Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

DAB+ prijem prakticke zkusenosti ....


Lihous

Recommended Posts

Dnes dopoledne prakticka zkouska = to co jsem predpokladal se i stalo.


Dobruska Opocno Semechnice Nove Mesto n.Metuji Slavonov ....
Nenaladil jsem nic - ale pisu prijem byl jen na dve nalepovaci anteny ktere funguji s dobrym signalem.
Co se detekovalo byl MUX na 5D i 12C ale nehralo nic.

Za predpokladu ze C.Hora funguje s plnym vykonem - coz pochybuju mame dve tri moznosti proc nam to nejde.

Prvni je mala citlivost adaptru - ve svete asi nepredpokladaji specifikum nasi zvlnene krajiny s min.vykonem vysilace!!!
Druha moznost skutecne k nicemu anteny a dira do strechy bude min.pro kvalitni prijem - nekolikrat odzkouseno s magnetkou.
Treti je smerovani signalu ktery dle posledni aktualizovane mapy neni pro nasi oblast prizniva a jsme jakoby ve stinu - proc se muzeme zase jen dohadovat.

Uvidime az budu v praci a tam se bude moci porovnat signal s produkci Skody venku ale predevsi na hale uvnitr.


Jena z reakci na jednom foru CRa https://www.lupa.cz/aktuality/cesky-rozhlas-spustil-dalsi-dab-vysilace-dokryl-treba-severni-cechy-nebo-cast-dalnicni-site/

" Abych řekl pravdu, čekal jsem, že to bude mít větší "páru". Příjem z Černé hory v porovnání z muxem Teleko (odtamtéž) je sice lepší, ale rozdíl není až tolik markantní, jak by se dalo čekat.
Ne že by desetinásobek výkonu byl všespasitelný, ale sliboval jsem si víc od vysílání do pořádného anténního systému na objektu ČRa (nevím, co tam mají).
Jinak testováno v Litomyšli cca 100 km jižně od Černé hory na balkonu v paneláku v 7.patře "

2019-1_CR_komplet.png

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera odpoledne zkouska s magnetkou na strese ;) jel jsem na Solnici Rychnov a dal pak Javornici .....
Pokud mam srovnavat tak na kanale 12C byl prijem stabilnejsi 5D vypadaval casteji ale v reci cisel ....

V case pridam video z mist nad RK ale prijde me to jak jsem uz napsal bud Cerna Hora nejede plnym vykonem
a nebo jsme v nejakem stinu ale prepinani MUX byla "sila i kvalita" signalu v podstate totozna.

Pravdepodobnost kvalitni anteny a citliveho prijimace bude PODMINKOU - ja jen s povzdechem pisu zase
PROC to funguje i na ty nalepovaci anteny u sousedu v D a u nas v CZ ne .....??
Ikdyz bych asi lhal posledni cestaz Lipska po dalnici byla az na par km ticha celkem dobre "osetrena" ... ( zacatek rijna ) .....
mysleno pred prahu
Po praze celkem Ok ale dal vice mene ticho.


Tak video neni - verit patlacimu zarizeni neni dobre - "pad aplikace" = na pohled Ok ale v realu vse KO - mam rad tyto spolehlive veci  :myslim

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jak jsem avizoval jinde byla cesta Dobruska Trebechovice p.Orebem Hk Pce Hermanuv Mestec a zpet
A odpoledne Dobruska Bohdasin Nove Mesto n. Metuji Nachod Kudowa Zdroj a zpet a malo kde to vypadavalo
a Regina DAB se dala poslouchat bez problemu.
Navic Nachod byl bez problemu par vypadku bylo v lokalite Beloves pred OC jinak slo prijimat v pohode.

Sestava magnetka na srese / nad zsadnim strop.svetlem / 2x zesilovac coz neni idealni reseni.
V Pardubicich u letiste na benzince MOL radio naladilo prez 40 stanic / vic MUX /
ale v HK u Honbachu uz jen bezmala 30 stanic.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč používáš dva zesilovače? Já teď jezdím i bez zesilovače a zatím u nás bez vypadku(historická magnetka) Akorát nechápu proč Strážník musí vysílat jenom 5kW. Ten vysílač má hodně dobré umisteni a dosah. Asi není důležité, aby Dab měl větší pokryti, ale proč Praha má 20kW Toť otázka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc DVA zesilovace - nevim mam je a tak cas od casu s nima experimentuju ale jen kdyz je cas - coz je posledni dobou hodne malo.
Na nalepovaci anteny je to spatne ale zajimave v D to funguje ???

Magnetka pokud je vzadu pred antenou je to sice "hezci" ale prijem je spatny - ono vubec cela P406 je cela nejaka divna oproti P405 kde byla jen pasivni antena ve predu byl prijem FM o dost lepsi.

Navic nam dela neplechu zadni kamera ted je vypnuta - proc netusim odruseni uzemeni nic nepomohlo asi ji "vyhodime" :myslim a koupime neco jineho.

No a tady jsou videa z ladeni v Pardubicich a Hk kvalita je jen informativni

A tim vlastne je odpoved na co prijimame .... :c)

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem sliboval a avizoval tak se dnes naplnilo a ted to plnim :D

Byl jsem v praci no a jak kde a v jakem modelu byl prijem na "automaticke ladeni" nula nenaslo to nic!!
V manualnim ladeni se dalo naladit 5D 12C a na nekterem modelu a miste VENKU i 12D ....
Na hale uvnitr se me povedlo naladit 12C opakovane ale pri jizde po hale byl prijem NULA.

Uvidime co bude dal ale toto je hodne spatne a smutne.

Vcera pri cestovani jak jinak "nez jen tak" smer Horice a pak dale na Miletin Velichovky to byla taky spis ticha jizda signal proste NEBYL!!
Od Jaromere na Nove Mesto uz ano .... stejne tak do Milovic u Horic z Hradce Kralove .... samotne Horice nic ale tam byl stin pokazde.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zase nejake drobne poznatky z realneho zivota :)

No nejlepe /na dilne/ prijde na prijem Superb pak Kodiaq Seat a "paradoxne" nejhorsi prijem ma Karoq - ale neni to top jde spis o to ze se "neco" naladi.
Jsou vypadky neni to proste dokonale - kolem tovarny to mame podobne jsou mista kdy se dokaze naladit 12D ale i mista kde neni NIC
asi jsme ve stinu :(
Nic mene k prijmu u sousedu v D to ma daleko HODNE DALEKO myslim kdyz napisu ze je spis zklamani nebudu daleko od pravdy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj to v Mladé Boleslavi 12D?To může být jenom Strážník. Už jsem psal p. Polakovi, kdyby aspoň prozatím zvedli na Strazniku výkon aspoň na 10kW, tak by bylo pokrytí daleko lepší. Kolem dálnice dělali zbytečně vykrývače(Rosice, VM to už jsem tady psal, že od 155 bez vypadku až do Brna... ..) To jsou jenom pořád povídáčký jak chtějí všechno pokrýt, ale ať si každý udělá názor sám. Strážník na FM dosáhne až ku Praze a do Brna, ale u Dabu to je pořád směřování vysílačů a potom to tak vypadá. Když mám málo vysílačů, tak je prozatím než dobuduji síť poustim na vyšší výkon. Proč v Praze smaží 20kW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne v Kvasinach na montazi uvnitr haly - tam se nekdy samo naladi 12C. 5D je na dilne mrtve.
Venku na jednom z parkovist se podarilo samo naladit vse 5D 12C i 12D ale rozjedu se a je jen 12C pak je podobne 5D a samozrejme 12D "mizi" .....


Uvidime az bude nejaka podrobnejsi tabulka na signal ale uz ted vidim ze nas kout bude proste ve stinu - no a spokojim se s dalsi antenou ve strese - v tom na takto starem aute asi problem nebude.


A pri novem budeme i toto chtit aby fungovalo - ikdyz nabidka je fakt pro narocne - za me snad Regina Radiozurnal a z vazne hudby neco malo DDur Vltava jinak je to spis k placi v tom souhlasim s vetsinou.
to je na 12C/D a 5D no tam je to lepsi Dab plus TOP40 Samson Seejay radio nic mene porovnani s vykonem 1 vs 10kW me prijde ze se muze udelat "=" na nalepovaci anteny mame vice mene stale ticho a na magnetku to je lepsi na 12C ale ne ze by se dalo
napsat je to vynikajici ....
Nu coz uvidime treba za dalsich 10let ostreho provozu bude konecne vse jak ma byt tedy signal ktery bude dostupny vsude a nabidka ktera vetsinu uspokoji .... ale to jsem nekde v daleke budoucnosti a jine realite ne te nasi :c)


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...