavně že to jezdí jak má. No a servis ? Vyhněte se prosím J.P.D Group, s.r.o, Čepí  :super  teda pokud nechcete za opravy platit dvojnásobek ceny, a za stejnou opravu znovu a jinde  ;)   :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...