Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kvalita motorových olejů koupených přes eshopy


Rychtar84

Recommended Posts

Nam v sade z vrakace jako bonus lezi cca 8tis vycisteni sady vstriku cca 4tis cesty nepocitame a za Go cca 10tis ....?
Plus jedno cerpadlo taky z vrakace cca 1800,- No netesi to ale zijeme ... ale predevsim jezdime.
Nic mene to jsem opet tradicne odbocil od tema :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsem si to tady pročet a asi jsem jinej. Ale kupuju 5L kanystr na výměnu zbytek mám na případné dolévání stejně tak to dělám na zákaznická auta. Většina zákazníků si olej doleje sama i když by to bylo zbytečné např. mají hladinu na půlce mezi ryskama a do výměny 2-3 tis. km takže by v pohodě dojezdili ale dolejou si to tam. Já to mám tak že málokdy mám potřebu dolít mezi výměnama. A pokud mi tu pořád zbývá tak ho v klidu naleju do auta a doplním to z čerstvě otevřeného kanystru. Ale že by tady zbýval se stává málokdy většinou to spotřebuju jinak třeba na řetěz u pily nebo někdo přijde že potřebuje trochu oleje na něco nebo dolít do nějaké šunky tak to použiju na to abych nemusel otvírat celý kanystr.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba tak ze kdyz jedu konstantni rychlosti a teplota nam leze jinam nez normalne a nebo tak ze predjedu jedno dve auticka a opet teplota ne a ne jit dolu .....
Piseme o predjizdeni ne o rozdilne rychlosti rekneme 5km.....
Ale to je jen ma hloupa teorie vypozorovana po ujeti cca 200tis km ....

Mozna se jen pletu a zbytecne vymenujeme olej driv nez by bylo potreba  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 já na dvoře používám M6Ad mám ho ještě asi 20l když jsme měli doma zetora 25A ten eko beru jen do lesa abych se nedohadoval s hajnym :D myslím že tím co toho nařežu tu planetu zničím míň jak jízdou autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nema smysl to tady dal resit :xvul ale bavime se o bezne teplote kolem cca 100/110°C ale kdyz pred vymenou (tedy po cca 7/8tis km) udelam to co jsem popsal vyleti klidne teplota k 130/140°C ale pri nove naplni neni problem po 2-4km aby byla zase zpatky "dole"....
Vysvetlovat degradaci oleje jako takoveho v zavislosti na provozovani je na dlouho a zase jen a jen :xvul pro toto vlakno.
To co ovlivnuje jsou dalsi a dalsi veci stav kondice motoru samotneho zpusob jizdy .... ale pisu tady je to o uplne necem jinem ne o teplote oleje - ikdyz pripustim ze jsem s tim zacal JA!
Dale je podstatny problem o jakem oleji se bavime - pisem ....   :papa

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zustava pravdou ze nase naroky jsou zaznamenany v jinem vlakne kdy nam svevolne "chcipal" motor a po oprave se trosku prohnal kde se "tocil" pohled na notas a nejaka ta data ....
Ale to sem uz opravdu nepatri.

A jeste vic rekne tlak oleje ten sice mame v supliku od VDO ale bohuzel uz asi na toto auto namontovan nebude - neni proste cas.

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2019 at 18:58, trucker1245 napsal:

Dnes mi přišel balík od Badisaka, včetně oleje, kanystr vypadá jako vždycky a stejně tak má zadní stránku s více jazyky. 

Takže pokud by jste někdo měl čas podívat se někde do autokelly, jak vypadá jejich Total 5w40 5l 9000 jsem na to velice zvědavý.

My kupujeme přímo od Total ČR, nejsme sice oficielní distributoři, ale toto je snad dostatečný důkaz  viz příloha :)

total.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zase mají v Kelly otevřeno immervére a to se Vám hodí, třeba o víkendu, nee?

přece oleje a filtry nekupujete ze dne na den, kdy máte vyměnit oleje atd. přece víte dopředu...,vždycky se divím, jak tady píšou lidi, že měnili oleje, nebo filtry někde v zimě na parkovišti, nebo jinou opravu, když se to dá udělat v pohodě přes léto :roll

samozřejmě to platí pro tu většinu českých automobilistů, kteří najedou svých 12 tisíc ročně a servis vozu si plánují--prostě nemají hlavu jen proto, aby jim do krku nenapršelo...:)

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...