Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna baterie- jakou novou pro 1.6 Hdi 82 kW


otojanicek

Recommended Posts

Obtizne je to jenom poprve, pak uz je to hracka. Nastavovat v aute se musi snad jenom hodiny. I radio si pamatuje vsechny stanice po odpojeni baterie, takze bych to nicim nepodpiral.

 

A kdybych kupoval baterii, koupil bych zpatky origo ve velikosti L3 - da se koupit za 2550,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

měnili, po 4 letech, ale nechal jsem to na odborníkovi, a priznam se co tam strčil netucham :myslim ale při garančce to prošlo :)  přístup vynikající, v navodu pišou že méme kontaktovat odborný servis ostatně jako skoro u všeho :D ještě že tankovat mužeme sami :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
Guest Suditscher

Tak jsem dnes vyměňoval beterii. Napřed jsem se podíval na video, podle něhož trvá výměna cca 20 minut. Ano, ve skutečnosti se stejným postupem mi to trvalo půl hodiny. Ale jen kvůli tomu, že při předchozí výměně někdo utáhnul ty 2 šrouby takovou silou, že jsem měl co dělat, abych je v takto stísněných podmínkách povolil. (Mimoděk se mi vybavila "oprava Lakatoše" :D ) Ale jinak je to v pohodě a na těch 20 minut se dá dostat. Ale na to video je fakt lepší se před první výměnou podívat. Ty plasty je škoda rozlámat, když to není potřeba. Předchozí baterku jsem podezíral, že je asi ještě původní a proto začala stávkovat. 1. nabíjení (od koupě v 5/2015 jako 4leté auto), kdy startér jen cvaknul a nic,  jsem prováděl těsně po Vánocích. Nabito do plna za 4 hodiny nabíjecím proudem 4,2A (!). Za poslední měsíc se toho moc nenajezdilo, a když už, tak krátké trasy do 10km. Takže do minulého pátku každý týden na nabíječku, která po 4 hodinách nabíjení přepula do udržovacího modu. Říkal jsem si, že má baterka odslouženo a nedrží v těch - 15-20°C kapacitu. Tak jsem koupil tuhle: http://www.autobaterie-pema.cz/autobaterie-exide-premium-12v-72ah-720a-ea722_34728.html a sedí tam jak pr... v gatích :super. Jaké bylo ale překvapení, když jsem starou vyndal. 60Ah/550A baterka s r.v. 9/2014 a magické oko hlásí, že je OK. To se už nedivím, že nestartovala. V těch mrazech prostě 550A startovacího proudu, v autě s doporučeným proudem 700A, nestačilo k roztočení startéru víc než 4x. Nevím, jestli baterku měnil předchozí majitel ve Francii, ale spíš bych to tipoval na autobazar, kde jsem auto koupil :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Suditscher

Ozzy56 mě předběhl :D  Já jsem jen odpojil kompletní "- svorku" už v autě a ne jen kabel, jak je na videu a svorku přehazuje až venku z baterky na baterku.  Ke šroubu svorky -pólu je lepší přístup než k tomu kabelu.

Upraveno uživatelem Suditscher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 1. 2017 at 18:17, Suditscher napsal:

Ozzy56 mě předběhl :D  Já jsem jen odpojil kompletní "- svorku" už v autě a ne jen kabel, jak je na videu a svorku přehazuje až venku z baterky na baterku.  Ke šroubu svorky -pólu je lepší přístup než k tomu kabelu.

taky jsem se divil, proč tu minus svorku odpojuje tak blbě (složitě)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎26‎.‎1‎.‎2017 at 18:17, Suditscher napsal:

Ozzy56 mě předběhl :D  Já jsem jen odpojil kompletní "- svorku" už v autě a ne jen kabel, jak je na videu a svorku přehazuje až venku z baterky na baterku.  Ke šroubu svorky -pólu je lepší přístup než k tomu kabelu.

Hlavně na té mínusové svorce je jednotka stavu nabití baterie (ta malá černá krabička , co ten borec na videu odpojil ) a ta se nesmí odpojovat z kabelu - při utahování matice ta jednotka může prasknout a pak se mění komplet celý kabel ukostření :bojim

:mad: Omlouvám se za dezinformaci , tohle platí pro jiné vozy , Peugeot má jednotku stavu nabití aku jako výměnný díl a tudíž je demontovatelná , ale je lepší při výměně baterie neodpojovat ji z kabelu a sundávat to i s mínusovou svorkou komplet .

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :papa

Já jsem teď měnil po 6,5 roku baterii její kapacita byla už jen 50% a při mrazech -15 C nic moc.Prostě jsme ji bez problému vynadal a dal jsem tam 74Ah Vartu oproti originálu 70Ah varta. Vše bez problému.Souhlasím s ozzy56 žádná hrůza to není.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Info pro ty kdo budou menit baterii svépomocí ............pro 1.6 Hdi motor s 82 kw..... po 6,5 letech jsem musel měnit ( kapacita byla už jen 50% a nešla nabít na víc)  ........vybral jsem tuto : EXIDE Premium 12V 77Ah 760A EA770........ a sedla  tam skvěle.

( a na te puvodní orig. baterii L3 byla dokonce nálepka značky.... Exide)

Cena úžasná : 1800 kč s dopravou zdarma:

https://www.autobateriebrno.cz/autobaterie-exide-premium-77ah-ea770

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Využiju tohle téma. Po 14 dnech stání mi zdochla baterie a to stylem - normální start na poprvé,rozjezd a po 50ti metrech škub škub a stojíme uprostřed silnice... 

A teď bude stačit nahodit auto přes kabely a baterka se probere, nebo vyndat a pripojit na nabíječku? 

A nebo jasná akce před Vánoci - koupit novou?

Jakou? Ta co je v odkazu výše? 

Baterka je pravděpodobně původní cca 6let :roll

Mám 1.6 eHdi 84 kw se startstopem VIN VF30A9HD8DS056217

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , vzhledem ke stáří baterie a k tomu , že neustála 14 dní stání , bych dal novou , abych se s ní nemusel trápit v zimě . Podle SB tam máš L3-70AH-760A-AGM , takže ta , co je v odkazu , to není ...

Na těch stránkách je to tahle https://www.autobateriebrno.cz/autobaterie-exide-start-stop-agm-12v-70ah-760a-ek700

A ještě bych zkouknul alternátor a klidovej odběr proudu .

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...