Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

P206 1.4i zlobivý volnoběh


Escaper

Recommended Posts

Ahoj po letech.

už nějaký ten pátek mám problém se svou stařičkou 206. Motor 1.4i 55kW.

Zlobí volnoběh a to tak, že někdy drží normálně +- 1000ot. Když se dotku plynového pedálu (opravdu stačí jen dotknutí) tak otáčky vyletí na 2000 - 2500ot a nespadnou dolů. Musím zařadit rychlost a přes spojku stáhnout otáčky dolů a pak zase drží. 

V jízdě při přeřazování otáčky taky nespadnou. 

Spotřeba je normální, motor běží plynule, startuje nadrc. Vyměněný motorek volnoběhu, čidlo podtlaku sání, svíčky.

Prosím o radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem podobný problém u 406, byla to prasklá hadička k regulátoru tlaku paliva - přisávalo si to vzduch a rozbíhalo se to do otáček. Zajímavý bylo, že jen v rozmezí teploty 70-80 stupňů, což každého mechanika zmátlo a pořád hledal každý něco v elektronice, ale byla to blbá hadička. Řešil jsem to asi tři roky, než na to přišli. Po téhle zkušenosti bych nepodceňoval netěsnosti a přisávání vzduchu kdekoli, dřív než bych začal vyměňovat drahý součástky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to zkusil a fakt to funguje. Odpojil jsem hadičku viz šipka na obr. a zaslepil ji. Koncovku co vede z černé krabice sání jsem taky zaslepil a najednou motor šlape jak hodinky.

Co dál? Nechat zaslepené? Přeci jenom to tam ti inženýři kvůli něčemu udělali.

Z obrázku je vidět, že toto místo sání za klapkou, je hadičkami spojeno se sáním před klapkou. Netuším jak tedy funguje klapka když může vzduch kolem ní přímo do sání.

 

 

post-4157-0-31560400-1458769373_thumb.pn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem isto ale pozri ci v tej hadicke neni spetna klapka to znamena smerom z ciernej krabice pred klapku vzduch prejde ale opacnym smerom neprejde

pretoze takto hadicka napriamo do sacieho potrubia by asi zmysel nemala 

 

ta hadicka je odvetranie klukovej skrine 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpětná klapka tam asi nikde neni, nenašel jsem ani žádné zbytky. Když nastartuju auto s odpojenou tou hadičkou, tak má vysoké otáčky a tou přírubou saje strašně moc vzduchu, jasně protože klapka je uzavřená. ale myslím, že by to němělo sát bokem mimo klapku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...