Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatická klimatizace - vypnutí???


Guest Aleku

Recommended Posts

Zdravím. Tak auto znamená zapnutí klimatizace s funkcí auto matické rugulace teploty vzduchu. To znamená, že na display si nastavíte teplotu třeba 23 stupnu a ono to bude zapínat klimu podle potřeby. tak aby tam pořád v autě byla teplota 23. Pokud na displeyi svítí A/C, tak to znamená, že je klima zaplá bez rozdílu teploty v autě. Pořád to bude foukat těch nastavených 23 stupnu bez ohledu jestli je v autě mín či víc stupnu tzv (manuální klimatizace). No a pokud svítí na displayi ECO tak je klima vyplá. Asi tak nějak. Nevím jak je to u novějšíš 406tek od roku 2000 ale ty stou starší maskou to maj takhle. A v zimě je zbytečný mít klimu zaplou, protože topí sám motor bez klimi a snížíte tím až o litr spotřebu. Tím pádem zvýšíte výkon motoru protože není zaplej kompresor co pohání klimu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď otázka:

ověřil jste někdo, o kolik opravdu klima zvyšuje spotřebu? Myslím tím osobně změřit, ne co kdo slyšel.

Já se snažím to ověřit (mám počítač okamžité spotřeby), ale tak dlouhou přesnou rovinu jsem ještě nenašel, aby zůstala ustálená rychlost (tempomat) a uplatnil se jen vliv klimy. Zatím musím konstatovat, že vliv klimy na spotřebu jsem prakticky nepozoroval (divné, že?). Možná je to tím, že jezdím okolo 1800 - 2000 ot/min (nejezdím po dálnici).

Podotýkám, že při chodu klimy se elektrická spojka občas vypíná (kvůli odmrazování), takže asi bude mít vliv i skutečný rozdíl teplot vevnitř a venku.

[upravil dne 4.1.06 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na spotřebu bude mít asi vliv také výkon motoru. Motor s vyšším výkonem zapnutí klimatizace tolik nepozná. Ale fyziku neobelstíš a ta energie na provoz klimatizace se někde vzít musí. A v případě auta to může být jedině z PHM. Otázkou zůstává, jak je provoz klimatizace v autě energeticky náročný.

Jak se projevuje vypínání elektrické spojky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme 406, 1,8, tam je dostavěná klima, cvaká to a má to docela vliv na tah (sílu) motoru.

Na mojí 607 to na výkonu není poznat. Ale určitě to odmrazuje (jinak by to zamrzlo) ale nevím jak.

Když jsem měl 605 tak mi klima zamrzala - po 15 minutách to úplně přestalo foukat a musel jsem to vypnout.

[upravil dne 4.1.06 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na výkonu to má určitě vliv. Stačí když jedete na jedničku a popojíždíte jen přes volnoběh. Pokud u toho zapnete klimu tak ucítíte jak to s autem cukne a zpomalí se. Mám 2.1 TD a když se na to zaměřím tak to pocítím. Spotřebu jsem ještě nezkoušel. Mám auto od října a mockrát jsem jí zaplou neměl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...