Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kam připojit vnitřní neony (odkud brát š?ávu)


tanagy

Recommended Posts

vpodstatě se se dá odkudkoli jen si musíš žjistit jakou ten okruh má pojistku aby ti nehořeli pojistky. Přes zapalovač se to dělá dos často, otázkou je spíš to že zapalovač má nějakou 30A pojistku a spotřebič s malýma A nebude chráněn tak jako s menší pojistkou.

ps: bacha na pytle :aut:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

já mám neon na zadním platě připojenej na zadní světlo.když zapnu světla, tak se rožne a když šlápnu na brzdu, tak se rožne brzdovka a neon zhasne aby byla vidět.

dvě mínus této instalace:

1. blikání nedělá neonu dobře, krátí se životnost

2. neschválené osvětlení vozu (pokud je vidět z venku - což asi bude jinak by jsi ho bržděním nevypínál) takže za to můžeš dostat pokutu

neber to nijak špatně ani osobně :mrk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: Hadra

já mám neon na zadním platě připojenej na zadní světlo.když zapnu světla, tak se rožne a když šlápnu na brzdu, tak se rožne brzdovka a neon zhasne aby byla vidět.

dvě mínus této instalace:

1. blikání nedělá neonu dobře, krátí se životnost

2. neschválené osvětlení vozu (pokud je vidět z venku - což asi bude jinak by jsi ho bržděním nevypínál) takže za to můžeš dostat pokutu

neber to nijak špatně ani osobně :mrk:papa

Vím vím, šak taky kolem policajtů přibržďuju. Jenže prostě bohužel ten neon není kam dát. Já ho chtěl dát ke spolujezdci pod nohy - je moc dlouhej. Pod moje nohy to samo. Do kufru - tam je k ničemu, je tam pouze přepravka s vercajkem .., před zadní sedačky - tam by mi ho nějakej dobrák ukopl, takže jediná možnost byla dát ho na plato. zvenku je vidět, ale ne moc, spíš to osvětluje zadek a strop. Dal mi ho brácha a neptal se na rozměr, tak mám ten 40 cm nebo kolik to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Díky za odpověď - nějak mě to přešlo, když sem uviděl ty fotky :o))) Mam takovej pocit, že by mě to v noci v autě rušilo a přitahovalo by to ufology a jiny podvratny živly...třeba i policajty a tak :o)))

Kdysi sem měl takový modrý LEDky na kloubu(dalo se to směrovatú, vypadalo to dobře, ale člověk si u toho ani mapu nepřečetl :o((

Ale jak říkám děkuji všem za rady....šťáva určitě bude někdy potřeba...a když ne na neony,tak na něco \"užitečnějšího\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš důvod se něčeho obávat,vnitřní osvětlení mám zapojené přes stropní světlo máš tam totiž 2 funkce v jedné(1.trvalé svícení,2.svícení při otevřených dveřích a odemykání na dálku-což je dobrá věc když autíčko hledáš v noci:super)sorry za kvalitu je to focené mobilem

post-0-14109594734713_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo.

Nevypadá to zase tak špatněééé :o

Tak že bych se přecejenom nechal inspirovat?

Ještě mě napadlo vyměnit klasický žárovky posdvícení palubky za ledky. Ale asi by se jednalo pouze o podsvícení ručiček (pokud je teda na každou ručičku samostatná žárovička). Budíky by byly oranžový a ručička třeba modrá - to by taky nemuselo být až tak špatný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mě už totiž dvě ručičky nesvítěj - Takže se do toho stejnak chci pustit.

Doufal sem,že jen vytáhnu přístrojovku a tam bude plošňák s objímkama a žárovkama a vyměnim nesvítící kousky za nový (popř. zaexperimentuju s LEDkama). Ale ještě sem to neměl rozebraný - se nechám překvapit :o)))

Jo, ke každý LEDce musí být odpor. Ideální by bylo narvat LEDku s odporem do zbytku z nefunkční původní žárovky (aby se to dalo jednoduše chytit do původní patice-objímky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: tanagy

No, mě už totiž dvě ručičky nesvítěj - Takže se do toho stejnak chci pustit.

Doufal sem,že jen vytáhnu přístrojovku a tam bude plošňák s objímkama a žárovkama a vyměnim nesvítící kousky za nový (popř. zaexperimentuju s LEDkama). Ale ještě sem to neměl rozebraný - se nechám překvapit :o)))

Jo, ke každý LEDce musí být odpor. Ideální by bylo narvat LEDku s odporem do zbytku z nefunkční původní žárovky (aby se to dalo jednoduše chytit do původní patice-objímky).

Pristorojvka ide von lahko, ja to robim srobovakom z lava, z prava a povyskoci smerom k tebe. Volant musi byt uplne dolu. Potom jeden torx a dva kable odpojit, a najdes vytuzene objimky a ziarovky.

brnkacka

(na ledky nemienim prejst, paci sa mi to jemne cervene, neni to tak agresivne ako ma audi a ani modro fadne ako vw.)

[upravil dne 24.8.06 funtomino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...