Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupili byste si 505ku?


Marcel505

Recommended Posts

Já ti udělám radost...: JO:D

Kdybych neměl mojí (někdy) milovnou 405 tak v nějakym slušnym stavu klidně asi 2,5TD - do benzinu bych nešel určitě - protože bych mu nevěřil. Já jsem na \"hranatý\" auta ulítlej - pžed 405kou jsem měl Citrona BX - takže u mě se neni čemu divit:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: kšanda

mi sme měli ve volhách motory z 505 tušim že 2,2 diesel:papa

2,2 diesel se tam nedával, dělal se jen 2,3 a 2,5 diesel. Turbo jak kdy.

2,2 motory byli benzínový. Třeba Gti, Turbo Injection apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně myslete na to, že na to je vrakoviště, takže na 505ku jde určitě dost věcí sehnat. Ale jak říkáte, lev nemůže spát na dešti a sněhu, ten musí mít svou klec se střechou.

A je mnoho důvodů, proč mít 505ku benzín...

Taková 505ka 2,2 Turbo injection je podle jednoho bývalého majitele 505ky vysloveně na zabití! Jako letět s ní přes 200 km/h po Německý dálnici, to je co říct!

A je mnoho důvodů, proč mít 505ku diesel...

Kdyby byla ta 505ka 2,5 GTD Intercooler, který jsou moc cenný, tak to ani nepoznáte, že něco vezete! Jen se vám bude hýbat ručička u nápisu TURBO, jinak nic necítíte. Ale i já nic necítím ve svém dieselu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Je to hezký autíčko,hlavně to má tuším zadní náhon:super,ale kdybych si měl vybrat mezi CX GTI 2.5 Turbo a 505 vybral bych asi Citröena...je to takový zajímavější na pohled,a ze předu to vypadá božsky...např.tento je krásnej,ale kurevsky drahej což nechapu....http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=7342932&id=qujjx4puwx3&source=as24_inseratsg_detail_ueberschrift

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tušíš správně, že je poháněna zadní náprava.

O tom, jaké jsou to vozy na pohled, spory vést nebudeme, to by bylo na dlouho. Ale hlavní je ta věc, že i ten nejlepší Citroën v té době má nižší výkon než ta nejlepší verze 505ky. A v nynější době, kdy stojí benzín skoro 31 Kč, si myslím, že i menší obsah je při vyšším výkonu lepší, protože:

Citroën 25 GTi Turbo 2, s motorem 2500ccm, má výkon 122kW/166HP. Za to Peugeot 505 2.2 Turbo Injection, s motorem 2155ccm, má výkon 128kW/174HP. Takže, co je lepší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marceli když to tak vezmeš,tak si myslím že je hloupost handrkovat se poměr obsah/výkon/spotřeba.Stejně sou to oba dva(peggy i citrón)žrouti jak prase,a pojistka je vlastně taky stejná...A stím že nejvykonější verze Citroenu je slabší než nejvykonější Peugeotu se ani nedivím...(Ne že by mě to nějak sralo)Ale Peugeot dycky Citroena \"omrdával\" je to stejný jako 306 GTI-6 (167HP) a ZX 16V(150HP)...Holt je jasný že Peugeot koupil Citroena a né naopak...v dávné historii Peugeot zanedbával Citroena ještě o poznání více...viz třídílný dokument Francouzký automobilový průmysl,běžel tuším na ČT2:roker

[upravil dne 11.5.06 Sova]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sova

Marceli když to tak vezmeš,tak si myslím že je hloupost handrkovat se poměr obsah/výkon/spotřeba.

Ale Peugeot dycky Citroena \"omrdával\" je to stejný jako 306 GTI-6 (167HP) a ZX 16V(150HP)...Holt je jasný že Peugeot koupil Citroena a né naopak...v dávné historii Peugeot zanedbával Citroena ještě o poznání více...

[upravil dne 11.5.06 Sova]

Logicky vzato - motor o větším výkonu - větší spotřeba, ne?

No dobrá, tak se pojďme handrkovat o tom, co je kvalitnější, když píšeš, že (cituji): Peugeot dycky Citroena \"omrdával\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Peta

Marceli, alespoň jeden musí být v opozici :D Já bych si ji nekoupil.

To, že to takhle říkáš mi nevadí. Ale jeden malinkatý důvod by jsi uvést mohl, ne?

To je jednoduché, nemám slabost pro veterány :D Navíc se mi hranatá auta obvykle nelíbí :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Peta

Marceli, alespoň jeden musí být v opozici :D Já bych si ji nekoupil.

To, že to takhle říkáš mi nevadí. Ale jeden malinkatý důvod by jsi uvést mohl, ne?

To je jednoduché, nemám slabost pro veterány :D Navíc se mi hranatá auta obvykle nelíbí :D :D

V pořádku. Důvod přijat. :super

(Ale s tou hranatostí nevím nevím..., moc hran tam není) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: chuck11

Taky bych si 505 nekoupil:(,asi s těch důvodů že bych chtěl mladší auto a taky náhradních dílů na 505 asi moc není co:myslim

Jo, to máš pravdu. Ale je vrakoviště na 505ky, takže to se ještě dá a někdy to vyjde levněji než díly na jiné Peugeoty na jiných vrakovištích.

Každopádně je teď velká hrozba - hrozí vyřazení dílů na 505ky. Každoročně se prý něco vyřazuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...