Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 SW Active 1.2 PureTech


honzanaj

Recommended Posts

Právě jsem si koupil 308 SW Active 1.2 PureTech. Jaké bylo moje překvapení při přebírání vozidla, když mi bylo sděleno a ukázáno na víčku nádrže, že toto auto nejezdí na benzin 95, ale pouze na 98 nebo 100. Nikde jsem na stránkách Peugeotu nenašel tuto technickou informaci před objednání vozu. V servisní knížce je pouze uveden "benzin" a ve velkém TP také jen "benzin" . Takže to považuji jak od Peugeotu tak od prodejce za podpásovku, když se o palivu dozvím až po předání auta. Mohl jsem se při objednání vozu na tuto informaci zeptat, ale vůbec by mě nenapadl jiný benzin než 95.. Navíc sehnat u pump tento benzin je dost obtížné, nehledě k jeho ceně. A jaký by byl postup Peugeotu v případě, kdybych používal jen benzin 95, myslím ohledně záruky, asi bych to vyhrál, snad platí to co je v TP a servisní knížce, než to, co je na víčku nádrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak mám za sebou nějakých 18 tis. km a první servisní prohlídku.

Proběhla obvyklá údržba a kontrola všeho, vč výměny oleje (Total Ineo First 0W-30) + filtr.

Dále se řešilo občasné houkání z řízení při otáčení volantem a klapání odněkud ze spodku auta od zadní nápravy.

První věc vyřešena namazáním dříku ventilu posilovače a k druhé věci je vyjádření, že současné době není k dispozici inovovaný díl a že hluk nepředstavuje žádné nebezpečí a nezpůsobuje žádnou změnu dynamického chování vozidla. Prý už o zom vědi, ale počítač zatím mlčí...

 

No a jako bonus (a dárek k narozeninám) jsem dostal fungl nový volant.

 

 

27ebfad7cf5a9b109f09b26641ff6188.jpg

 

2cae52f90e873a08b4d128b921c1ea38.jpg

 

dbf5f8edaea1e5a57765b368fbad0c67.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky tomuto servisu jsem měl zase možnost vyzkoušet si něco trošku jiného jako náhradní vozidlo. Tentokrát jsem dostal P308 1.6 BlueHDI 73 kW, ve výbavě Allure.

Auto mělo na počítadle něco přes 6.000 km a první dojmy byly jako když sedám vlastně do něčeho, co důvěrně znám. Po nastartování se ozvalo něco, co už tak dobře neznám, ale šlo si zvyknout na traktůrek ;-)
Komicky určitě působilo moje neustálé chňapání po neexistující rukojeti ruční brzdy a než jsem sám sebe přesvědčil, že elektrickou ručku je potřeba prostě přetlačit, byl určitě veselý i pohled na zvedající se (případně klesající) zadek auta, jak jsem se nejdřív snažil opatrně. I na to jsem si velice rychle zvyknul, jen občas při parkování v kopci byla trocha obav před vystupováním - je tam, neni tam...? Ale vždycky tam byla.

Jízda hned od první metrů malinko jiná, než jsem zvyklý. Tlumiče působily trochu tvrdším dojmem. Nevím, jestli jsou skutečně takhle jiné pro benzín a naftu, nebo zda hrála roli verze (v tomto případě hatchback, u mě SW), ale nebylo to rozhodně nepříjemné, ba naopak. Motor o sobě dával vědět víc, než jsem zvyklý, ale vyloženě protivný nebyl. V městských rychlostech reagoval velice slušně a auto se chovalo jako takový malý tančík :-) V dálničních rychlostech už se mu občas moc nechtělo a dal se chvíli přemlouvat, než ještě něco málo ze sebe vydoloval.
Systém start/stop mi u 4válce přišel tak nějak kultivovanější, zejména při chcípání. 

Pokud jde o spotřebu, za tak krátkou dobu mám jen mlhavou představu - auto jsem dostal s údajem 5.9 l/100 km a po jednom dni se mnou se v převážně městském provozu snížila na 5.8 l/100 km.

Prostorově bylo vše podobné jako u SW, tzn. já sám za sebe si pohodlně nesednu, i když nejsem dvoumetrové bidlo a obsazení dvěma dospělými a dvěma dětmi v sedačkách je tak akorát. Kufr na větší nákup úplně v pohodě, kočárek rovněž bez problémů.

Z výbavy navíc bylo v ranním mrazíku docela šikovné vyhřívání sedaček, i když, než se něco začalo pod zadkem dít, trvalo to na můj vkus trochu dlouho, znám i rychlejší. Elektricky sklopná zrcátka pro mě spíš na efekt, LED denní svícení na horní hraně předních světlometů.... asi věc vkusu každého, ale za mě spíš moc divočina, oproti verzím Access a Active a na co jsem byl zvědavý úplně nejvíc, to byly Full LED světlomety.
Když jsem svoje auto vybíral, bylo mi v autosalonu řečeno, že jestli mám zkušenost s xenonem, pak ten rozdíl, co je mezi halogenem a xenonem, ten je stejně tak patrný mezi xenonem a LED. Taková je to prý pecka. Já jí tam ovšem nenašel. Full LED je nepochybně velice efektní, při popojíždění v zácpě dokonale rozzáří jedovatým namodralým světlem nárazník auta před vámi, takže není pochyb, že vy se svými nažloutlými halogen bludičkami jste až druhá/třetí kategorie. Na volné silnici jsem ale měl spíše dojem, že před autem se vytváří silně prosvícený bílý flek a trochu odvádí pozornost od vzdálenějších míst. Pokud jde o xenony, mám s nimi zkušenost, že světlo bylo tak nějak víc rozprostřeno do plochy. Když jsem po odevzdání zápůjčky jel pak zpět stejnou trasou svým autem s halogeny, určitě byla intenzita nižší, dosvit rovněž, světlo barevně teplejší, ale tak nějak mi přišlo, že mám lepší přehled o situaci před autem.

Tolik pár mých postřehů a allurkou v naftě. 

Co na to další šťastní majitelé? 

 

Přikládám pár fotek ze zápůjčky:

 

allure-1.jpg

allure-2.jpg

allure-3.jpg

allure-4.jpg

allure-6.jpg

allure-5.jpg

Upraveno uživatelem honzanaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco málo k designu. Je to samozřejmě čistě subjektivní věc a má-li člověk opravdu svůj názor, pak se dá říct že sto lidí - sto názorů. 
Za mě osobně, auto má celou řadu úhlů pohledu, ze kterých vypadá opravdu dobře a samozřejmě má taky pár úhlů, kdy se mi moc nelíbí. Ženě se líbí pořád a ze všech stran a například soused, když jsme auto přivezli, tak koukal, pokyvoval hlavou a říkal "Hmm, tak jste nakonec koupili toyotu, jo?"

A to je asi ono. Jak moc je design originální, jak moc jsou sladěny jednotlivé křivky při současné snaze se odlišit...
Pokud za sebou postavím pár podobných bílých kombíků a někdo mě vzbudí v noci a budu muset rychle ukázat, který z nich je můj, budu asi chvíli mžourat. 

Nedávno se různě po příbuzenstvu objevili oba zástupci korejské produkce v podobné konfiguraci a pro zajímavost přikládám foto-srovnání.

Co vy na to? Jsou si auta podobná jako vejce vejci, nebo je tam přece jenom trochu znát ta "francouzská elegance"?

 

 

 

 

 

 

308+i30-1.JPG

308+ceed-1.JPG

308+i30-2.JPG

308+ceed-2.JPG

Upraveno uživatelem honzanaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podvedli mě!

Když jsme vybírali auto, byla tahle 308SW zařazena v kategorii "rodinné vozy". Při pokusu naložit do auta nezbytnosti na týden na hory pro čtyřčlennou rodinu s malými dětmi jsem však narazil na drobný problém - nic se tam nevejde. A to se ani nejednalo o lyže. Nakonec se sice tak nějak povedlo, ale do komfortu to mělo daleko.

Jak to tak vypadá, rakev bude do budoucna nutná, protože jak jsem tak koukal, ať to byla tzv. "rodinná" fabia combi nebo třeba 5008, všichni vezli rakev na střeše.

 

07be6d54b3d7de049e369ff728c143de.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pane jo, to je reakcí. :-)

To moje zvolání o podvodu samozřejmě postrádalo nějakýho toho smajlíka. Dá se přepravit relativně komfortně ve dvou dospělých s dvěma potomky v sedačkách a dokonce i s těmi nezbytnostmi. Samozřejmě budu tvrdit, že mi stačí dvoje trenky, teplý fusekle na výměnu a zbytek mám na sobě.... ale kojenec a předškolák, tam už je toho přece jenom potřeba o něco víc.

Vlhkým snem českých motoristů jsem rozmařile pohrdnul už při výběru. Tváří se to sice jako "takovej menší jakoby pasát", ale vlastně to ani rozdíl neni a ve výsledku je to hrozná drahota. A taky na hory všichni jezdili s rakvema...

No a ještě k tý srovnávačce - koukám, že ta i30 i ceed jsou vlastně z boku stejný. Čim vono to bude? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak jasně. Pokud jsi chtěl víc náklaďák, měl jsi si si s nákupem pospíšit a koupit původní verzi 308 :D

A i30 spolu se Seedem "kopírovali" vzhled 308 už při svém vzniku (proporce světel hodně odpovídaly první 308 po FL). S příchodem nové 308 II po faceliftu korejců to je ještě více znát  I když na druhé straně v době počítačového designu se všechno tak nějak všemu podobá :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je pravda, že s minulou generací 308 byla dvoutýdenní Itálie ve třech celkem v pohodě, a to se dokonce jednalo jen o 5dveřový hatchback. Současný předškolák byl tehdy kojencem, takže nezbytností bylo taky dost.

Tak buď je těch nezbytností čím dál víc, nebo downsizing zasáhl spolu s designem na úkor užitnosti i do kabin a kufrů.

Mimochodem, máte někdo zkušenost s nějakou tou síťkou či mřížkou za zadní sedadla, jak tam jsou na ní připraveny po stranách pod stropem ty úchyty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

síťku používám v jiném autě a třeba na dovolenou je super--naložíš auto po strop :super

ale jinak musím napsat, že pokud ti tohle auto nestačí kufrem pro familii s dvěma děckama, tak problém bude jedině mezi sedačkou a volantem, resp.,na sedadle spolujezdce, to se nezlob :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...