Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

308 SW Active 1.2 PureTech


honzanaj

Recommended Posts

V 7. 6. 2016 at 23:25, honzanaj napsal:

Vypozoroval jsem takovou věc, že když se po delším stání (resp. po stání s vypnutím motoru) rozjíždím, ozve se vždycky kolem rychlosti 40 km/h zpod auta klapnutí. Nejdřív jsem myslel že je to po rozjezdu kamínek do podběhu, co se uvolnil odstředivou silou ze vzorku pneumatiky, ale je to s železnou pravidelností po každém prvním rozjezdu po stání při rychlosti cca 40 km/h.

Určitě někdo víte, co tam pokaždé klapne. Poradíte? ;-)

Presne to isté som odsledoval aj ja.

Vôbec to neriešim.

Ak by si sa rozhodol dať to do servisu, daj vedieť odpoveď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Přidám zas po delší době několik nových postřehů.
Pokud jde o originální střešní nosič, už jsem tu zmiňoval, že vyšel sice levně, ale způsob uchycení je tak troch "retro" (skoro stejný jsem měl před více než dvaceti lety u Š120). Pokud potřebujete něco odvézt, montáž je celkem snadná a rychlá, ale nenechával bych nosič namontovaný déle, než je nezbytně nutné. Těsnící guma je díky tomuto (dle mě nešťastnému) řešení odchlípnutá a ne, že by do auta vyloženě teklo, ale nepořádek se dostává mezi obě dveřní těsnění a při otevření dveří jsem často dostal i nepříjemnou spršku. I po demontáži pak gumě nějaký čas trvá, než se zase přimkne zpět.
Osvědčený model se závitem pod odklopnými dvířky ve střeše, který byl u minulého modelu a spousty dalších aut bez podélných střešních lišt, mi vyhovoval mnohem lépe.

 

 

20161101_101126.jpg

20161101_102348.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další drobností je i pevně daná vzdálenost jednotlivých příčných nosičů, která je na můj vkus poměrně malá. Osově jsou od sebe příčníky vzdáleny jen 70 cm, což sice postačí na "rakev" či nosič na kola, stačilo to nakonec i na štafle, prkna, lišty, trubky, desky a další materiál, ale při větších rozměrech, blížících se rozměru půdorysu auta, je už takováto podpora mírně nejistá...

 

 

20161101_101358.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a do třetice se začal mírně loupat kožený potah volantu. Možná bublinka či vada materiálu, ale určitě ne mechanické poškození, prsteny či agresivní pot.
V 15 tis. km po zhruba 8 měsících používání se mi to zdá trochu brzo.
Prodejce nakonec přislíbil, že volant na výměnu objedná a jakmile bude k dispozici, dá vědět, takže naděje tu je... i když už to je měsíc a půl.

 

 

20160914_090830.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska ráno zase potvora začla stávkovat při čtení USB. Večer člověk přijede s písničkou a ráno chce s muzikou zase odjet a dočte se "Nezdar". No nazdar...
Že by ten noční mrazík? Nebo ho překvapilo, že sníh napadnul už dneska na Evžena a ne až zítra na Martina? ;-)

 

Nezdar.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za tip. Koukal jsem už a ten disk měl najednou na PC chyby, které nešly opravit, pak se pomátly názvy části skladeb a teď už je zcela nečitelný a nabízí jako jedinou možnost formátování, které se však nezdaří. Přitom v nezměnené podobě tenhle disk hrál několik měsíců. Pravda, občas se sám od sebe odhlásil, ale stačilo vyndat a zandat a jel dál. Celkem je to už třetí takto záhadně odešlý USB flash disk, nevím, snad je to žere nebo co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Většinou lidi píšou příspěvky, když se buď něco po... nebo když se naopak podaří na autě něco upravit, vylepšit, opravit, předělat, zdokonalit.
Já musím konstatovat, že na autě se v poslední době nestalo nic, což se dá považovat spíše za pozitivní ;-)
 

Vlastně začalo se objevovat sdělení, že mi zbývá cca 2000 km do servisu, takže skutečně ve 20 tis. km. Před 1/4 rokem jsem totiž v servisu otravoval, že už mám 15 tis. km a byl jsem odeslán zpět, že prý si auto samo řekne, až bude potřebovat.
Asi jsem holt stará škola a hlídám si to radši sám a mám prostě zakódováno, že přes 15 tis. km jezdí jenom lajdáci. Tak teď čekám, až si auto řekne, protože to prej ví líp :-)

 

Nepiš 2 příspěvky rychle za sebou, používej tlačítko "Upravit"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to, abych si zase nepostesknul nad tím, proč do toho auta nemohli kanci dát aspoň do zavazadl. prostoru nějaký ten háček na nákupy. Proč ho ta předchozí verze mohla mít i v kufru i u spolujezdce a ta nová ne. Asi podstatná úspora výrobních nákladů.
Jsem opravdu jedinej, komu to vadí, jak se mě snažili přesvědčit v autosalónu?
Řešil už někdo svépomocí něčím z hobbymarketu či domácích potřeb?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...