Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zlomena olejova mierka 2.0 HDi 120kW


TommyC4

Recommended Posts

Teraz riesim druhy problem, kupil som mierku od Febi, kod 47303, ktora je pre tento model a po zasunuti praskla, tak som ju reklamoval a voditko prezrel boroskopom, ale ziadnu prekazku som nenasiel, dostal som druhu, tu som zasunul a po par dnoch vytiahol a zas prasknuta skoro na rovnakom mieste ako ta prva Febi. Stretol sa s tym niekto? Nekvalitny material alebo nieco ine?

DSC_1064.JPG

DSC_1065.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Mě tedy měrka ještě nepraskla , ale dnes jsem při kontrole oleje vypozoroval zajímavý jev při zasouvání měrky zpět , což by mohlo vysvětlit nejedno prasknutí a obzvláště to na obrázku u TomasARN.
Tak tedy při zasouvání měrky ne vždy záleží v jakém natočení se zasouvá dochází při průchodu ohybem na trubce měrky k její rotaci která je někdy i celá jedna otáčka, (měrku jsem následně přidržoval a tlačil na ni  z hora otevřenou dlaní)  a pokud se měrka drží pevně na konci za očko dojde vlivem rotace ke zkrutu a možná následku prasknutí neboli překroucení.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Už jsem to tu někde kdysi psal. Při zasouvání se měrka protáčí. Takže se jí musí nechat volnost, aby se mohla protočit a zasouvat opatrně. To samé při vysouvání.

Je to vopruz a debilně vymyšlené, ale je to jediná možnost, jak tomu praskání předejít :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haha..přesně tohle se stalo mě s měrkou od febi u 307mi.....máme totiž debilně šroubovitě vedenou trubičku pro zasunutí měrky a když se tam zasunuje tak se přepruží a praskne.....řešil jsem to udělání měrky z měděného drátu.....najdu foto a dám ho sem. Jinak Febi nekupovat...je ze skelné vaty a nevydrží.....pouze origo je  použitelná..a vydrží.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...