Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna baterie- jakou novou pro 1.6 Hdi 82 kW


otojanicek

Recommended Posts

Tak po obědě jdu zkusit nastartovat a tadá auto chytilo na brnk. Nechal jsem ho běžet cca 5 minut, vypnul a v pohodě. Jel jsem objet město, několikrát vypnul a bez problémů nastartoval.:super

Nevím čím to bylo, ale je možné, že baterii oslabila kamera, která je pořád píchlá v zásuvce? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

Tak hotovo vyměněno. Dělal jsem dle videa poprvé. Opravdu nic těžkého, jen se toho nebát.Vytáhl jsem Exide 12V 70Ah 720A viz fotka. Koupil jsem Exide 12V 72Ah 720A. Rozměrově stejné. Cena 2350 Kč - sleva 165 kč za starou baterku. Díky za pomoc. 😉

IMG_20200601_162615.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi,

mám dotaz ohledně baterie. Je možné že baterie umřela okamžitě bez jakýchkoliv náznaků stárnutí? Auto je pětileté a předpokládám, že i baterie je stejně stará. Ve čtvrtek jsem normálně přijel domů bez jakých koliv komplikací, v pátek ráno ani ťuk. Po otočení klíčku se sice kontrolky rozsvítily, ale při startování pouze zacvakali relátka a ani to neškrtlo. Dal jsem tedy baterii na nabíječku. Nabíjelo to cca 4 - 5 hodin nabíječkou s proudem 3,5A, pak to signalizovalo že je nabito. Zkusil jsem tedy start a opět to samé, ani ťuknutí, opět jen cvakali relátka. Napadl mě ještě startér možná je ve skratu a tím pádem při startu to vždy baterie odnese...

Ráno zkusím startovat přes kabely abych vyloučil ten vadný startér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkoušel nastartovat přes kabely a chytlo to na první otočení. Tím pádem je to skutečně baterka, která odešla extrémně rychle. Stále byla v pohodě i v zimě nebyl žádný problém se starty, až teď. Zničeho nic prostě konec a není v ní vůbec nic. Byla to ještě původní baterka z výroby tedy pětiletá.

Objednal jsem tedy novou a zítra jí tam nahodím, vyndání baterky je skutečně práce cca na 20 minut:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...