Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DAB+ prijem prakticke zkusenosti ....


Lihous

Recommended Posts

Dnes me to "opet" nedalo a tak jsem zkusil jeste jednu sestavu zesilovacu.
A pokud to nebylo pocasim tak i na mistech co nebylo nic byl signal 20 - 30 % tak ze vypadku bylo minimum.
Tentokrat jde o "kaskadu" napajeci vyhybky dvou zesilovacu pasivni magnetky a DAB+ prijimace ....
Uvidime v tydnu jak se sestava bude chovat dnes jsem to zkousel s vecerem kolem 16/17hod.
Uvidime zda se nebude zahlcovat pripadne "rozkmitavat" ....??
Jen se zeptam nahodou klasickou pevnou antenu pro GSM nekdo doma nemate staci me "patka" s pripojenim kabelu ...?
Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Magnetku mame ale ta je k nicemu stale to oddelavat a v desti neuveritelne "zateka" tak ze k nicemu.
Mam par kramu kde maji presne to co potrebuju ale cena je vetsi a posta "neadekvatni" velikosti ....
Tak casem az pojedu kolem zastavim se - nic mene v dnesni dobe poptavat v kramu antenu na GSM je pro prodavace nezodpoveditelna  otazka.
Ale diky.

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Vcera jsem se konecne dostal do Brna
Pocasi nic moc ma nalada tez nic moc ale chvilku jsem tomu dal.
Na to ze se v Brne vysila v "L" pasmu to nebylo spatne nic mene ne dobre - prijimalo se na nalepovaci anteny NE magnetku na strese.
A prijem nastal zhruba u Globusu a tam celkem uspesne zase pri odjezdu skoncil.
Vypadky na trase do a z ulice Udolni byly ale dalo se to celkem poslouchat.

Uvoz Kotlarska Pionyrska Sportovni ....


Video je jen nahled - samotny zaznam spatne a po uprave skutecne jen "nahled" .... Udolni u "studenske kavarny".
Psal jsem "zase" na prislusne instituce "KDY SE KONECNE DOCKAME" tak uvidime co zase prijde za odpovedi ale po zavedeni radia PIGI do MUXu me

nepresvedci fakt ze vysilani je drahe nakladne a problematicke - 5tilete dite nebude vyzadovat digi kvalitu pro zvatlani prave zmineneho prasatka :)

 

DAB+ v Brne 20.11.17.avi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mame dalsi prekvapeni.
Vcera i dnes z C.Hory neni prijem je mozne ze je to uz delsi cas ....
Dotaz co ze se to deje a kdy bude signal me "mile prekvapil" 
....... na vysílači Černá hora jsou antény směrované do vnitrozemí, z důvodu mezinárodních koordinací a signál tím pádem nesmí přesahovat hranice.

Vzhledem k vaší poloze blízko hranic jde signál bohužel již mimo vás.......

Jinak dnes cestou do a z prace /Kvasiny se dal prijimat MUX z Prahy pouhych cca 120km vzduchem a ono to jede pokud by nekdo rekl ne to bude Olomouc tak je to na stejne km ale v ceste signalu mame pomerne velky "kopec" .....
Proste nase klasika ceska to my ne to oni ti vsichni. A kdo vsichni? - to neres!

 

Mux Pha v Dka.jpg

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi pro to ze MY jsme lepsi nez lepsi :D Jako ve vsem ....
Koukal jsem ze se maji spustit vysilace v Brne Plzni jako vzdy s praxi CZ min vykonem

Ale treba Ostrava bude pomerne "silna" ovsem pokud ji nasmeruji .... tak bude vykon opet vyzaren stejne jako ten minimalni ....!
Nechame se prekvapit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nu a dnes zase prekvapeni az za Lewin Klodski bez problemu MUX z Cerne Hory ....
Ja nevim bud nevedi co kdo pise a nebo bylo dnes pocasi ktere bylo prihodnejsi ....
Nedavno Nachod u autosalonu "Dedek" byl konec ....

Do predchoziho prispevku jen doplnim foto u nas na dvore  ....
 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera cesta do Decina prez Mladou Boleslav Ceskou Lipu ....
Prekvapeni cislo jedna nejlepsi prijem je uprostred strechy - nad zadni lampickou :( nevadi me dalsi dira ve strese dalsi antena - pipadne se pouzije pro prijem pokus s LTE ale je me trosku smutno ze to nejde normalne v CZ.

Prekvapeni cislo dva palubni kamera ma tak vykonne ruseni ze prijem DAB+ prakticky znemoznuje i venkovni antena - vyreseno / kamera odpojena.

Prekvapeni cislo tri Cerna hora skutecne vyzaruje do kraje tak ze se dalo prijimat od Hk celkem bez problemu trosku vypadku bylo za Horicena u Sobotky ale az k MB - OK "ale" za MB ztraci a od Bele p.B.  nastupuje mux z D!

Prekvapeni cislo ctyri  od MB jede celkem bez problemu MUX z D .... / myslim si Drazdany Chemnitz pripadne Lobau  / "jasne" pokud zajedu do zarezu jakym je treba Ceska Lipa nebo Decin je to problem jinak jsou kratkodobe vypadky signal se drzi na 60 - 100%
Tady me prekvapuje prohlaseni o nejakem presahu .....
Cerna hora ma vykon 1kW Nemecky mux z Drazdan Chemnitz Lobau kazdy jedou vykonem 10kW !!
Co  by se delo pokud by Cerna hora dostala podobny vykon .....?
Ja vim jsem "snilek" ..... :)

Zvuk ve videu je jen informativni - prime srovnani kvality zvuku naseho a nemeckeho je ve prospech nemeckeho je pro me usi prijemnejsi "stavnatejsi" ze by dat.tok. presahl mez zaruceny pro kvalitu?'
Samotne video je taky opet zkomprimovano na min "objem" dat je jen pro info.

Je take nutno podotknout ze je zima tedy sireni vln nebrani listi .... a byla mlha s destem ....
Za pozornost stoji vstup radia PIGI na cca 8minute - byl jsem rad ze jsem mel moznost slyset v digi.kvalite to co tam je .... tento projekt je skutecna PECKA.


 

Antena DAB+.jpg

Bela p.B. 29.11.17 Benzinka.avi

Pri jizde Jestrebi 29.11.17.avi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

30.11.17 jsem "jen tak" navstivil Polske Klodsko ....
Pravda tamni DAB+ je lepsi je tam "neco" mozne prijimat ale oproti nam je MUX skutecne pro "narocneho" posluchace.
Snad za zminku stoji radio CHOPIN "ale" v aute se ztraci oproti nam hodne dobry prijem .... tedy zvuk.

Dnes jsem byl v Praze no MUX z Cerne hory sel nesel kolem Podebrad spis spatne - pijem na klasiku viz Bela p.B. ale da se napsat ze by to slo na nejake "tuc tuc tuc" kradkodobe vypadky nevadi .... :c)
Zacinam se smirovat s dalsi dirou ve strese .... :myslim uz treti dalsi anteny mame na zadnich bocnich oknech .... PROBOHA PROC ..... protoze v CZ to nejde jako treba v D / odpovidam sam sobe /


Dokonce se dnes "snad" zprovoznil vysilac  v Plzni Ostrave a Olomouci .....?? Ale zda to je neni pravda NETUSIM!
Ostravsko by mohlo byt zajimave vykonem pokud je takovej jaky se "avizoval"

 

Dab Klodsko 30.11.17 sd.avi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dotaz trochu mimo sekci, ale jaké jsou zkušenosti s přijmem DAB třeba na radiopřijímačích v domácnostech- mikro- hifi systémy?

V nás v paneláku je kvalitní FM problém chytit, nevim, zda se nechá koupit i nějaký zesilovač nebo koupit přijímač s DAB a problém bude vyřešen?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mel jsem doma male prenosne radio z ElektroWorldu a celkem to fungovalo na to ze to melo "jen" sluchatka.
Nic mene ja jen na orientacni posouzeni signalu pouzivam nejake stare prenosne radio jen v DAB a tam je videt sila signalu ....

Ale kde nic neni nic "chitit" nejde - snad jen vyzkouset ;)
Zesilovace pripadne anteny jsou pro III.tv pasmo drive TV Nova
Ale jen spolehat na nabidku DAB+ u nas je spis zklamani

Nemecky mux je celkem zajimava alternativa - mozna kombinace s Net radiem prez WIFI ....

A dalsim ne nepodstatnym problemem je vzhled samotneho "vezoveho" radia ....


 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...