Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DAB+ prijem prakticke zkusenosti ....


Lihous

Recommended Posts

Celkem pekne popsane a recene .... skoda ze je tempo hodne lineho SNEKA!
A kvalita zvuku skutecne spatna pro domaci dospele hifi.Konec koncu to tam zaznelo - a porovnani s nemeckym a nasim "zvukem" je to podobne
I polaci jsou cestou vetsiho dat.toku a je to znat .....

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Malicko ozivime tema.

Vcera cesta do D Norimberk - jelo se ve ctyrech tak nejake experimentalni nastroje jako je magnetka kabliky nebylo mozne tak ze byl prijem na nalepovaci anteny - a skutecne od Prahy k Plzni po dalnici byl prijem celke v pohode - pravda vyber je jeste "veselejsi" nez u nas z C.Hory ale Regina DAB+ a Radiozurnal asi jdou .....
Tady si povzdechnu "dole" se vysila tusim 10kW u nas C.Hora tusim 1kw - reseni zadne
Stat ma koncepci ....!!!

No a u nasich sousedu jak je bezne po prejeti hrani se dalo naladit hodne stanic nic mene pri jizde to neslo dokumentovat a pravda kolem Amberku pri rychllostech >180 se prijem zacal ztracet ale asi to bylo spis "pokrytim" nez rychlosti.
V samotnem Norimberku pred veletrznim komplexem nam tuner naladil 61stanic z toho bylo nekolik stejnych nic mene vyber je.

Opet si jen povzdechnu - proc to jde jinde a ne i u nas ....?
No a az bude chvilka bude proste i dalsi antena an strese "uz treti" dve mame na DVB-T a dve asi zustanou jako memento pro DAB+ .......
Dan za dodelavani veci ktere v dobe vzniku proste "nebyly"

Snad nasledujici auticko uz vse potrebne mit bude  .... ;)

DAB+ Norimberk.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Netusim nevim co se v Brne deje ci stalo ale dnes pokusne prijem DAB+ jen na nalepovaci jednu antenu bez zesilovace a prijem Ok.
Od Svitav Hradecka Sportovni Dobreho Kotlarka Uvoz Udolni bez vetsich problemu a vypadku - dokonce se podarilo opakovane naladit MUX v pasmu "L" /Udolni/
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

No dlouho jsem nic nenapsal ....   :papa

Prisli nalepovaci anteny - zazrak se asi konat nebude nic mene vrtat do strechy ..... se nam proste nechce - zatim.

Tak ze i druhe zadni bocni okno ma dalsi dve anteny sloucene a prez zesilovac dale "obje" vetve sloucene a privedene prez napajeci vyhybku do tuneru DAB+
Napajeci vyhybka je pro oziveni jen proto ze anteny maji napajeni sice 5 - 12V ale pri 5V z tuneru se nekonalo temer nic.

No a kdyz budeme muset vyresit napajeni kamery i DVD pri zapojeni proste rusi tak i v garazi pod plechovou strechou byl signal na cca 30% a kvalita kolem 50-60% = hralo to.
Zitra jedu do Chumce tak se uvidi jak moc to bude a nebo nebude fungovat.
Pro oko jedna fotka - jen poznamka jde jen o pracovni zapojeni a tady se bude meuset vse natahat tak aby se dalo auto pouzivat :cool:

Nalepene anteny.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem avizoval tak i plnim - Chlumec nad Cidlinou po D11 celkem v pohode - jsou mista kde magnetka vne karoserie prijimala asi lepe.
Nic mene dalo se to skousnout.Na Vaznou hudbu to sic neni ale .....tam proste vypadek rusi ale na pomery CZ pri vykonu 1kw z Cerne hory ! asi dobre mysleno POP - nic mene v D GB staci JEDNA nalepovaci antena u nas ve Vč jen ctyri :myslim asi je nekde chyba ....
Ale diky nabidce a neustale se rozsirujicimu LTE si skutecne myslim ze pokud nenastane "ZAZRAK" bude DAB+ odsunuto na druhou kolej. A net radia ho prevalcuji. :(  
Co se me ale pro zmenu v PL dnes na tuto sestavu nepodarilo naladit nic - bud se aktualne "nevysila" a nebo tyto nalepovaci anteny jsou proste spatne.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když koukám na ty datový toky, tak si říkám, že je to ztráta času to tady vůbec zkoušet. Navíc seznam stanic neobsahuje nic, co bych chtěl v ČR poslouchat. A když se podívám na pokrytí královohradeckýho kraje, tak to fakt můžeš být rád, že vůbec něco hraje :o. Spíš z Polska. No víš co, někde to jde, u nás to začnou řešit 2 měsíce před tím, než budou muset něco vypnout. Jako obvykle... A obávám se, že digitální technologie celoplošného pozemního vysílání zastará dřív, než ji vůbec v tomto kocourkově implementujeme. No aspoň ušetříme (tedy teoreticky), zbyde víc peněz na příspěvky agrosertu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je nej problem ze Cerna hora je vysilac tusim Teleka tedy soukrome  a tak nic nenuti vysilat vetsim vykonem - obracene pokud by Cerna hora jela 10kw tak pulka CZ jede v pohode prave z  ni.
Dale je volny vysilac u  HK taky nic atp atp.
Polaci jsou na tom jeste hur nez u nas tam se poslouchat neda skoro nic snad jen "radio CHOPIN" ale to je specifikum ...
Joo v nemecku ....
A nebo alespon v samotne Praze ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Litovat???
Urcite to neni ciste "hi-fi" ale na rozdil od Fm a jeho sumu alespon v nasem regonu viz par nahravek je DAB+ alternativou bez sumu a v aute ta kvalita neni zas az tak "dulezita" ( jee ted me ortodoxni hi-fi ste asi zatlucou do zeme )
Rozdim v tat toku je samozrejme "slysitelny"
Staci zajet nekam za Mladou Boleslav smer Ceska Lipa kde se da prijimat mux z D a porovnani je samozrejme znatelna.
Nabidka je bezpredmetna jakehokoliv komentare.

U me je problem ze jsem z prace zdeformovanej a mam rad veci ktere funguji ....


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v autě mám aparaturu od Denonu, tam je datový tok znát. Taky proto jsem vyhrabal originál CD a to je panečku čistý zvuk ... mptrosky s tokem 128 se nedají poslouchat. :D

FM nemá kvalitní zvuk... Ale pokud DAB nefunguje správně a není ani nabídka stanic ... tak mě to mrzet nemusí. Čekal bych že digitální doba přijde i sem... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!

Na Peugeotu 2008 jsem upgradoval SMEG na SMEG+ IV2 který má DAB rádio. Jelikož, ale auto nemá přípravu v podobě antény na DAB tak jsem řečil alternativu.

Našel jsem jsem toto: https://www.calearo.com/en/products/antennas/foil-combi-dab-dab-7677950

Lepí se to zevnitř třeba na plastový podklad, mě to krásně pasuje doprostřed zespodu palubní desky, nad jednotku SMEG. Myslím, že to ty maličké anténky co se lepí do rohů čelních skel hravě překoná. Druhý konektor zapojím do duálního Fm tuneru.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MilanF1 napsal:

Já v autě mám aparaturu od Denonu, tam je datový tok znát. Taky proto jsem vyhrabal originál CD a to je panečku čistý zvuk ... mptrosky s tokem 128 se nedají poslouchat. :D

FM nemá kvalitní zvuk... Ale pokud DAB nefunguje správně a není ani nabídka stanic ... tak mě to mrzet nemusí. Čekal bych že digitální doba přijde i sem... 

Co tam je od Denon?  Repro? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No bavit se o MP3 s min dat.tokem je skutecne jen o hluku ono MP3 je i pri toku "320" stejne takove ploche bez zivota - bohuzel ale zvitezilo.
A uprime vetsina to posloucha z mobilu a maji to jako TOP v nej.kvalite.  :)

A pak je celkem jedno zda mame v aute audio za 200tis a nebo jen 5tis pro MP3 to je jedno.
Me treba zklamal zvuk i u DVB-T na nasich hudebnich kanalech - mozna to bude tunerem ale jinak VHS v monu byla mozna lepsi ...?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Lihous napsal:

Me treba zklamal zvuk i u DVB-T na nasich hudebnich kanalech - mozna to bude tunerem ale jinak VHS v monu byla mozna lepsi ...?

No tos trochu (dost) přehnal, minimálně odstup signál/šum ´je úplně někde jinde. Ona dobře udělaná 320Mbs MP3 přes dobrý převodník se určitě dá přežít a ubezpečuji tě, že třeba na tomto https://www.eu.onkyo.com/en/products/dp-s1-138983.html se správnými sluchátky málokdo pozná, že je to MP3. I linkově zesílené to bude znít pro 90% lidí naprosto božsky. A dobře udělaná 320Mbs MP3 umí znít líp než zmantanej FLAC. Vždy je to o tom, co umí ten kdo převádí i zařízení, které hraje. Taky miluju vinyl, ale ne za každou cenu, když mu do cesty nepostavíš správnou aparaturu, ztratí to smysl. A nemůžu si ho vzít s sebou na cestu do práce ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVB-T digitalni pozemni tepevize - a nase hudebni kanaly - no asi to bude prave tim levnym tunerem / v aute /ale ani v zacatku set top box nebyl zadny zazrak ..
DAB+ platforma digitalniho radia a tam je taky zasadni dat.tok nic mene pro bezne poslouchani se to prezit da - v auto 100% doma jen se sebezaprenim tady souhlasim.
Nicmene ani net radia nejsou spasa i pri vetsim dat.toku.
ANO dobre udelana 320 MP3 je poslouchatelna ale kdo ji dela ...?
ANO pro vetsinu to zni famozne i z pecek na mobilu / halsity priposlech /
Tak ze ono to je trosku vic slozitejsi a narocnejsi nez se na prvni pohled zda ale komerce toto valcuje a zustava jen zlomek tech co chteji neco vic.
A co se sluchatek tyce napisu jen   Jecklin Float   pro ty co vedi to staci ostatni si najdou.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jecklin Float  zrovna není nic na cestu do práce. Pecky nepoužívám, to je aušus, skoro jedno jaký. Ale špunty už jsem rozumný našel. Mám Shure 425. Junior nechtěl sluchátka za uši, tak si nakonec vybral V-moda ZN, též hrají víc než slušně. Ale i za menší peníz bych si vybral. spíš to bylo o tom, že mi neseděla, například RHA 750. Vždy mě nemile překvapí, jak prodejně funguje módní předražený zvukový průměr (nechci říct aušus, ale co se zvukového podání týče, tak to hraničí) od Beats, za třetinu ceny si koupím výrazně lépe hrající sluchátka, ale vysvětluj to (nejspíš hluchým) "sheepples".

Já si dělám občas MP3 z vinylů v 320, když chci ušetřit místo. Dokážu ji udělat tak, že ji nepoznáš od FLAC (na mobilu vůbec), ale má třetinovou velikost. Vše závisí na převodníku A/D a D/A. Ten je naprosto rozhodující. Pak už to můžeš zkurvit jen zesilovačem a "akustickým zářičem" :P:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...