Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.sraz francouzkých vozů na autodromu v Mostě


Recommended Posts

Dnes jsem nalepil na zadní nárazník identifikaci klubu i mojí. Jsem odpůrce nálepek, tak je hned po návratu zase sundám. Tím nechci říct, že se za Peugeot klub stydím. Na autech snesu akorát nálepky "volný průjezd" nebo "host rally" a podobné. :)  Vždy je po akci sundavám. Na civilních autech se mi líbí jen originální loga. Předpokládám, že v Mostě dáme jako klubáci řeč. Tak ať mne poznáte. :papa  

post-49077-0-49971000-1459026320_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pežoťáci

Napíši pár postřehů o mé účasti na srazu francouzkých vozů v Mostě.

Přijel jsem až kolem desáté hodiny a to už byla účast dost velká. Po vyřízení administrace následovala malá prohlídka vozů připravených na jízdy. Trochu mne mile překvapila malá účast vozů zařaditelných do kategorie "lidskej nevkus". Postavil jsem se do fronty čekajících na vpuštění na trať. Připravil jsem si kameru na záznam jízdy a telefon na měření mezičasů. Po vpuštění předchozích účastníků na trať jsem zastavil jako druhý v pořadí u vjezdu na trať. Čekání na jízdu jsem strávil rozhovorem s jedním pořadatelem. Zajímal se o motor mého coupé a následně jsme si zavzpomínaly na doby dávno minulé. Onen pořadatel znal osobně tu starou gardu. (Vojtěch a Enge senior atd). Předchozí jízda skončila a já jsem ze zadního sedadla zapnul kameru připevněnou na hlavové opěrce spolujezdce. Tedy jsem se domníval, že jsem kameru zapnul. Teprve po jízdě jsem zjistil, že jsem nějak opětovně stiskem tlačítka kameru ihned vypnul. V minulosti již jsem měl možnost okusit jízdu v Sosnové na rallycrosové trati při amaterských závodech s VW Golf a také pár jízd na Hradeckém Czechringu s P 208 GTI. Včera nastala má premiéra na Mosteckém okruhu. Jak to nejlépe popsat. První postřeh. Okruh je pro běžného řidiče moc široký a to znamená velké hledání té snad dobré stopy pro vůz který řídíte. Druhý postřeh. Po průjezdu dvojitou zatáčkou po startu následuje snaha o akceleraci. Mých 160 možná už i unavených koní na váhu coupé s řidičem, který má také dost přes cent, tedy nic moc. Co je ještě horší? Když už se na rovince auto rozjede pak jej nějak musíte zpomalit před další zatáčkou. Zase ta váha. Při intenzivním brzdění jsem se skoro divil, že se brzdové hadičky nenafukují jako pouťové balónky. Tak moc jsem stlačoval pedál. Upřímně jsem čekal, že se coupé popere z tratí trochu lépe. Při hledání brzdných bodů a správného nájezdu zatáček jsem si přál kopírovat jízdu vozu přede mnou. Stalo se. Předjel mne někdo s oplastovaným P 106. Sláva pojedu za ním, mi proběhlo hlavou. No za dvě zatáčky byl pryč. Akcelerace mého "parníku" jak jsem coupe při této jízdě pojmenoval nemohla stačit mrštnému a rychlému prckovi. Po další době mne předjel asi další P 106 možná Saxo nebo Clio. Jeden z nich to byl. Doopravdy si už, ale nepamatuji který. Opakovalo se to stejné. Po pár zatáčkách jsem už nekoukal, jak se říká, na jeho výfuk. Při každém průjezdu startovní čárou jsem na stopkách v telefonu stiskl mezičas. Berte ten čas s rezervou. Nedám za to ruku do ohně, že jsem se strefil stiskem přesně na tu čáru. Ani to není důležité. V polovině posledního kola jsme dostali máváním červenou vlajkou informaci o ukončení jízdy. Co se mi krásně povedlo byl ukázkový výjezd z trati na parkoviště. To jsem ještě nevěděl jak brzo si to zopakuji. Po krátké kontrole teploty pneumatik a zjištění jak moc se dají ušpinit disky prachem z destiček jsem si sedl na zadní sedačku pro přehrání záznamu na kameře. Šok, záznam žádný. Ihned jsem si vyčítal jak špatně jsem tu kameru připevnil, že se nedala skoro ovládat. Naštvání sám na sebe jsem se rozhodl vyřešit tím, že se postavím do fronty na další jízdu. Tentokrát to bylo delší čekání. Kameru jsem pro jistotu zapnul hodně brzo před začátkem jízdy. Musím ten druhý záznam nějak sestříhat. Mou druhou jízdu jsem odstartoval za P 206. Jaký měla motor netuším, ale při průjezdech zatáček v první části okruhu její řidič plně využíval šířku vozovky a na můj "parník" nezbýval volný prostor. Nakonec jsem jej předjel a konečně jsem si začal užívat jízdy. Ano, vše bylo stejné. Relativně pomalá akcelerace, obtížné hledání brzdných bodů. Co bylo jiné? Už jsem coupé začal trochu věřit na tomto okruhu a smířil jsem se s tím, že to není nářadí na okruhové ježdění, ale na pohodlné cestování. A pak se to stalo. Ve třetím kole při intenzivním brzdění před zatáčkou podpořeném odřazováním při následné akceleraci začal motor vynechávat. Pohledem do zrcátka jsem zahlédl na krátkou dobu kouř z mého výfuku. Následnou rovinku jsem jen

tak proplachtil. Motor se dal vytáčet do 4.000 ot/min dál už vynechával jakoby na omezovač. Dokroužil jsem kolo a ač nerad jsem znova použil výjezd z trati. Na parkovišti jsem chtěl otevřít kapotu a narazil jsem na další problém. Kapota motoru byla dost teplá. To je celkem normální. Voda držela krásných 90 a olej 130 stupňů. Co se ale stalo bylo to, že bužírka chránící vedení otvírání kapoty také teplem změkla a uvolnila tím upevnění lanka. Kapotu jsem tedy neotevřel. Stejně bych na motoru nic neviděl. Uvědomil jsem si, že jsem kapotu otvíral vždy když byl motor studený. Plánoval jsem na okruhu trávit celý den, ale po těchto závadách jsem to zabalil a jel domů. Motor fungoval do 4.000 otáček normálně a pak začal vynechávat. Zavřel jsem auto do garáže a nechal řešení závady na diagnostiku.  Ráno se po nastartování studeného motoru ozývalo občastné drnčení výfuku. To se včera neozvalo. V práci jsme otevřeli kapotu a prozatímně jsem si k zámku připevnil kousek kablíku na její otvírání. Na zvedáku jsem prohlédl výfuk který občas drnčí. Vypadá to na uvolněnou přepážku tlumiče. To by ještě šlo. Nebo se rozpadá keramika katalyzátoru. To už je horší. Zvuk se přenáší a zatím jsme to bolavé místo neurčili. Na diagnostiku dnes nedošlo. Musíme také něco dělat pro klienty. Večer po návratu z práce jsem natrefil na červenou u kolejí a napadlo mne ten přejezd objet jinudy. Je to cesta o dost delší a pro mne důležité bylo, že je tam kus ve dvou pruzích. Po nájezdu na tuto silnici dvojka a plný plyn. Omezovač začal fungovat ve 6.300 ot a do té doby žádné vynechávání. Trojka je to stejné. Čtyřka také. Žádné vynechávání před omezovačem. Pětku už do mírného kopce tak vysoko nelze dostat. Opraveno? Tak to netuším. Až bude čas tak připíchneme diagnostiku a uvidíme.

Koncem dubna musím na technickou a tak se při měření zjistí i stav katalyzátoru. Kdysi dávno jsem viděl keramiku v katalyzátoru rozpadlou na kousky. Ty se občas poskládaly tak že výfuk byl ucpaný. Pomohlo až vytlučení. To udělat už dnes nejde a katalyzátor není nejlevnější. Záznam z druhé jízdy mám. Jen je na začátku jízdy dlouhé čekání. Nějak se to pokusím sestříhat. Musím najít nějaký program. Kamera je nově pořízená a ještě toho moc nenatočila.  

 

 

Most_časy.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď moje zážitky z okruhu :)  :

 

Prvně jsme na dráhu vjeli asi okolo 10té hodiny - vždy se jezdilo 10-12minut po deseti autech .

Celkem jsme byli v autě 3 + kupa věcí . První kolečko jsem jel opatrně a zahříval pneu a zkoušel si co a jak.

Druhé a třetí kolo jsem na to šlapal více... Bylo poznat že se zátěží navíc v podobě kamarádů a věcí dostávaly bremba pořádně nažrat... a po třetím kolem byly dost gumové... Zatímco pneu nankang ns-2R se začaly  zahřívat  a čím dál lépe držet. Čtvrté kolo bylo oddechové a v pátém se vrátil účinek brzd zpátky. ;)

Čas podle jednoho výdejka byl cca 2:20 na kolo s kamarády a to jsem nejel naplno ani jednu zatáčku a ani rovinku...

Hodně jsem si hlídal teplotu oleje - ta byla max 115C" .

Pak jsem auto zase ustájil a koukal co se kde děje :D  .

Další a už moje soukromá jízda bez kámošů a nákladu následovala cca v 11:40 (poslední jízdy před pauzou ).

Stál jsem v čele prvních 10ti aut, takže jsem startoval jako první, zamnou jel nový Megan RS a za ním upravený P405 mi16x4 . :o

Začal jsem zvolna , ale v půli kola už jsem začal přidávat, ale stopu se mi asi ve dvou zatáčkách nepodařilo najít ani v jendom kole :D .

I přesto jsem začal ujíždět těm dvou autů, zamnou (ty ostatní na dráze jsem ani nepotkal, protože jsme je skoro o kolo dohnalli) .

Pak jsem začal po dvou kolečkách zase zmírňovat, aby mě dojeli a já si vyzkoušel že tomu meganu RS zvládnu znovu ujet....

Po třetím kole jsem na něj počkal znovu a nechal ho předjet (taky jsem potřeboval srazit teploty vody a oleje) - stačila minutka nezávodní jízdy a teplota byla zase okolo 110-115C" oleje a 100-110 H2O ;)  . Mezitím mě dojelo to Míčko , tak jsem zase zkoušel ujet a porovnávat.. Opět se mi podařilo i při špatných řidičských schopnostech bezproblémů ujet...  Čas bohužel neznám...  :o

Bremba jen při váze řidiče zvládly ubrzdit vše a bez horšího vadnutí... Pneu to zvládaly také celkem pěkně .... Jen při stále plném plynu chtělo hlídat ty teploty kapalin  :D  .

 

Po dojetí do boxů jsem auto nechal zase vyběhnout a dále pak už nejel kvůli nemoci (chřipce), která mě celý den a předtím dva dny neustále zlobila .

 

Cca ve tři hodiny jsem vyrazil i s partou zpátky domů....

 

Celkově jsem za ten den najezdil 800km a spotřebu jsem si spočítal na 10,5L/100km , takže to nebylo tak strašné , jak jsem se původně bál :D  :D :D  . 

Sraz byl super, určitě to chce doladit pár věcí, ale byl to první sraz svého druhu, takže pohoda ;)  .

 

:super

Upraveno uživatelem Carlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...