Jump to content
Lihous

DAB+ prijem prakticke zkusenosti ....

Recommended Posts

No a nebo pockame az auticko doslouzi a pristi " audio - video " budeme stavet na jine platforme.
Dnes je poplatna stavu cca pred 6 - 8 roky :(

Dnes me to "opet" nedalo a tak jsem zkusil jeste jednu sestavu zesilovacu.
A pokud to nebylo pocasim tak i na mistech co nebylo nic byl signal 20 - 30 % tak ze vypadku bylo minimum.
Tentokrat jde o "kaskadu" napajeci vyhybky dvou zesilovacu pasivni magnetky a DAB+ prijimace ....
Uvidime v tydnu jak se sestava bude chovat dnes jsem to zkousel s vecerem kolem 16/17hod.
Uvidime zda se nebude zahlcovat pripadne "rozkmitavat" ....??
Jen se zeptam nahodou klasickou pevnou antenu pro GSM nekdo doma nemate staci me "patka" s pripojenim kabelu ...?
Diky

Magnetku mame ale ta je k nicemu stale to oddelavat a v desti neuveritelne "zateka" tak ze k nicemu.
Mam par kramu kde maji presne to co potrebuju ale cena je vetsi a posta "neadekvatni" velikosti ....
Tak casem az pojedu kolem zastavim se - nic mene v dnesni dobe poptavat v kramu antenu na GSM je pro prodavace nezodpoveditelna  otazka.
Ale diky.

Edited by Lihous

Antena pro GSM je doma starsi sic ale za zlomek ceny nove.
Prut pujde z kalsickeho "skodovackeho" prutu tak ze uz jen cas a snad i misto pod stropem .....
No a pak prut zkratit na optimalni prijem ;) a snad to bude konecne poslouchatelne ..... Snad.

Vcera jsem se konecne dostal do Brna
Pocasi nic moc ma nalada tez nic moc ale chvilku jsem tomu dal.
Na to ze se v Brne vysila v "L" pasmu to nebylo spatne nic mene ne dobre - prijimalo se na nalepovaci anteny NE magnetku na strese.
A prijem nastal zhruba u Globusu a tam celkem uspesne zase pri odjezdu skoncil.
Vypadky na trase do a z ulice Udolni byly ale dalo se to celkem poslouchat.

Uvoz Kotlarska Pionyrska Sportovni ....

Video je jen nahled - samotny zaznam spatne a po uprave skutecne jen "nahled" .... Udolni u "studenske kavarny".
Psal jsem "zase" na prislusne instituce "KDY SE KONECNE DOCKAME" tak uvidime co zase prijde za odpovedi ale po zavedeni radia PIGI do MUXu me

nepresvedci fakt ze vysilani je drahe nakladne a problematicke - 5tilete dite nebude vyzadovat digi kvalitu pro zvatlani prave zmineneho prasatka :)

DAB+ v Brne 20.11.17.avi