Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 206 1.9 D (DW8) řemen alternátoru


jaxvine

Recommended Posts

Tak už si přijdu fakt jak blbec... Přítelkyni prasknul řemen na altíku atd., má tam systém kladek na bez klimatizace, ale klimatizaci má, a má tam úplně jinak dlouhej řemen než tam má bejt (podle service boxu). Takže jsem ho kupoval na dvakrát. Je to tenhle systém (viz příloha). Máte někdo ponětí jak se povoluje ta horní napínací kladka? Já sem na to nepřišel a už si přijdu opravdu jak blbec, protože mě přijde že je pevná... Nevim jak jí mám povolit, v JAK NA TO je to popsaný opravdu zhruba to mi moc nepomohlo :/ 

 

Díky za radu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddělej si pravý kolo předek ,sundej ty plasty kolem hadic a až to sundáš a posvítíš si na to  ,pochopíš . Někde se podívej na tu kladku i bokem na netu ,zas takový fígl to není .....

dobře si tu kladku očisti ,ať pak nestrhneš hrany toho nástrčáku

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a sory... přílohu dodávám, a právě že místo týhle kladky je tam pevná! (č.7) má šroub uprostřed a nedá se tedy nic nastavit... Takže předpokládám že napínací je č.8. Ale nevim jak s ní hnout, na mojí 406 mám na kladce čtvercovou díru na golu a tim si jí povolim... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš to vzít za ten šroub, tuším hlava 15, a mám pocit, že ve směru, jak když ho chceš utáhnout, prostě aby se to jedno očko překrylo s tím druhým, proti tlaku pružiny, pak do těch oček strčíš třeba hřebík, a tím ten napínák zajistíš v odtlačené poloze. Nandáš řemen a zase odjistíš, pružina napínáku se postará o zbytek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jednoduché? :D Takže sem blbec :D No to už sem naštěstí zvládnul... hledal jsem a hledal, až sem našel, jenže pak jsem zjistil že nevim jak povolit tu kladku, a pak jsem zjistil že mám krátkej řemen ještě k tomu. No ale jak říkám, je tam ještě navíc klima, takže sem si musel taky drobet zapřemejšlet, a to teď doufám že ten řemen nebude dlouhej a nepojedu pro něj po třetí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hotovo ;) musel jsem si vyrobit pripravek orech jsem tam nedostal ani samotnej, natoz s golou... Remen byl celkem kratkej, mel jsem co delat, musel jsem ho napul navliknout a otocit kolem (motorem) aby se navliknul, a kladka je celkem dost nasponovana. No ale je tam. Kdybych menil znova, dam tam delsi... Diky moc! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...