Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zaseknuté okno u spolujazdca - ako dať dole tapacírung z dverí?


caligula

Recommended Posts

Zdravím, u spolujazdca sa mi zaseklo okno. Ide vytiahnúť max do výšky 10 cm.

 

Zbežne som si obzeral tapacírung na dverách. A nikde neviem nájsť šrouby.

Dával už niekto dole z Vás tapacír? S čím začať?

 

Tak obloženie dverí už mám dole.

Upraveno uživatelem caligula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak napíšem krátky návod na odstrojenie obloženia dverí + fotky po odstrojení.

 

1. dáme dole ozdobný kryt madla vycvaknutím. Začal som s tou dlhšou stranou a potom spodnou stranou.

post-20720-0-22633200-1460015016_thumb.j

dlhšia strana ozdobného krytu

post-20720-0-61417400-1460015043_thumb.j

spodná strana ozdobného krytu

post-20720-0-48210200-1460015068_thumb.j

vnútorná dlhšia strana ozdobného krytu

2. potom demontuješ 2 šrouby navrhu a naspodu, sú to šesťhrany, takže potrebuješ nádstavec T25

3. potom vycvakneš panel ovládača sťahovania okna. Vytiahneš ho a odpojíš konektory.

post-20720-0-80775800-1460015092_thumb.j

4. na boku dverí pod zámkom je plastová krytka, tu vyťiahneš.

5. na spodu dverí máš svetlo to tiež vycvakneš, je tam vidieť taká zarážka. ide to ľahko. Odpojíš konektor.

6. potom vycvakneš panel obloženia. Začal som na mieste dole kde sú zavesené dvere k stĺpiku. Je tam voľné miesto, dajú sa tam strčiť prsty. A potom vycvakáš, jedno po druhom. Keď budeš mať všetko vycvaknuté ( je ich tam 8ks - viď obrázok) tak to obloženie ako budeš držať v rukách tak trochu smerom k sebe pritiahneš a vysunieš smerom hore.

post-20720-0-16998000-1460015112_thumb.j

vnútorná strana panelu obloženia predných dverí u spolujazdca.

Upraveno uživatelem caligula
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tomu rozumiem je to peugeot .Nechcem ho odsúvať na druhu koľaj ale v niektorých veciach majú čo dobiehať  oproti konkurencii.

 

Já to říkám pořád. Všechno, co se na francouzských autech kazí, pochází z Německa. V tomhle případě stahovačka od BOSCHe :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak fakt neviem mal som  auta ako A4 A6 alebo superb II a nejaké takéto veci som neriešil .Napr ja som superbII combi r.v. 2011 predal a kúpil 508sw je to o dosť krajšie auto z vonka aj z vnútra ale taketo niečo som na Nemcovi v živote neriešil.508 SW sa mi veľmi páči preto som to kúpil.Je pohodlne nie tak priestranné ako superb ale aj tak super.

Upraveno uživatelem Viki39004
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pýtal som sa v peugeote či sa dá vymeniť len to lanko, ale bohužial že len celý mechanizmus. A ten stojí vyše 300 EUR.

Našiel som náhrady na peugeot 607, 307, 308 atď. V sadách sú lanká, bežce, pružiny, navíjacie kolieska. Cena cca do 50 EUR.

 

Ale na 508 som nenašiel nič. A je blbosť podľa mňa to meniť celé, keď mám problém iba s lankom a ostatné funguje ako má.

 

Citroen C5 má rovnaké predné dvere, okná nie?

 

 

Ja tomu rozumiem je to peugeot .Nechcem ho odsúvať na druhu koľaj ale v niektorých veciach majú čo dobiehať  oproti konkurencii.

To nemôžeš takto brať. Na mojej 307 som riešil iba spojku.

 

 

Vdaka za navod aj za SZ.Este jedna otazka,ti co ste to mali dole,da sa odpojit ta horna koza,alebo je to nejak zlepene? Vdaka

Už som okno zafixoval a nahodil naspäť, ale keď pozrieš obrázok vyššie, tak je to spojené takými plastovými výstupkami. Tá vrchná koža, bola dosť pružná, dalo sa s ňou pohybovať do strán keď som to dával dole aj naspäť. Takže by to nemalo byť zlepené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
V 7. 4. 2016 at 23:32, Viki39004 napsal:

Tak fakt neviem mal som  auta ako A4 A6 alebo superb II a nejaké takéto veci som neriešil .Napr ja som superbII combi r.v. 2011 predal a kúpil 508sw je to o dosť krajšie auto z vonka aj z vnútra ale taketo niečo som na Nemcovi v živote neriešil.508 SW sa mi veľmi páči preto som to kúpil.Je pohodlne nie tak priestranné ako superb ale aj tak super.

Kdyby jsi měl někdy jedničkovou Octávku, tak takovouto věc řešíš rovnou 4x:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...