Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

EGR ventil


juventusturin

Recommended Posts

V 10. 2. 2018 at 15:30, EnzoS napsal:

Co třeba regulační ventil jak tu někde psal neo.22, akorát nevim čeho, turba?

Na diagnostice sem to měl, já si ji snad budu muset koupit, za chvilku to tak fakt dopadne.

Na bmw, ale benzín stačila váha vzduchu odpojit pro zkoušku jestli funguje, bude tomu stejně u P508?

nachází se vzadu za motorem. mně diagnostika psala příliš nízký tlak v potrubi to mi psala moje diagnostika. V originál peugeotu mi řekl že mám špatně turbo, ale to mi přišlo divné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, já se na to podívám jaký tam je přístup, když bude přístup ok, tak ho vypreparuju sám, prohlídnu a uvidím. Kdybych znal někoho kdo umí číst real data v diagnostice a ne jen číst a mazat chyby tak bych to měl jednoduší. Měl sem to už jednou na diagnostice, týden bez auta a výsledek servisu směšný. 

Hele ještě se tě zeptám tu tvou diagnostiku máš klasicky kopii z číny nebo origo za desetitisíce a jak jsi spokojen?

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 přístup je na prd..  Je to až vzadu. Mám to s českého bazaru a je to kopie ale funguje to dobře je to přímo ta na peugeot/citroen stala 4 tisíce. Jediný co mi na to nejde je přepnout auto do češtiny nebo jsem to nenašel ještě.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se můžou dávat odkazy, tak tady mám jeden který může pomoci s otázkami k tomuto problému ohledně cukání, chcípání motoru u P508 i s videem z diagnostiky.

 https://www.honestjohn.co.uk/forum/post/112436/peugeot-508-sw-2-0

Příští týden bych se do toho sám za pomoci vlastních sil pustil vyměním regulační ventil a pro jistotu vyčistím funkční EGR, pokusím se něco nafotit, tak uvidím jak mi to půjde rychle. Ověřoval sem díl DELPHI Ventil regulace tlaku, Common-Rail-System, číslo produktu9109-936A    v německém eshopu podle VIN a díl je shodný. Ovšem raději ten ventil první demontuju a najisto objednám nový díl. Nebo se toho bát nemusím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Teď budu trošku duplikovat abych to nemusel psát celé znovu :)

Postoupil jsem následovně, byl jsem dnes odvézt auto do autorizáku UNI AUTA PEUGEOT a CITROEN s.r.o. Jindřichův Hradec a za 4 hodiny jsem si pro něj jel zpátky.

Jmenované závady se bohužel neprojevovali, občas malé škubnutí. Na autě byl proveden tento servis: testovací jízda(i se mnou osobně), diagnostika-software, geometrie, jarní prohlídka, umytí vozu

Cena: 1.449 Kč

Cesta ze servisu byla bez problému, bez jakéhokoliv problému s cukáním.

Nicméně i přesto všechno se pro svůj klid na ten regulační ventil atp. ještě sám podívám.

 

Říkal sem si, že optimální částku za opravu bych byl ochoten dát 40.000-50.000 Kč a ono tohle :)

Ve škodovce sem dával letos auto na geometrii za 900 a tady za 600.

 

Servis i vzhledem k ceně za služby, pružnost a rozsah prací doporučuji všemi deseti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahojte. Nevím, zda to souvisí s EGR, ale možná jo... Můj problém je takový: jedu na jakýkoliv stupeň (hlavně 3 a 4), pustím na chvíli plyn, znovu šlápnu na plyn a motor má tak 0.5 - 1 sekundu prodlevu a pak cukne a už zas jede normalně. Když proces opakuju, opět cuk. Zítra se zkusím dostat na dia, tak třeba něco napoví...

UPDATE: dneska jsem byl na dia v Peugeot Hodoňovice...žádná závada, měřili vstřiky, taky OK. Tak mi přehráli sw v řj. motoru s tím, že by to mělo pomoct. Nic nepomohlo, auto cukalo stejně a navíc po updatu sw mi přestal fungovat tempomat a omezovač :( Tak jsem jim to psal a odepsali dotazem, zda tempomat je originál, nebo dodělávaný doma. Co to je za hloupou otázku??? Ale to jsem odbočil. Dneska jsem zkušebně odpojil EGR, projel to a žádné cukání. Zapojil jsem to zpět a taky žádné cukání, tak já nevím :(

Upraveno uživatelem alternativ
Update
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dobrý chcel by som sa vás opýtať klubáci pred mesiacom som si kúpil krásne zánovné autíčko 508 sw gt 150kw 170 000 komplet servisná história v peugeote auto som dal ešte aj ja skontrolovať a všetko v poriadku a teraz zhruba po mesiaci išiel som dlhšiu trasu a zrazu začala automatická prevodovka čudne preradovať do 2 ky a výkon 0 bodov auto sa nehlo čo mi nešlo do hlavy pri tých 150 kw a predošlej skúsenosti a bol vymenený dpf filter .pedál na podlahe a auto išlo ako trabant. Dal som ho na diagnostiku a chybu vyhodilo erg ventil ale problem je že to auto to nerobí vždy iba z času na čas a aj keď to robí tak mi to chybu motora nevyhadzuje na prístrojovke a pritom keď to urobí idem ako keby v núdzovom režime ale núdzovy to nie je lebo idem aj cez 100 ale nemám ťah a ani predbiehať sa mi nedá auto sa strašne pomali rozbieha keď dám pedál na podlahu preradí ma do dvojky a otáčky na preradenie do trojky pri velkom hluku motora trvá aj 15 sekund aj viac a nevládze a preradí až pri 4500 tis.otačok.a v peugeote mi povedali že cena s robotou u nich výmena montáž 770€a to nie som ochotný platiť keď som teraz dal za auto 10 500€ je to pre mňa celkom dosť.existuje aj dáke iné riešenie ako to urobiť alebo za normálnu cenu vymeniť dakujem za pomoc.

Upraveno uživatelem Rast4fa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

A

Erg ventil zablokovaný a odpojený auto pár tisíc kilometrov išlo ako hodinky ale problem sa vrátil pridám pedál na podlahe auto si podradí ale drží to do dalšieho preradenia minimálne 15 sec a neťahá vôbec iba keď povolím pedál trochu hore vtedy ako keby dostal silu a preradí ale akonáhle zas skúšam pridať a dám pedál na podlahu predadí dajme tomu do 3 ky a drží ju aj 15 sekund pri pedáli na podlahe aby sa preradil do vyššieho stupňa. Podotýkam erg ventil je odstavený zaslepovať sa nezaslepoval vraj to nebolo nutné lebo klapka bola ešte funkčná a pri tom ako som vypol motor sa zaklapla načo následne mi robili deaktiváciu čiže musí byť uzavretý ale odstranený nie je. Poraďte čo by mohlo byť ten problem odstraniť ho úplne alebo čo dáke skúsenosti ?diagnostika neukazuje nič dakujem vopred za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
V 10. 7. 2018 at 19:35, alternativ napsal:

Ahojte. Nevím, zda to souvisí s EGR, ale možná jo... Můj problém je takový: jedu na jakýkoliv stupeň (hlavně 3 a 4), pustím na chvíli plyn, znovu šlápnu na plyn a motor má tak 0.5 - 1 sekundu prodlevu a pak cukne a už zas jede normalně. Když proces opakuju, opět cuk. Zítra se zkusím dostat na dia, tak třeba něco napoví...

UPDATE: dneska jsem byl na dia v Peugeot Hodoňovice...žádná závada, měřili vstřiky, taky OK. Tak mi přehráli sw v řj. motoru s tím, že by to mělo pomoct. Nic nepomohlo, auto cukalo stejně a navíc po updatu sw mi přestal fungovat tempomat a omezovač :( Tak jsem jim to psal a odepsali dotazem, zda tempomat je originál, nebo dodělávaný doma. Co to je za hloupou otázku??? Ale to jsem odbočil. Dneska jsem zkušebně odpojil EGR, projel to a žádné cukání. Zapojil jsem to zpět a taky žádné cukání, tak já nevím :(

Takže po zaslepení EGRu se situace nezměnila a nakonec se ukázalo, že je v háji vysokotlaké čerpadlo. Nemáte někdo navíc Delphi 1920.LP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...