Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poloosa? (Hnací hřídel)


Marek524

Recommended Posts

Ahoj všem prosím o radu včera jsem malem nedojel z hor... z niceho nic mi zaclo skubat s volantem jakobych citil ze se vakla leve kolo. Napred sem myslel ze ho nekdo schvalne povolil ale dobry... Ruzne se to stridalo chvili dobry chvili horsi pak sem vyselektoval ze to nedela na volnobeh jen kdyz je zarazeno i pri prerazeni jsem z te leve strany citil zaskubnuti. V puli cesty se to tak zhorsilo strasny skubani az to bylo nebezpecny tak jsem zastavil a zacal zkoumat znovu ramena cepy vytacel rejd doprava doleva nacouvaval sem u silnice k poli ze se necham odtahnout pak jsme ale rekli ze to jeste zkusim a ono najednou nic dojel jsem az domu dalsich 60 km (rovna cesta z Varu na Plzen) a celou dobu dobry ridil a radil sem s velkym citem a dobry az kus od baraku se to zaclo dit znova uz to v tom zaclo i chroupat mel sem neuveritelny stesti ze to prestalo a dojel sem... Tak jestli by jste nekdo podle toho nedokazal urcit o co jde moc tomu nerozumim ale myslim ze to bude hnaci hridel tak na ne ted koukal na autorozvody.cz a premyslim jestli to zkusit sam vymnenit podle knihy jak na to. Popripade jestli je to ta hnaci hridel jestli by nekdo neporadil nebo se mi nekoukl do servisboxu jakou objednat jsou tam 2 rozmery pro vozidla bez abs delka v mm 613 nebo 655. Vsem predem diky za pomoc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je mi jasny zkusím se tam zaregistrovat a zjistit sam popřípadě poslu VIN. Jinak diky za odpověď. A prosimvas ted koukam znovu na ty dily a premejslim jestli by mi nestacilo koupit jen ten kloub a ne celou hridel. Asi to budu muset napred rozebrat co nebo je to téměř jisty ze je to jen v tom kloubu podle toho co to dela...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobně bych koupil celou poloosu repasovanou, navíc levé strana se dá vyměnit i na pakrovišti (když to přeženu :) )--podle staré ti dá prodavač repasovanou v krabici

 

nezapomeň,  když ti vyjede poloosa z diferáku (převodovky), tak hned teče olej!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou diky za odpověď presne něco takového sem chtěl slyset :-) nechce se mi jezdit do servisu :-) Minulej rok uz sem mel tuhle zkušenost menil sem si cepy a netusil sem ze ta poloosa se da takhle vytahnout z diferaku a pekne sem se lekl když to zaclo tect!  Tak jestli se ještě muzu zeptat to co to dela urcite nebude nicim jinym nez tou poloosou ? Tudis ji rovnou koupim a pokusim se sam vymnenit to budu muset sundat kolo z kulovyho cepu abych to vyhnul a tam to drzi jen na jednej matce nebo tak ? Neboli bude mi na to stacit gola nepotrebuju nejaky stahovaky nebo tak něco ? A jak poresit ten olej co bude vytejkat mam ho nachytat do neceho a zpet dolejt ? zrovna sem ho menil před mesicem s olejem v motoru... a nebudu potrebovat nejaky tesneni novy nebo tak něco ještě koupit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

olej z prevodovky vypustis,(potom znova nalejes)povolit matku poloosy s golou(racnou) zabudni potrebujes trhak a dost casto treba na trhak nasadit aj paku nejaku trubku matky su utiahnute na velky moment  ,stahovak je dobre mat lebo je to takmer jediny sposob demontaze bez poskodenia capov

na spodny cap nepotrebujes stahovak

 

v servise by ti este vymenili gufero poloosy v prevodovke ktoru vytahujes e to loteria ci po spetnej montazi povodne gufero bude tesnit ale vecsinou to prezije a tesni jednu demontaz a montaz poloosy 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to dělám na levé straně tak, že kulák od řízení nepovoluju, dám si vaničku pod diferák kvůli oleji a povolím to na spodním kuláku (jeden šroub), předtím musíš mít povolenou tu velkou matku poloosy--tím začni, ještě když je auto na kolech!!--, pak to vyháknu ze spodního čepu dolního ramena a pak jde poloosa vytáhnout ,těhlicí si můžeš kývat tak, aby šla poloosa lehce vytáhnout z diferáku a pak z náboje, zvedni celý předek--obě kola--,někdy pomůže i točit volantem, abys poloosu vytáhnul

 

na tu velkou matku poloosy musíš mít velkou Golu trhák a aspon metrovou trubku na povolení/ utažení

dobře si to podlož, at to na tebe nespadne!

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vcera uspesne dojel do garaze ale bohuzel sem toho moc neudelal. Mam v gole max  32mm a je to maly nameril sem 35mm. Meril sem dobre ? :myslim  Ted zatim marne schanim ten klic ci orech. orech sem nasel za dobrou cenu na netu ale je to 35mm 3/4" a to asi nenasadim na tu moji golu asi na to bude mala myslim ze ma 1/4" predem diky za radu  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

origo je myslím 34 a dá se povolit i 35, půjčoval jsem si ten trhák a ořech v práci, přesný rozměr už nepamatuju, ale tu matku povoluj, když bude stát auto na všech kolech (povol jen o jeden závit)

to sámé při utahování, dotahuj na Moment až bude auto na kolech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velkost stvorhranu racne a stvorhrannej diery orecha

 

1/4 - cca 6 mm

3/8 -cca 9.5 mm

1/2- cca 12.2 mm

3/4- cca 19 mm

 

takze ak si zmerias svoju golu   budes vediet aku golu mas  ale ked tam mas orech 32 tak to bude 1/2 cola

 

ku tomu orechu(35) musis dokupit  3/4 trhak alebo lacnejsia varianta  3/4 vratidlo 

ak sa rozhodnes pre vratidlo je vhodne k nemu dokupit predlzovaci nastavec lebo vratidlo nema otocny klb jak trhak a pri nasadeni orechu  na vratidle na matku poloosy  ti paka vratidla bude  uvadzat do karoserie 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...