Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická klimatizace - vypnutí???


Guest Aleku

Recommended Posts

Ahoj, dá se nějak vypnout automatická klimatizace. Teď jak si pouštím topení, nechám teplotu nastavenout třeba na 23 na manual, vypnu motor, přijdu za chvíli a při startu už tam mam AUTO. Dá se nějak vypnout. Koukal jsem, že na displeji je i možnost rozsvícení OFF? Díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč ji chceš vypnout? Když je automatická, tak a? se stará, ne? Já ji mám nastavenou trvale a radši na ni nesahám. V létě chladí, v zimě hřeje (nebo naopak:myslim) a v zimě taky odmlžuje skla. Jednou jsem ji zapnul na eco, ale skla byly hnedle neprůhledný. Takže doporučuju pořád zapnutou.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek V.

2 barenst

teď jsem teda mimo mísu. Jak se vypíná klima a nechá se jet na AUTO? Když je na AUTO, tak je logické, že teď v zimě nechladí... Jestli se v něčem pletu, tak mě poopravte.......;)

Stiskneš AUTO, aby to automaticky regulovalo teplotu (ale v té chvíli se rozběhne kompresor klimy, což je teď zbytečné), a pak stiskneš A/C, čímž vypneš kompresor. Funkce automatické regulace teploty zůstává zařazena.

Dělám to tak, resp. je to v tomto stavu, celou zimu.

Nezapomeň v zimě, každý měsíc, tak na minutu rozjet kompresor, aby se promazal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AUTO je automatická regulace, jejím opakem je manuální režim kdy nastavuješ ručně \"kolik\" a \"kam\" .

A/C je, pokud si vzpomínám, nucené zapnutí kompresoru klimy (např. pro získání suchého vzduchu)

ECO je nucené vypnutí kompresoru klimy (kvůli snížení spotřeby)

Co na to ostatní? už si to moc nepamatuju...

[upravil dne 12.12.05 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže AUTO je skoro totéž jako A/C - tzn. klima běží a ECO je vypnutí klimy, jestli to dobře chápu. Já jsem to totiž nikde v žádném manuálu nenašel, proto to mám raději zapnuté na AUTO. Jednou jsem zkoušel ECO a hrozně se to mlžilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam ECO nemám:myslim.Já když dám auto a manuálně vypnu klimu tlačítkem A/C tak se mi stejně po opětovném nastartování zase zapne.Nebo když si manuálně zapnu sílu větráku a pak stlačím AUTO tak se mi zase rozběhne klíma.:grr.Myslel jsem,že když vypnu klimu tak zůstane už vyplá:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje klima (406SV 2,2 HDI r.v. 2001) nemá žádné ECO. Když vypneš A/C a zůstane tam AUTO, pak běží automatická regulace teploty bez chlazení, tzn. v zimě OK, v létě do minimální teploty z venku. V zimě jezdím na AUTO bez A/C (i po opětovném nastarování mi z 80% zůstává zapnuté AUTO bez A/C, nevím proč se občas A/C ale zapne) a jednou za měsíc (plus v případě rosení oken) zapínám na 10-15 minut A/C. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Igor

Moje klima (406SV 2,2 HDI r.v. 2001) nemá žádné ECO. Když vypneš A/C a zůstane tam AUTO, pak běží automatická regulace teploty bez chlazení, tzn. v zimě OK, v létě do minimální teploty z venku. V zimě jezdím na AUTO bez A/C (i po opětovném nastarování mi z 80% zůstává zapnuté AUTO bez A/C, nevím proč se občas A/C ale zapne) a jednou za měsíc (plus v případě rosení oken) zapínám na 10-15 minut A/C. ;)

Sama se zapne, když si automatika myslí, že by se mohla mlžit okna (okolo nuly nebo pod)

[upravil dne 22.12.05 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[sama se zapne, když si automatika myslí, že by se mohla mlžit okna (okolo nuly nebo pod)

Dík, myslel jsem si, že tam je kromě čidla teploty taky čidlo vlhkosti, ale i když mám A/C vypnuté i v létě (a je AUTO), tak se taky po startu A/C někdy zapne, někdy ne, a to není kolem nuly. Hold ta \"automatika\" to řídí za nás.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: Radek V.

2 barenst

teď jsem teda mimo mísu. Jak se vypíná klima a nechá se jet na AUTO? Když je na AUTO, tak je logické, že teď v zimě nechladí... Jestli se v něčem pletu, tak mě poopravte.......;)

Stiskneš AUTO, aby to automaticky regulovalo teplotu (ale v té chvíli se rozběhne kompresor klimy, což je teď zbytečné), a pak stiskneš A/C, čímž vypneš kompresor. Funkce automatické regulace teploty zůstává zařazena.

Dělám to tak, resp. je to v tomto stavu, celou zimu.

Nezapomeň v zimě, každý měsíc, tak na minutu rozjet kompresor, aby se promazal.

Konečně nějaká rozumná odpověď!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...