Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DAB+ prijem prakticke zkusenosti ....


Lihous

Recommended Posts

No tyto veci ted netusim ale pred nekolika lety jsem podobne taky poridil u nas tehda z Aukro.cz i s postou kolem 600,- "ALE" citlivost skutecne jen do dobre "pokryteho" v opacnem pripade
je jen pekne ticho pripadne tu a tam nejaky zvuk ....

Treba zkousene v Praze na Cernem moste to fungovalo dobre po praze celkem taky ale to se psal rok 17/18??? Ted nevim adapter jako takovej je k prodeji ....


No a vcera v nemecku cestou do Norimberka na nasi strane na dalnici - nalepovaci anteny bylo ticho i po praze a az po prejeti hranic byl nejaky zvuk - zamerne pisu zvuk ne prijem bylo to spis spatne.
Na parkovisti pred vystavistem naladeno jen 29 stanic ale jak je pravidlem u stojiciho prijimace vse OK.
Zvuk me proste prijde od sousedu takovej jak to napsat "stavnatejsi" proste je zivejsi nez od nas.

A dostavba do zabudovaneho radia .....?
Netusim ale soudim dle nasich auticek ze pokud neni v zakladu dana specifikace bude spis probelm - jen namatkou prijimaci antena - ve skle
zesilovac je jiny nez pro FM/AM  kabelaz samotne radio - to by treba stacilo jen "prehrat" no a samozrejme RJ ....
 

DAB adapter.jpg

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, s tím pokrytím se to snad zlepšuje víc a víc... DAB řeším protože origo anténa už má něco za sebou a příjem signálu je dost mizernej...

Spíš teď řeším jestli koupit klasickej transmitter, nebo DAB+ adaptér po AUX, uvidíme co se namane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska trochu brouzdal po netu. Našel jsem video ohledně Dab antén. Zaujala mně výměna FM zesilovače v pátých dveřích za DAB+ a FM, připojeno na originál anténu na skle. Má něco podobného někde 508?Může to někdo zjistit? V roce 2016 už  frantíci origo Dab do 508 montují. Viz obrázek.508.png.1347374b9c1c9c2b9a1e2be049824c2e.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite je zesilovac jen pro FM/AM a + DAB+ alespon u nas ve  Skodovce ale jaka je instalace zapojeni jsem nezkoumal nekde mam fotku /ilegalne/ primo techto zesilovacu z doby Yetiho a II Superba .....
Co si pamatuju mel svuj vyvod / svod do radia tedy druhy koax.
Prohrabu slozky a snad neco najdu ale myslim si ze na netu jsou inzeraty za prijatelne penize .... na nejaky ten pokus.
Spis vidim problem v radiu - nase radio JVC melo taky DAB ale jen starou normu na nove se uz nezapracovalo a dnes je tato polozka v menu bezpredmetna mame normu DAB+ bohuzel nekompatibilni zpetne .... :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj a díky za info. Včera jsem byl v servisu a zlistili jsme, že už mám na zadním okénku na straně řidice integrovanou anténu na Dab. Na druhé straně je FM2 a na pátých dveřích je FM1 a AM. Objednal jsem si zatím jenom kablik, ktery se napojí přímo na tu anténu, ale jestli z toho polezou tři dráty, tak si objednám i ten origo zesilovač. Včera jsem byl právě v Bystřici u Kopeckého a, tak jsem monitorovat výpadky na 12D.Jednou to skytlo v Novém Městě a potom to vypadlo asi na 1km těsně před Bystřici, u Kopeckého už to zase jelo. Až to budu zapojovat, tak to nafotím a hodím to sem. Myslím si že to stejně moji magnetku bez zesilovače nepřekoná.😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas se to montovalo tusim na horni hranu u tretiho brzdoveho svetla a antenky tam "byly" svedeny do jednoho konektoru pokud byl jen FM tak tam tusim byla "kelma" ale fakt to nepamatuju.
Muzu zahrabat jeste nekdy vic a pohledat rozdil strev ale to si myslim ze bude uz nadlidsky ukol mame snad "miliony" fotek kde ceho ale vyznat se v tom je docela problem obzvlast kdyz
uz nekolikrat klekl notas a byla preinstalace ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsak tam jsou dve ta uprostred je na "televizi" - zrcadlove to je i na druhem okne.
Bohuzel ale tyto jsou fakt jen do dobre "pokryteho" terenu.

Dalsi problem nasi republiky je ze mame normu na kde co ale na mobilni prijem tak nejak neni nic a nekde na strese baraku nejaky signal najdeme vice mene vzdy .....

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi neuvažoval o koupi autorádia s Dabem? Ty autorádia jsou už dnes levnější než adaptéry. Já jsem za dension dal 3600Kč.Dneska jsem ještě do objednal origo zesilovač cca 800Kč.406 jsem měl taky a to tupé radio šlo okamžitě ven. Taky jsem si tam dodělával do páčky micro spinac a potom jsem si nechal aktivovat palubní PC. (dojezd, spotřeba...) A stejně to auto bylo dost poctivě udělané. 😀 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ano uvazoval "ALE" malo ktere radio "nevipada" jako kolotoc na pouti jen par ma rozumny predni panel a jeste mene oranzove podsviceni tlacitek .....
Nekde jsem to psal - toto cele vznikalo nekde kolem roku 2010/12??? to se o DAB+ jeste snilo natoz prakticky mluvilo stejne tak o nejakem LTE to jeste
zcela vazne frcelo DVD a ne USB ci karty .... Mimochodem to uz nase zabudovane DVD ma ... ;)

Adapted DAB+ se poridil jen proto ze me to zajimalo a uprime byl skoro zadarmo - jen me proste makovice nebere proc to treba v tom nemecku funguje a u nas NE?

Pristi auto budeme stavet jen na nejakem tabletu v kufru disk a cele s pripojenim na net.To je vc. TV radia  .....
Proste takova doba byla - packu pod volantem mam taky predelanou tady od jednoho clena = naprosta spokojenost.

A k autu jako takovemu pokud bude jezdit a nesemele nas STK nebo EMISE neni proc se ho zbavovat - ono je tam par veci puvodnich vetsina komponent je nova.
A kdyz vidim jaka drt se dnes produkuje na dve tri leta tak fakt ee ....

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám připojeno na origo Dab anténu, kterou jsem 508SW vozil a nevěděl o tom. Dělal jsem porovnání s magnetkou a zda se mně, že magnetka je o malinký kousíček lepší. Zatím jsem dělal měření u garáže, kde není ideální signál. Uvidíme až si projedu místa, kde je signál na hranici příjmu. Zatím jsem si tam dal zesilovač TEROZ s šumovým číslem 0.8dB a napájím ho 5V.(12V leze z DENSIONU a to už bylo moc) A ještě pár fotek, kdyby se do toho někdo chtěl pustit. 

DSC_0808.JPG

DSC_0812.JPG

DSC_0815.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No prave patlacich - silene - neforemne velke tezke baterka vydrzi max 1den .....  a navic se kradou. :myslim
Oproti tomu klasika bez problemu 2 nekdy 3 dny male lehoucke stale v pouzdre u pasu - pohoda a pokud ho zapomenu na stole v hospode tak tam zustane  🤫

A ti co s tim foti a nedej boze toci videa tak to je fakt unikum  :) zkousel jsem to ale proste telefon je jen na volani max sms kovani .....
Vim jsem zpatecnik ale na fotku je zrcadlovka na video slusna kamera / rozumej tri cipova / atp ......

Proste "stara skola " ale diky za dalsi info a snad i pro ostatni inspirace ..... :super


Aneco na "odlehceni"
https://www.letemsvetemapplem.eu/2019/02/09/nejste-na-socialnich-sitich-vasi-budouci-pritelkyni-tim-pridelate-obri-starosti-video/
 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta anténa obíhá polovinu okénka. Včera večer jsem to testoval a na magnetku to nemá. Byl jsem z toho rozladenej. Červený Kříž do Jihlavy bylo i delší ticho. V Jihlavě je signál lepší ale výpadky tam taky jsou. S magnetkou nic nevypadáva. Už je zpátky, ale mnel jsem tady ještě jednu od vysílaček a tak jsem dneska na tom zamakal. Předělal jsem slabonký koax, který tahnu v drážkách po střeše. Anténu mám o 10cm delší. Autorádio mám původní a Adapter Dension. Pak ho někdy uklidím, aby mne nezabírá ukládací místo. 

 

DSC_0837.JPG

DSC_0838.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...