Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Baterie P406 1.8 16v 1996


pedros123

Recommended Posts

Jakoukoli co ti vejde do kastlíku. To měření rozměrů je základem úspěchu. Nezapomeň na výšku!

(Existuje i opačné, \"levé\"provedení, tak si raději na papír načrtni, jak je umístěn plus a mínus).

Kapacita: stačí i 55, lepší více, je to otázka ceny.

Životnost a cena: budeš to auto mít ještě za 5 let, anebo už to bude problém někoho jiného?

[upravil dne 10.12.05 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pedros123

dikec tak sem tam hodil 55ku vartu,hodne sem se divil kdyz sem vytahoval starou svete div se:o byla tam original peugeot 52ka,ta mela ale vydrz:super

me vydrzela originalka 8 let, vymenil jsem ji v podstate jen pro jistotu na zimu, v lete nebo teplejsich krajich by urcite startovala jeste nejaky ten rok vic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm ... ja mam od byvalyho majitele v aute 40ku nebo 44ku baterii, ted si nejsem jisty, ale oboji je dost malo. Asi ji potreboval pred prodejem vymenit, tak koupil tu nejslabsi. Ale mam ji tam rok a po celou dobu v pohode. I v mrazech to v pohode startovalo a startuje. Ale kazdopadne az bude KO, tak koupim silnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tak..srcit do auta max. kapacitu co se tam vleze a co unese tvoje penezenka :) osobne bych radsi koupil levnejsi silnejsi nez drazsi znacku a mene Ah, umrtnost baterie je vetsinou dana nahodnym procesem a chcipnout ti muze jak kvalitni banner varta apod. tak i obyc stabat, topline apod. pseudoceske vyrobce, ja koupil presne neco takoveho v 72Ah za 1390...jsem spokojnen... ale kazdy mame jiny nazor, takze ti ho nevnucuju, aby nekdo neres :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

Hm ... ja mam od byvalyho majitele v aute 40ku nebo 44ku baterii, ted si nejsem jisty, ale oboji je dost malo. Asi ji potreboval pred prodejem vymenit, tak koupil tu nejslabsi. Ale mam ji tam rok a po celou dobu v pohode. I v mrazech to v pohode startovalo a startuje. Ale kazdopadne az bude KO, tak koupim silnejsi.

Měl jsem to podobný. 44 Topline nebo tak nějak. Po roce a půl začaly v zimě blbnout starty (chcípání). Jak debil jsem rozdělával krokáč a čistil klapku abych nakonec zjistil že to dělá slabá baterka. Bylo to vždycky když se ochladilo. Přes léto vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Měl jsem to podobný. 44 Topline nebo tak nějak. Po roce a půl začaly v zimě blbnout starty (chcípání). Jak debil jsem rozdělával krokáč a čistil klapku abych nakonec zjistil že to dělá slabá baterka. Bylo to vždycky když se ochladilo. Přes léto vše OK.

To mi ani nerikej. Mam totiz naprosto stejnej problem a nekolikrat jsem to tu resil, ale nakonec s tim nic nedelal. Kdyz to treba po ranu nastartuju, tak to nekdy zase hned chcipne. Myslel jsem, ze bude nekde neco ucpany nebo tak nejak. Ale neresil jsem to.

Jinak mam Vartu a dokonce je to jen 40Ah. Pokud jde o startovani, toci docela fakt pomalu, ale netrva to o moc dyl nez by to melo trvat, nez to chytne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pedros123

to petr x tak to s tim chcipanim sem mel taky ale to sem netusil ze by to mohlo bejt baterkou,az ted sem si uvedomil ze uz me to vlastne nedela:)

Tak to je gol, to abych koupil novou baterku :) No ona je ta 40ka v tom plastovym kasliku docela mala :))) Clovek by tam mohl dat jeste k tomu vecí ... treba nejaky naradi :))

[upravil dne 13.12.05 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: viktorg

Sem tam ale nezaskodi skontrolovat hladinu elektrolytu.:D

Povacsinou zomieraju baterky kvoli tomu ze soferi to podcenuju a tym padom tu baterku znicia skor ako skonci jej normalna zivotnost.

PS:Pocas nabijania sa odparuje z aku voda a klesa hladina elektrolitu..kdyby nekdo nevedel

dneska uz je vetsina akumulatoru bez dolivacich zatek tzv. bezudrzbova ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: viktorg

Sem tam ale nezaskodi skontrolovat hladinu elektrolytu.:D

Povacsinou zomieraju baterky kvoli tomu ze soferi to podcenuju a tym padom tu baterku znicia skor ako skonci jej normalna zivotnost.

PS:Pocas nabijania sa odparuje z aku voda a klesa hladina elektrolitu..kdyby nekdo nevedel

Tohle si hlídám, ale prostě byla slabá a ten motor ji dal asi pěkně zabrat.

2Ferry: zase tolik bezúdržbovek jsem neviděl. Tahle varta má taky špuntíky. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

Jojo, ta moje ma spuntiky. Bezudrzbovou jsem videl akorat u nasich v oktavce, jinak jenom nekde v obchode.

Ale priznam se, ze hladinu elektrolytu vubec nekontroluju, to je asi jediny, co si u auta nehlidam.

To bys asi měl. Nevěřil bys, jak je smutný pohled do baterky, která má vyschlý vrch článků.

(Teď si uvědomuju, že bych to před zimou měl taky zkontrolovat.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: Petr X

Jojo, ta moje ma spuntiky. Bezudrzbovou jsem videl akorat u nasich v oktavce, jinak jenom nekde v obchode.

Ale priznam se, ze hladinu elektrolytu vubec nekontroluju, to je asi jediny, co si u auta nehlidam.

To bys asi měl. Nevěřil bys, jak je smutný pohled do baterky, která má vyschlý vrch článků.

(Teď si uvědomuju, že bych to před zimou měl taky zkontrolovat.)

Ale joo, to bych veril, u motorky jsem to kontroloval porad, ale u auta jsem se k tomu jeste zatim nejak nedostal. Ale mrknu na to. Ja na to myslim asi pred pul rokem tak nejak trosku koukal a bylo to dobry a mozna to dobry bude, kazdopadne si na to najdu znova cas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...