Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.1 TD-menší generálka motoru


Gurmán

Recommended Posts

Ahoj,mám už tento dotaz v sekci 605 ale těmito auty už skoro nikdo nejezdí a pramálo lidí je dává dohromady tak to zkusím tady,vím že stejný motor 2.1td se dával i do 406ky a já tento motor budu ted dávat trochu dokupy na 605ce(mechanika Bosch)

 

Je to teda XUD11ATE a budu dělat komplet rozvody,výměny náplní no když už budu v tom tak chci vyměnit i hydraulická zdvihátka ventilů protože po ohřátí hrozně cvakají a není to pěkné.Vše mám již připravené a potřebuji jen upřesnit pár detailů: Nějak nikde nemohu najít těsnění mezi domek vačkové hřídele a hlavu motoru ani v serviceboxu se mi to nedaří-je to vůbec nějak utěsněné příp.kde to sehnat.

 

Jde ten domek vačky sundat aniž bych musel povolit hlavu?  :myslim  Musel bych pak totiž dělat i těsnění pod hlavou a to už se mi nechce,zkrátka jestli má domek vačky samostatné šrouby a není na tom závislá hlava,chci to totiž sundavat vyloženě jen kvuli těm hydroštelům,rovnou dám i nové gufero na vačku- využít toho že to bude rozhozené kuli rozvodum.

 

A jde sundat řemenice co je na klice pod rozvodama nějak normálně? Na ní bych taky rád vyměnil gufero.

 

Předem moc díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy56: Nějak nechápu odpověd :roll

myslím že ten motor se do sekce hodí,to že tluče v 605ce na tom nic nemění :super

 

Proti 406ce nic nemám a to že má tohle najeto,to je tak po záběhu,tyhle motory při dobré údržbě natočí přes 800tis. A 605ku si udržuju jako srdeční záležitost,přes zimu nejezdí..proto bych rád udělal ten motor než vyjedu :super

P607Olda: Já jí mám právě hrozně rád a když se něco vždycky po..re tak to s trpělivostí opravuji..

                Rozvody a takovéhle operace včetně výměn motorů celkem pravidelně dělám a tohle nemůže být nic extra složitého jen právě potřebuji někoho kdo už tenhle motor třeba zná a má zkušenost..

                Jezdit s ní dokud to jede,to né :bojim  rád bych jí měl v top stavu,za to co pro mě udělala si to zaslouží..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako moc ti to vadi?

Pokial nikde nic netecie,nestraca vykon,mimo beznych veci by som nic nerobil.

Mal som 605 s 2.1td,a to je nezmar,mali sme ju 10 rokov.

Druha vec,ako si na to trufas,a ci zozenies diely.v peugeote uz urcite nie,a nejake nahrady....

Kym to jazdi,nerypal by som do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

comm: díky máš to tam

 

mmartinkovic: Heled vadí mi to fakt hodne,to auto nemám na odjetí a hození do šrotu,chci si jí postupně dát jak se říká do Topu :cool:

Prostě jedu,mám otevřený okno a z kopce pustím plyn se zařazenym kvaltem a už to jede,jak když by motor nýtoval než běžel,no strašný..

Jinak v Pežotu se ještě nějaké díly objednat dají..procházel jsem to v SB.

 

Náhrady,no jinak to už nepude ale beru jen tu nej.kvalitu přecijen to dělám pro sebe..Ty hydra se zase alespon 100tis.km neozvou :super

A vzhledem k tomu že už mě nebaví nic shánět po vrakovištích a domlouvat se tam většinou z dementama(čest vyjímkám) tak jsem pořídil ještě jedno celé auto na díly..takže mám postaráno minimálně o plechařinu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...