Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní brzdový třmen


pecino

Recommended Posts

Ahojte. Zůstává mi viset zadní třmen, našel jsem sice opravné sady ,ale existují dva typy: Lucas a Bosch. Jak poznám který mám v autě ať koupím správnou sadu a nemusím řešit o víkendu problém se špatným dílem? Kapalina z nich neuniká tak snad píst bude dobrý, ale i ten se dá případně koupit. Kotouče mám s ložisky a ty jsem měnil loni i s deskami. VIN VF33ENFUB83739035 . Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud skutečně visí třmen, bývá u těhle systému průblém buď v zatuhlém pístku, kterou způsobuje prdlá manžetka a pod ní pronikající vlhkost a nečistoty...a nebo opět vlhkost, která se dostane z druhé strany samostavu a vyrezne hřídelka....    když chce mít člověk pokoj tak jedině rozborka a určitě výměna manžet a těsnění, pístek - váleček jsem vždy sleštil.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolo sundané a je tam TRW. Dík za radu, netušil jsem že to bude napsané na třmenu. :mad: Opravná sada naštěstí nestojí moc, a odvzdušňováky taky koupím. Mám i vytahováky urvaných šroubů, tak snad to půjde nějak ven. Pokud nepůjde tak pak stejně nové třmeny, ale to už je dost peněz. Ještě jeden dotaz, čím zajišťujete trubku co vede do třmenu aby nevytekla kapalina?

Upraveno uživatelem pecino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pecino: origo třmen TRW stojí cca 1200,- a kolikrát než kupovat repas sadu a půl dne se s tím drbat, je to i lepší volba ;)

 

jinak na hadici svorku a pak stejně alespoň zadek odvzdušnit (vždy se začíná nejvzdálenější stranou od brzdovýho válce tj pravý zadní - levý zadní atd..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, dnes už ty třmeny nejsou vůči platu to, co bejvávalo..., rozumnější je fung nový, stejně jako zad. pakny--kdysi se lepilo obložení atd., dnes koupíš komplet sadu paken s pružinama,samostavem,rozpěrkama,pojistkama, prostě radost dělat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem to zmáknul a podělím se o zkušenosti. Třmeny šly sundat celkem bez problémů. To že to zůstavalo viset bylo způsobené tím že se voda dostala pod takové speciální gufero ze strany samostavu ruční brzdy a tam se to zaneslo. Hadičky jsem zajistil čepičkami z odvzdušňováků :-) . Po demontáži páky jsem zjistil že je dost zkorodovaná a musel jsem ji dost obrousit a pak vyleštit šmirglem, protože na tu plochu pak dosedá to gufero s prachovkou. Ten hliník se i lehce drolil viz foto. Měl jsem koupenou opravnou sadu bez pístků a vyměnil jsem kroužek na pístku a prachovku a ty prachovky na těch vodících čepech a to gufero pod tou pákou samostavu. Zbyly mi ještě dva nějaké kroužky, ale ty jsem nenašel kam patří. Původní pístky byly jako nové. Vše jsem vyčistil a namazal vazelínou pro brzdy od TRW a funguje to. Odvzdušňovák jsem zapomněl koupit ale ten původní šel celkem dobře povolit. Jediné co mě zaskočilo že ten pístek nejde zatlačit jak u přední brzdy, ale šroubuje se dovnitř speciálním přípravkem, naštěstí soused měl doma :-) Jo ještě jsem zapomněl dodat že v třmenech jsou připraveny díry na přídavnou pružinu pro ruční brzdu, tu mi doporučil prodejce (poslední foto). Ruční brzda jde teď o něco těžší ale zase se vrací spolehlivě. Cena opravy obou třmenů včetně brzdové kapaliny vyšla na 420kč a jedno odpoledne v garáži.

post-38472-0-02394400-1454712157_thumb.j

post-38472-0-26804300-1454712163_thumb.j

post-38472-0-90375400-1454712171_thumb.j

post-38472-0-68726800-1454712184_thumb.j

Upraveno uživatelem pecino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, dnes už ty třmeny nejsou vůči platu to, co bejvávalo..., rozumnější je fung nový, stejně jako zad. pakny--kdysi se lepilo obložení atd., dnes koupíš komplet sadu paken s pružinama,samostavem,rozpěrkama,pojistkama, prostě radost dělat ;)

Je to půlrok co jsem dával lepit sadu osmi paken na jeep a bylo to za 900,tak si myslím,že stále výhodnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem to zmáknul a podělím se o zkušenosti. Třmeny šly sundat celkem bez problémů. To že to zůstavalo viset bylo způsobené tím že se voda dostala pod takové speciální gufero ze strany samostavu ruční brzdy a tam se to zaneslo. Hadičky jsem zajistil čepičkami z odvzdušňováků :-) . Po demontáži páky jsem zjistil že je dost zkorodovaná a musel jsem ji dost obrousit a pak vyleštit šmirglem, protože na tu plochu pak dosedá to gufero s prachovkou. Ten hliník se i lehce drolil viz foto. Měl jsem koupenou opravnou sadu bez pístků a vyměnil jsem kroužek na pístku a prachovku a ty prachovky na těch vodících čepech a to gufero pod tou pákou samostavu. Zbyly mi ještě dva nějaké kroužky, ale ty jsem nenašel kam patří. Původní pístky byly jako nové. Vše jsem vyčistil a namazal vazelínou pro brzdy od TRW a funguje to. Odvzdušňovák jsem zapomněl koupit ale ten původní šel celkem dobře povolit. Jediné co mě zaskočilo že ten pístek nejde zatlačit jak u přední brzdy, ale šroubuje se dovnitř speciálním přípravkem, naštěstí soused měl doma :-) Jo ještě jsem zapomněl dodat že v třmenech jsou připraveny díry na přídavnou pružinu pro ruční brzdu, tu mi doporučil prodejce (poslední foto). Ruční brzda jde teď o něco těžší ale zase se vrací spolehlivě. Cena opravy obou třmenů včetně brzdové kapaliny vyšla na 420kč a jedno odpoledne v garáži.

Nevím jak u tohodle modelu,ale tipnul bych,že je to jak jinde,ta pružina není přídavná,ale chyběla tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tony: neviděl jsi jí, protože 307ma tu pružinku nemá, u koncernu se začala dávat až u Octavie II, sedí téměř do všech třmenů, ale když se lanovod nebo samostav seká, tak je to stejně pouze dočasné řešení...

 

pecino: ty pružinky viz odkazy jsou dle mne nějaké neorigo "přídavné", zatím jsem vždy jako origo viděl tyto (i viz ETKa):

 

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0615295-pruzina-leva-oe-20010.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...