Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupili byste si 505ku?


Marcel505

Recommended Posts

Já bych si jí koupil pouze v kombi verzi a nejlépe dovoz z Afriky (letos jsem viděl v Egyptě spoustu 505ek, sedmimístných, s klimou a v 1A stavu - myslím, že se tam snad vyrábějí dodnes). Ale vzhledem k tomu, že nemám garáž a též mám velký strach z toho, že by o mě třeba někdy chtěla zastavit naložená osmsetpatnáctka, asi do koupi veterána nikdy nepůjdu (jo, a vzhledem k tomu, že veškerou údržbu mých vozítek svěřuju servisu, mám obavu, že bych brzo finančně vykrvácel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oliver Riedel: No právě, a to je ten Realismus a Romantismus věci... ;)

Medvěd: Ty kombíky byli osmimístné... (zase bys tím pojal celou rodinu :) )

Hlavně se v ČR moc neobjevují, většinou je hned někdo koupí - taky by se mi líbílo kombi pro 8 lidí, ale mě by se toho líbilo...

Ota: Jojo, o té jsem už slyšel, ale stojí tam prý hodně hodně hodně dlouho, takže by se mohla při vyjetí taky rozpadnout. Ale je divné, že nemá na SPZ nálepky TK a ME... Že?

A hlavně, ten motor nemá takový výkon - i to nejslabší Turbo 505ky má větší výkon než V6...

Ale jak víš - není to kam dát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Já bych si jí koupil pouze v kombi verzi a nejlépe dovoz z Afriky (letos jsem viděl v Egyptě spoustu 505ek, sedmimístných, s klimou a v 1A stavu - myslím, že se tam snad vyrábějí dodnes). Ale vzhledem k tomu, že nemám garáž a též mám velký strach z toho, že by o mě třeba někdy chtěla zastavit naložená osmsetpatnáctka, asi do koupi veterána nikdy nepůjdu (jo, a vzhledem k tomu, že veškerou údržbu mých vozítek svěřuju servisu, mám obavu, že bych brzo finančně vykrvácel)

Medvěde já myslím, že naložený \"osmsetpatnáctce\" bude jedno jestli se zastaví o 505 nebo 406, oboje rozpáře jako krabičku sardinek. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: John

Nemít svoje přibližovadlo tak bych se 505 nebránil má něco do sebe ale jedině verzi GTI.

Ne Johne, pro tebe by bylo GTi málo (no co to je 96 kW). Pro tebe jedině Turbo Injection, který má 110, 114 nebo 128 kW, že!

Teď vím o jednom Turbu na přestavbu, za 15.tis Kč.

Driver: Chceš to ověřit praktickou zkouškou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

ja bych do ni sel urcite.... mozna to Turbo

To ti věřím, jednou jsem se bavil s chlapíkem, který to Turbo měl, měl ho staré asi 13 let (už vařená hlava-zjištěno později), v Německu to jelo 240 a řekl mi na rovinu, že to AUTO JE NA ZABITÍ! A teď si představ jak to muselo jezdit nové - a kór ten zadní náhon!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: Medvěd

Já bych si jí koupil pouze v kombi verzi a nejlépe dovoz z Afriky (letos jsem viděl v Egyptě spoustu 505ek, sedmimístných, s klimou a v 1A stavu - myslím, že se tam snad vyrábějí dodnes). Ale vzhledem k tomu, že nemám garáž a též mám velký strach z toho, že by o mě třeba někdy chtěla zastavit naložená osmsetpatnáctka, asi do koupi veterána nikdy nepůjdu (jo, a vzhledem k tomu, že veškerou údržbu mých vozítek svěřuju servisu, mám obavu, že bych brzo finančně vykrvácel)

Medvěde já myslím, že naložený \"osmsetpatnáctce\" bude jedno jestli se zastaví o 505 nebo 406, oboje rozpáře jako krabičku sardinek. :bojim

Záměrně jsem zveličoval (proto jsem použil obraz osmsetpatnáctky), ale on i atak pražského taxikáře nebo jakéhokoli nepozorného řidiče lépe zkousnu u 406ky (kde bez větších problémů seženu takřka cokoli), než u auta starého 20 a více let, kde

a) netuším, co je pod docela slušnou plecxhařinou za schovaného kostlivce

b) budu jakýkoli díl velice těžko shánět (samozřejmě i za spoustu peněz)

c) nikdy si nebudu jistej, kde mi co na autě odejde (a odchází - li věci na autech 5ti letých, pak na 20ti letých budou odcházet samozřejmě víc)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: Medvěd

Já bych si jí koupil pouze v kombi verzi a nejlépe dovoz z Afriky (letos jsem viděl v Egyptě spoustu 505ek, sedmimístných, s klimou a v 1A stavu - myslím, že se tam snad vyrábějí dodnes). Ale vzhledem k tomu, že nemám garáž a též mám velký strach z toho, že by o mě třeba někdy chtěla zastavit naložená osmsetpatnáctka, asi do koupi veterána nikdy nepůjdu (jo, a vzhledem k tomu, že veškerou údržbu mých vozítek svěřuju servisu, mám obavu, že bych brzo finančně vykrvácel)

Medvěde já myslím, že naložený \"osmsetpatnáctce\" bude jedno jestli se zastaví o 505 nebo 406, oboje rozpáře jako krabičku sardinek. :bojim

Záměrně jsem zveličoval (proto jsem použil obraz osmsetpatnáctky), ale on i atak pražského taxikáře nebo jakéhokoli nepozorného řidiče lépe zkousnu u 406ky (kde bez větších problémů seženu takřka cokoli), než u auta starého 20 a více let, kde

a) netuším, co je pod docela slušnou plecxhařinou za schovaného kostlivce

b) budu jakýkoli díl velice těžko shánět (samozřejmě i za spoustu peněz)

c) nikdy si nebudu jistej, kde mi co na autě odejde (a odchází - li věci na autech 5ti letých, pak na 20ti letých budou odcházet samozřejmě víc)

Medvěde, máš nepochybně pravdu. Pro normální užívání je to problém.

a) + b) Když jsem to auto neměl prolezlé (ne prorezlé, to jsou odlišná slova), tak jsem měl trochu strach, aby to někde nepřestalo jet, hlavně by to nikde nikdo neopravil.

c) Ale Medvěde, teď už se dělaj auta jen na pár let, to před dvaceti lety se auta dělali na několik desetiletí... :D

Co se vždy bavím s dlouhodobým majitelem 505ky, tak mi vždy řekne, jak je to spolehlivé auto, že se to nedá s novými auty vůbec srovnat.

Nedávno jsem se bavil s majitelem 406, který měl dříve 604 diesela, a říkal, že to se nedá srovnat, že to bylo nesmírně spolehlivé auto, gumy se sjížděli všude stejně, a bylo to prostě bez problémů. Na 406ce už měnil těsnění pod hlavou, pak měl problémy vůbec ovzdušnit chladící soustavu apod.

Ale jinak s tebou souhlasím, v mnoha případech si prostě lidé musejí koupit nové auto, protože je pro něj slušná síť servisů (byť to stojí velké peníze). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: Oliver Riedel

Pozor,nabídka na Aukru,505 2,5 GLD za 9000,- s papírama.

Jo koukal jsem, začal na 20ti tisících a furt to snižuje.

Jenže to by to musel prodávat ještě s garáží... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...