Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P308 - Dobíjení baterie - alternátor


JirkaK.

Recommended Posts

Zdravím vespolek,

chtěl bych poprosit zkušenější o radu. Náhodou jsem o víkendu změřil baterku - v té době byla po cca šesti studených startech, bez jízdy, jen popojíždění z garáže a zpět. Baterka měla 12,15 V. Při nastartovaném motoru bylo pak napětí cca 12,6V. Když jsem dnes přijel z cesty 2x40 km, baterka při vypnutém motoru měla 12,5 V, po nastartování opět 12,6 V a hodnota se už nezvýší. Jsem si celkem jistý, že před cca rokem dobíjení při nastartovaném motoru dávalo cca 14 V.

Nepozoruji ale žádný problém, starty naprosto v pohodě, všechna elektronika bez problémů funguje. Chtěl bych se poradit, co by mohlo být špatně ... alternátor evidentně dobíjí, ale je mi záhadou, že najednou místo 14 V dává jen těch 12,6V. Netušíte někdo, co by mohlo být špatně, kam koukat, kde hledat problém?

Díky za tipy.
Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 6 měsíců později...

Zdravim, chcem nadviazat, pretoze mam takmer rovnake priznaky ako zakladatel vlakna, ktory potvrdil ze odisla "riadiaca jednotka pre dobijanie".

Ja ale nemam e-Hdi, ale P308 1.6 Hdi 68 kW DV6DTED, Euro V, r.2011, vin VF34C9HP0BS243720

Cca pred 3 tyzdnami odisla bateria, 5 rokov, nie je to vela, ale ok, vymenil som. Potom ma napadlo zmerat dobijacie napatie a bolo to iba 13,2-13,6 V. Tak som jazdil so zapojenym merakom a hodnoty stale taketo. O dalsi tyzden vsak napatie kleslo na 12,6-12,9 V co uz sa mi naozaj zda malo. Ukazuje to na alternator dokonca aj v peugeot servise mi to povedali (bez kontroly na dia iba meranim), ale kedze ide o pomerne nove auto (EDC17) vie mi niekto prosim povedat ci tu je nejake riadene dobijanie mimo samotny alternator, t.j. cez riadiacu jednotku (a aku), co by mohlo znamenat, ze problem nie je v samotnom alternatore.
Je potrebny nejaky zasah cez dia po vymenie baterie (nerobil som)?
Nenasiel by sa niekto z BA a okolia kto by bol ochotny skontrolovat na origo dia?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...