Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

motor 2.1td


mart

Recommended Posts

S motorem 2.1 TD zkušenosti nemám, ale s 2.0 HDi ano, má najeto 370.000 a zatím odešla jen spojka (ložisko), regulátor a naftová pumpa. Ještě teda praskly 2 hadice k turbu, takže zatím "šneček" neumírá. ;) Jinak vstřiky a ostatní je původní. Jezdím většinou "couračky" po městě, občas obchvat a to ho pak nešetřím a spotřeba je pokaždý okolo 6,3 litru. Oleje od do výměny 0,5 l. Takže nádhera, jinak jsem to auto neviděl jedinkrát nenastartovat. Toť má zkušnost :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Burisek

Původně zaslal: OK406

Bohužel, to nevím, co to bylo za časopis. Už je to delší dobu. :(

Škoda rád bych si to přečetl,nevadí,díky alespoň za něco,budu luštit

Pošlu ti to emailem;)

[upravil dne 14/9/07 OK406]

Zapoměl jsem ti poděkovat za tvoji práci,meilem mi to přišlo,tak moc moc děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Burisek

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Burisek

Původně zaslal: OK406

Bohužel, to nevím, co to bylo za časopis. Už je to delší dobu. :(

Škoda rád bych si to přečetl,nevadí,díky alespoň za něco,budu luštit

Pošlu ti to emailem;)

[upravil dne 14/9/07 OK406]

Děkuji a myslím, že tam možná ještě něco mám. Podívám se do počítače. Ale píší o 406 pěkně, viď;)

Zapoměl jsem ti poděkovat za tvoji práci,meilem mi to přišlo,tak moc moc děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

mohl by prosím někdo dodat foto kam jsou zapojeny hadice od toho rádobysytiče nebo co to vlastně je?

Mam na mysli to termotáhlo. čumějmi tam dvě trubičky pro hadice a nevim kam je zapojit dál. Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a fotku nemas ?

mam bývalý Lucas , nyní Bosch a neco co udrzuje lepsí otáčky za studena nemá zapojenu onu vec.

A tady na planku jsem nic nenasel.

Mozno bych to mohl zapojit uprostred hadice č.3

obrázek zde

[upravil dne 11/2/13 08:06 od antik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Já mám zkušenost se svojim 2.1TD ( překopnutý na bosch ) takovouto: kombinovaná spotřeba tak +- 10litrů čistě po městě snad 14L. na delší trasky tak 8L. čekal jsem že to bude mít vyžší spotřebu ale takovou? docela me to zklamalo :(

to máš hodně blbý, mě to žralo 7,5 až 8 ve městě dálky 6,5 průměrně ale na opravdovou dálku rychlostí 110 na tempomat jsem jel lehce přes 5 litrů

nech skontrolovat vstřiky a čerpadlo a raději celou palivovou soustavu, můžou být úniky okolo táhla plynu, to máš pak 7 litrů nafty do motoru a dalších 5 ti teče po motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já zase čekal spotřebu menší. tedko co mam ve válci vodu mi to žere asi o dost více. Už aby došlo na výměnu.

nepochopim jednu věc, když ti zjistili ten přesah toho válce, proč to neopravili, není to tak složitý, takhle jsi akorát zkurvil těsnění a hlavu můžeš znova srovnat

Jinak výstup vody z hlavy je pod tou podložkou za čerpadlem, ukazuje tam šipka. Osobně si myslím, že opět řešíš <>, tuhle blbost jsem neviděl zapojený nu překopávek na bosche nikde a všechna auta jezdila a startovala i ve velkých mrazech v pohodě. Ono je nastartování spíše o žhavkách a tlakách ve válcích, né tady o tý blbosti, která vzhledem ke stáří a stavu nezapojenosti bude akorát shnilá a nefunkční tak jako tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a ty si myslíš že tam bude někde chyba?

přesah na to vliv neměl, řekl bych že to dobře fungovalo i s přesahem.

ale proč se mi dostala voda do spalovacího prostoru i když je hlava ok to fakt nechapu.

nemam ani tucha jak to tam vlastně vypadá.

Když se zadaří, tak budu mít originál 2.1TD a originál Bosche od výrobce, vše komplet původní z Citroenaa budu doufat že v tom nebude nidke problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, nevím jak je udělaný válec, ale měla by tam být vložka, která jde podložit nebo snížit pomocí spároměrek (po sundání olejový vany)

to že válec byl povisunut, způsobilo nadměrné namáhání těsnění, které bude opět v hajzlu. Hlava nevím

ten sytič nezapojuj, je to opravdu zbytečné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

co si pamatuji tak měl 3x přesah a jeden válec byl utopen asi 0,8 mm a ten by měl podle mne dělat problém.Psal jsem mu to,že je to škoda dávat dokupy ,ale rozhodl se sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...