Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P306 - spatny starty


Guest Ludweek

Recommended Posts

tak po delsi dobe mi to zase spatne startuje :D ted sem to tipnul na odumirajici baterii pac kdyz to natocim tak to neudrzi otacky a chcipne...pri dalsim startu mu trochu prislapnu a uz jede...neni to previdlem...ale vcera to bylo drsnejsi...pri tretim chcipnuti zustala svitit STOP a kontrolka pro slaby tlak oleje...je pravda ze oleje tam bylo minimum a minuly tyden jsem dolival :grr

tak chci vedet jestli to opravdu muze delat baterka nebo hledat chybu nekde v mazani??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi něco připomíná. :myslim

Mě to nastartovalo, ale jakmile jsem popojel tak už chcípal a pak nešel natočit. Když to začínalo tak pomáhalo prošlápnout plyn, později už ani to nepomohlo.

Dělalo to hlavně v zimě. Po výměně baterie vše v poho.

[upravil dne 12/12/05 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to taky nechápal. Bylo mi to vysvětleno tím, že při startu už je velkej odběr a to prostě nějak rozhodí ŘJ a ta už nefunguje na volnoběh jak má (neovládá krokáč asi). Proto to chcípání a následná nechu? naskočit. Jakmile jsem to podržel plynem a počkal až se motor ohřeje na 75°C tak už vše potom OK. :roll

[upravil dne 12/12/05 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm... to moze byt... :/.. ale podla mna alternator by mal byt schopny dobijat tolko, co auto spotrebuje pocas svojho chodu a pritom este dobijat bateriu... nemam pravdu?

No.. a podla tejto teorie mi to asi nevychadza :myslim

Ale zase... ked je bateria vycerpana zo startovania, tak \"cuca\" prilis vela z alternatora naraz a potom to asi nestaci riadiacke :myslim

hmm... hovoris, ze ked sa ti to ohrialo na 75°.. tak to uz vobec nechapem co stym ma teplota motora :myslim.. ved spotreba elektriky je rovnaka.. nie? a volnobeh musi RJ udrzovat tym krokacom nadalej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

hmm... hovoris, ze ked sa ti to ohrialo na 75°.. tak to uz vobec nechapem co stym ma teplota motora :myslim.. ved spotreba elektriky je rovnaka.. nie? a volnobeh musi RJ udrzovat tym krokacom nadalej...

a co sytic?? ten je elektronickej ne?? tak tohle ma asi neco spolecnyho s teplotou...mimochodem s tou mam taky problem...nevyleze mi pres sedmdesatku :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ludweek: Teraz ma napadlo..... moze byt potom problem s cidlom teploty!!.. ked ti to neukazuje, ze by to islo nad 70, tak je problem stym... neverim, ze motor sa ti na tych 70 nezohreje! :)

A ked je zle cidlo teploty, tak ECU nezapina sitic - a moze to zle startovat....:myslim

Ale zase.. je to len teoria...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to zni logicky...a kde je cidlo teploty?? na termostatu??

jinak se mi zda taky neprevdepodobny ze by to nemelo tech sedmdesat ale na druhou stranu...treba pri parkovani nebo v kolone to vyleze k devadesatce :myslim asi prvni vymenim baterii a potom se uvidi co dal...kdyz tu nikdo nenapsal nic o olejovy pumpe (jestli tam vubec neco takovyho je:D)nebo neco souvisejiciho s mazanim tak to asi resit nebudu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm... hovoris, ze ked sa ti to ohrialo na 75°.. tak to uz vobec nechapem co stym ma teplota motora :myslim.. ved spotreba elektriky je rovnaka.. nie? a volnobeh musi RJ udrzovat tym krokacom nadalej...

No ono asi nešlo o to zahřátí, ale o tu dobu než se vzpamatovala baterka a už nezatěžovala tolik altík. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

No ale pokud ti chcípne motor sám od sebe tak se STOP a kontrolka mazání rozsvítí vždycky. To je normální, motor neběží, není tlak oleje a tak se rozsvítí kontrolka. (šel jsem to pro jistotu vyzkoušet,abych si nevymýšlel).

no jo...to je fakt...promin uz magorim :myslim marne si ted snazim vybavit jak to presne bylo ale asi nema cenu to resit...jak rikam...vymenim akumulator a dal to resit nebudu :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...