Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký olej do P208


Jirika

Recommended Posts

4.2l napsali v servisu při garančce po dvou letech a za dva roky jsem nedoléval ani kapku. Jinak pro jistotu raději koupím 5l aby nechybělo. Jen mě zajímalo jestli někdo měnil oil a nestačilo mu 4l. Je to moje první výměna doma. Před tím v servisu. Má se nalít až po horní rysku nebo do poloviny mezi rysky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirika

Trochu si rejpnu. Proč nedáš auto na prohlídku do servisu, když se ptáš na množství a typ oleje? V současné době začínají zájemci o ojetiny řešit zda je vyplňovaná servisní knížka. To se ti může za čas hodit. Tvá otázka naznačuje, že asi nedokážeš dát svému auto tu péči kterou potřebuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč nenechám výměnu na servisu? Protože mají drahý olej. Na netu mám poloviční ceny a neplatím práci. Ptám se na značku oleje proto, že na fakturu napsali jen viskozitu a značku ne. Proč se ptám jestli po MAX nebo mezi? Protože v Renaultu mi dali MAX a po . roce je tam kousek přes MAX bez dolití.Tak nevím jestli to neškodí.Kolega říkal, že dává MAX, prý je pak lepší tlak mazacího oleje . Tak se proto ptám na Váš názor.Servisní knížku neřeším - nechci ho prodat a záruka mi padla. Jinak dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlak oleje je stejný, ať je stav na MIN. nebo MAX., to kolega nedomyslel, ale pro motor je vždy lepší, když je po MAX., protože olej pomáhá i chladit a tím se motor nepřehřívá, hlavně se nepřehřívá olej, ten to nemá rád už vůbec

 

jinak mám podobné důvody k servisu vlastníma rukama, serviska mě netankuje, auto prodávat nebudu a když, půjde do rodiny, hlavně mám jistotu, že olej a filtr je opravdu vyměněný, toho ci cením nejvíce, jinak cena oleje v autorizáku nesmyslná, a taky se v tom ještě rád hrabu :D , což je s podivem :mrk

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s těma ryskama je to jasné, takže MAX. Jó a dnes jsem přišel na zajímavou věc. V příručce o autě jsem našel stránky, kde k různým motorům je jaké množství oleje. U obsahu 1.2 82k se píše 3.2l ale na faktuře před 2 roky je 4.2l. Tak teď nevím. Asi mě oškubali min. o  300 Kč. Budu se jich na to muset nenápadně zeptat. A stále nevím kolik vlastně budu potřebovat. Asi až po velikonocích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprosím tě aby sis vyplnim správně profil vč. jména a adresy.. aktuálně porušuješ pravidla a může být tvůj učet bez upozornění smazán!

 

 

Jinak máš v motoru dle typu:

 

​65kW - 3.25L vč. filtru

81kW - 3.55 vč. filtru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jelikož si olej budeš měnit sám....tak kup 5l 10W/40 (4 nebo 5l je rozdíl 100kč) a při výměně nalej na max.....a hned uvidíš kolik se ti vleze...hlavně nezapomeň po nalití na max protočit motor aby si filtr natáhl olej a pak znovu doplnit do max...já jen že jsem byl přítomen toho jak si jeden dacan stěžoval že po samovýměně oleje mu hned někam zmizlo půl litru.....kam asi..že.. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 roky později...

Chcel by som sa spýtať, mám 1.4 hdi 50 kw a dávam Total Ineo Ecs 5w 30 a medzi výmenou cca 10 - 13 000 km nabehaných za rok (mesto a občas dialnica) mi zmizne pomaly viac ako trištvrte litra oleja. Momentálne nabehaných 70 000. Stretli ste sa už s takou spotrebou alebo mal by som to začať riešiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím, že spotřeba 0.75 litru na 10 tisíc KM je super, zkus častěji než jsi zvyklý kouknout na měrku v motoru :myslim

jestli bylo málo oleje, tak je správné, že se rozsvítila kontrolka, včetně zvuk. signálu--je to velmi důležitá kontrolka

bavíme se o modelu 208?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...