Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Teplota


Pepee1307

Recommended Posts

Ahoj borci...chci se zeptat, v čem spočívá problém, když mi pravděpodobnĕ neustále valí ventilátor? Jde o to, že vždycky se mi teplota držela v polovinĕ ciferníku tedy 90° a teď mi teplota dosáhne max 70° a to jen když auto dostane více zabrat, jinak se rafika ani nehne. Díky za pomoc. 406 break 2.0hdi r.v99

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim.

Mam 206 HDI a take se mi podle rucicky ohriva motor jen na 70. Kdyz jsem dal teplomer do nadoby na vodu, tak tam bylo asi 82. Takze v motoru k tem 90 asi bude. Ventilator mi nespousti. Termostat snad otvira dobre. Kdyz tsm mam tech 70 ciki v nadobce pres 80 tak je hadice od termoszatu k chladici horka. Takze otvira. Ted otazka zda ohriva dobre. Slysel jsem ze se HDI blbe ohrivaji. Ted jak byly mrazy tak se tomu ani na tech 70 nechtelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele,já měl 406ku 1,9 Td a ta teplota pokud nebylo venku fakt vedro,se držela kolem těch 70° standartně.6 let sem s tím normálně jezdil,žádnej problém.možná to tak prostě je.Motor šlapal dobře,vše fungovalo jak má.Teď s tím jezdí ségra a na nic si nestěžuje.... :)

Jo,teď sem si přečetl,že tobě to dělá až teď.Mě to tak dělalo od začátku.Tak nevim ....

Upraveno uživatelem turboturek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pravděpodobnĕ neustále valí ventilátor

To zjistíš snadno, prostě se podíváš a poslechneš. Při zapnutí klimy musí jít ventilátor (y) na malou rychlost.

Když budeš auto na místě mírně túrovat, tak asi po 5 až 10 minutách spustí ventilátor(y) naplno, což uslyšíš.

Ale toto není tvůj problém. U tebe spíše netěsní termostat, takže se nedosáhne teplota. Je otázka, zda to řešit, anebo jezdit dále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja to neresim,ohriva se dlouho,rucicka teploty mym odhadem nedostane ani na 70 pri jizde,to bude zimou,protoze kdyz stojim na miste chvilku,teplta trochu zvysi,dela mi to ted pres zimu,v lete to topi az az :D

vetrak netoci,to by bylo slyset

odeslano z Lumie

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ,s teplotou motoru u peugeota si užívám své,měl jsem 307 SW 1.6 16v r.v.2003 a tam mi teplota stabilně(podle budíku) držela na 90ti stupních-v zimě i v létě,teď mám 307 SW 1.6 16v R.V.2006(FL),odešel mi termostat,po něm další (nový),a uř tam mám třetí kus a podle budíku,max 80..Dlouho se ohřívá(starší se ohřál hned asi tak po čtyřech km a  topil a toto je "zmrzlák"),když sahám na hadice a chladič,tak jsou studené,takže termostat funguje(zavírá a otvírá).Když jsem se ptal v servisu,tak mi bylo řečeno,že je to nastavením řídící jednotky a že to tak prostě je.Podotýkám,starčí model byl z německa a tenhle je z itálie.Nevím,jestli je to možné,ale asi to tak má být.Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nalejes kvapalinu kolko ide povolis odvdusnovaky na domceku termostatu ,hadici topenia ,a chladici(ak ho tam mas) tam kde zacne vytekat kvapalina odvzdusnovak zatocis 

potom natocis motor nechas bezat az kym sa motor neohreje ak hladina klesa tak dolievas do nadrzky vodu sem tam povolis odvzdusnovaky a naspet zatocis,cakas hlavne na to kym otvori termostat ,ked otvori (chladic je teply) tak zvysujes otacky motora a vzduch pojde do nadrzky na vodu (to uvidis) a zaroven dolievas vodu do nej lebo bude klesat hladina robis to dovtedy pokym to tam  bublat prestane  (vzduch) a hladina prestane klesat ,tak je hotovo 

po par dnoch ti este moze hladina trochu klesnut lebbo to nikdy idealne neodvzdusnis tak staci len doliat vodu a vybavene

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...