Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak rozdelat pristrojovou desku?


oni

Recommended Posts

Původně zaslal: Matt

to by slo, tak to nejak spacham to by nemel byt problem :) myslel sem neco silenejsiho :)

vsude se da dat procesor, jestli chces :D

jestli muzu radit, kup si dvou (nebo troj) barevny ledky a na nastaveni komparacni urovne a hystereze hod aspon pro zacatek potenciometr... na 405 by mel byt pomerovy merak, takze by stalo za to komparacni uroven odvodit od druhe civky. pozor na radne dovreni spinacich tranzistoru, musel jsem kvuliva tomu palubku rozebirat...

pak napis, jak jsi dopadl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matt

to neni na 405ku, ale na crx, 405ka to ma, ja sem v tohle v oboru takze to zvladnu :cool:

oki ;) obcas tu chce nekdo bastlit zapojeni a v zivote nedrzel v ruce pajku... promer si rozsah napeti, myslim ze tam byla inverzni - plna nadrz odpovidala nejnizsimu napeti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som rad, ze je tu aj zopar kolegov elektrotechnikov :D:D:D

Vvitty tomu rozhodne rozumie :)..

Ked sa stym niekto nechce prplat tak existuju obvody ktore sa pouzivaju ako indikator vybudenia/prebudenia v audi technike :)

Sice je to trochu drahsie ako tranzistor + OZ+ par suciastok, ale je to jednoduchsia schema :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matt

jasan chapu, hele nemas nekde postup pri praci??? celkem by me zajimalo jak mas vyreseny ty rucicky i kdyz si to dokazu celkem predstavit :))

zalezi, co presne chces vedet... zkus nejdriv vyhledavani, uz jsem to tu popisoval nekolikrat, hics taky... ;)

co se tyka LED, mam tam jednu RGB kvuli cervene, je vlevo, a o kus vedle byla jedna modra vysoce svitiva autoled... doporucuju ale stahnout jas, to co je videt je v noci hrozne intenzivni, predelaval jsem odpory, ale pak uz se mi nechtelo to fotit... kdyz jsem to totiz stahnul tim predradnikem co je seriove v aute, tak to zmenilo barvu do vyblite....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upozornuju ze do orig. palubky nebudu nejak vazne kuchat nozem a pilnikem.. takze pokud by se to bez toho neobeslo (abych to mohl vratit i do puvodnihop stavu) tak bych to delal opravdu na nejake jine a podle toho jak by to dopadlo bych to udelal na origu..

V tomhle smeru jsem az prilis opatrnej na to co delam..

PS: pajku uz jsem v ruce drzel :D Ale elektrotechnik nejsem.. tudiz dalsi vec proc bych se nepoustel do hlubsich uprav bez odborneho dohledu.. cimz zni dobre ten napad s tydnem dovoleny ;)

Původně zaslal: Vvitty

2ALFAWORKS: nez zacnes neco delat s palubkou, podivej se na to co delal Hics, tam jsem se inspiroval ja... :D

zlobit se nebudu, klidne to pouzij, kdyz sem ale pak hodis fotky ;)

a upozornuju predem, ze to neni na jedno odpoledne rozhodit palubku, predelat, zastavet... navic pri tom urcite prijdes na to, ze ti neco chybi nebo by se melo udelat jinak.... osobne doporucuju mit na to nahradni budiky... sice nevim, jestli nekde v predpisech je povinnost mit v aute ukazatel rychlosti, kdyz ji budes dodrzovat, ale prislusnici by nemuseli mit pochopeni...

co se tyka prodeje, u te 309 to byl problem vubec nekoho nalakat i na dobry stav, holt RV89.... :(

2AKCZ: tak prijed, v lednu mam tyden dovolenou a budeme si hrat :D

me jde spis o to, ze nevim jak to vypada a kde muze byt pripadny problem, aby to pak k necemu vypadalo a nemuselo se moc zasahovat do plastu, v te 309 jsem to tak moc neresil a pilnik s nozem si prisly obcas na sve...

nejradeji bych vzal z vrakoviste budiky, ale to je minimalne litr a dalsi spadne do soucastek... :myslim nemas moznost nekde levne koupit kaplicku?

treba si jedny koupim, pohraju a pak je nabidnu k prodeji :D

[upravil dne 16.12.05 Vvitty]

[upravil dne 16/12/05 AKCZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2ALFWORKS: to se ti zda, ja elektronice vubec nerozumim :D aspon si tak casto pripadam kdyz mi neco nefunguje :(

ja tady zarovky nenahrazoval, ty tam zustaly, zmena se odehrala pouzitim rude folie ;)

LED je dodelane jen podsvetleni rucicek a loga Veglia... na palivo/teplotu po 2, na rychlost/otacky po 3 kouscich, a nebyl problem s rovnomernosti. dokonce to vytvorilo hezky efekt krouzku kolem :D

2Matt: mno, ja tam mel pruhledne, protoze to bylo podsvetleny uz z vyroby... jen jsem sundal barvu zespod, byla oranzove podbarvena, a natrel bilou.

co zkusit sehnat nejake z jineho auta? treba 309... :D

2AKCZ: a proc myslis, ze chci nejdriv nahradni palubku? :D abych vedel, jak na to a videl vysledek, driv nez do toho sahnu na svem aute. a nebo abych ji mohl rovnou zastavet do auta a tu svoji si nechat v krabici ulozenou ...

BTW, ty do ni kuchat nemusis, pujc mi ji a budu pilovat a krajet ja :D pak ti zbytky poslu zpet :aut

s tim indikatorem vybuzeni to vubec neni spatnej napad, ale nevim jestli to bude o moc jednodussi, zalezi jaky napajeni vyzaduje a kolik je schopen mit na vstupu a jaky proud utahne... ty LED si reknou o 40mA a ani jim to neni hloupy :D pozor na to pri dimenzovani odporu, aby se vam v aute v lete neodpajely!!!

[upravil dne 16.12.05 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano.. kalibracia je rozhodne nutna aj v pripade pouzitia toho indikatoru...

Citilivost vstupu ak dobre viem je v rozmedzi niekolkych milivolt, pripadne volt (mozno existuju aj ine typy:myslim), ale myslim, ze to sa predradnikom da bez problemov doriesit :)

A diody mozes dat rovno na vystup - je to vlastne nato stavane :mrk

Ked mas indikator s viacerymi vystupnymi urovnami, tak sa da pripadne spravit nejaky FADE efekt :D .. ale to uz trochu prehanam :D:D:D

BTW: spotreba... na tej Honde som musel dat poriadne rezistory... tusim 2 W :D:D... lebo to kurilo jak svina :D.. a to som mal kazdy budik na zvlast okruhu :D

[upravil dne 16/12/05 ALFWORKS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2ALFWORKS: treba LM3914 ma napajeci napeti do 18V a rozsah 0-5V... prizpusobeni rozsahu problem neni, dva odpory nebo jeden potak, fade efekt jako ze bys udelal treba rozsveceni podsvitu jednotlivych policek s cisly podle stavu ukazatele? :super

ale jednodussi na tento konkretni to nebude, protoze pokud me pamet neklame, tak je to bargraf, takze postupne spina LED, ale ty pod nechava svitit.. a tady potrebujes natvrdo prepnout, jinak ta barva bude takova vyblita, i kdyz to cervena presviti... ono to vlastne neni nic jineho, nez rada komparatoru....

BTW: davat jeden spolecnej odpor na budik je blbost, ty diody ti odejdou rychleji a budou svitit nerovnomerne...

problem je nelinearni charakteristika a vyrobni tolerance, takze nektere diody se otevrou o par mV drive a jine pozdeji => nekterymi potece mnohem vetsi proud, klidne vetsi nez mezni....

dej jeden odpor na LED, pak tento problem odpadne. nebo je zapoj seriove po dvou, max. trech a dopln odporem...

[upravil dne 16.12.05 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vvitty: Ano.. je to vlastne rada komparatorov :)... a tiez som myslel prave na LM 3914 a LM3915... neviem ako je natom 14-ka ale LM 3915 sa da prepnut aj na bodovy rezim :super

Je tam nato 1 pin... :mrk

To stymi LED... asi mas pravdu :super.. nabuduce to rozhodne tak spravim :super

BTW .. par tych LED sa mi aj vypalilo :myslim

Teraz aspon viem preco :(

[upravil dne 16/12/05 ALFWORKS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o wot éto těchníka :o jsem si stahnul datasheet te LM3914 a ono je to uplne super, Vref se da nastavit plynule do 12.5V, umi to i logaritmicke (LM3915), umi to nastavit proud v rozsahu 10-30mA (nevim, jestli to bude dost...), prijde mi ze tu soudruzi zapomeli udelat chybu :myslim

to pouziju priste uz jenom kvuli jednoduche regulaci jasu proudovym zdrojem, s tim ze zapojim referenci natvrdo at to sviti vsechno!

a k LED hodim jen symbolicke odpory, aby se neprekrocilo tech 1.3W na LM3914... :myslim

k tomu vypalovani LED - jak se jedna vypali, proud ktery mel pres ni tect potece dal pres ty ostatni, a nejvic pres ty, ktere maji nejnizsi Vf... takze ty se vypali jeste o neco drive... a kruh se uzavira... poslednich par uz shori hned, neboj ;)

[upravil dne 16.12.05 Vvitty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

tak jsem se cestou z prace stavil v GMe a koupil si jeden exemplar tohoto vykriku techniky :) a budu si hrat :)

btw, docela by me zajimalo jestli se tu jeste ukaze autor puvodniho prispevku, kdyz uz je tu tak zivo :D

Taky jsem na to zvědav - ještě navíc, když na to tak spěchal - \"dejte vedet prosim co nejdriv!!!! \":myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...