Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotyková obrazovka-funkce


Steefo

Recommended Posts

Ahoj!

Ke specifikaci USB, pro jednotky SMEG je k dispozici poměrně slušný popis včetně konektorů https://fccid.io/ANATEL/00719-14-05386/MANUAL/DADF0ABD-43AA-405C-8165-C6B5BEC8D0EC/PDF

Znalec třeba vyčte i hodnoty audiovýstupu :)

No v základu Ti v Peugeotu maximálně řeknou, že do toho auta nejde lepší audio dát. Ani si nenapsal, zda máš starší jednotku SMEG a její modifikace, nebo novou jednotku od Boshe či Continentalu. Existuje na trhu kabelová propojka, která umožní do auta se starší jednotkou SMEG dát tu novější, zda existuje i v opačném gardu nevím. Ty jednotky se liší druhem konektorů.

Další alternativou je adaptér, některá auta to měla rovnou, kde vůbec není instalovaná obrazovka, ale obyčejné rádio a na místo obrazovky je odkládací prostor. Pak by šlo dát do auta i velmi dobré rádio téměř bez problémů, ale zřejmě se nevyhneš ani výměně reproduktorů.

Jako poslední možnost jak získat lepší audio projev, včetně navigace, podpory Mirorlinku, CarPlay, AndroidAuto, možnosti couvací kamery, WiFi a dalšího je jít cestou koupě Android jednotky pro naše auto, navíc tím získáš i větší a kvalitnější displej, který však stále zapadá do konceptu vzhledu palubní desky auta..

Mě třeba také nevěřili v Peugeotu, že lze jednotku SMEG vyměnit za jinou s podporou toho Mirrorlinku ... .

Mára

Upraveno uživatelem Markusenka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!

Tak to je už novější jednotka. Jinak nejde tak ani o displej, ale o jednotku vlastního rádia, co je schovaná pod ním. Bohužel jsem neměl možnost poslechnout si jak hraje audio na této jednotce. Nejsem žádný audiofil, ale na tom starém SMEGu to není nejhorší, když se to ponastaví, jak jsem psal výše co se týče umístění zvuku v prostoru, výškama, hloubkama a zlepšením "Loudnes".

Zkus ten Peugeot, i stará SMEG jednotka jde ještě kalibrovat přes diagnostiku, třeba to pomůže.

Mára

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, může mi někdo poradit? Mám verzi tohoto rádia a nefunguje mě MyPeugeot. Není někde něco špatně? Ještě jedna otázka, dá se poznat zda moje rádio umí mirror link? Chtěl bych zrcadlit mobil. Díky moc za odpovědi a rady. 

Petr

IMG_20190323_142035.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 4. 2019 at 11:23, Markusenka napsal:

Ahoj!

Ke specifikaci USB, pro jednotky SMEG je k dispozici poměrně slušný popis včetně konektorů https://fccid.io/ANATEL/00719-14-05386/MANUAL/DADF0ABD-43AA-405C-8165-C6B5BEC8D0EC/PDF

Znalec třeba vyčte i hodnoty audiovýstupu :)

No v základu Ti v Peugeotu maximálně řeknou, že do toho auta nejde lepší audio dát. Ani si nenapsal, zda máš starší jednotku SMEG a její modifikace, nebo novou jednotku od Boshe či Continentalu. Existuje na trhu kabelová propojka, která umožní do auta se starší jednotkou SMEG dát tu novější, zda existuje i v opačném gardu nevím. Ty jednotky se liší druhem konektorů.

Další alternativou je adaptér, některá auta to měla rovnou, kde vůbec není instalovaná obrazovka, ale obyčejné rádio a na místo obrazovky je odkládací prostor. Pak by šlo dát do auta i velmi dobré rádio téměř bez problémů, ale zřejmě se nevyhneš ani výměně reproduktorů.

Jako poslední možnost jak získat lepší audio projev, včetně navigace, podpory Mirorlinku, CarPlay, AndroidAuto, možnosti couvací kamery, WiFi a dalšího je jít cestou koupě Android jednotky pro naše auto, navíc tím získáš i větší a kvalitnější displej, který však stále zapadá do konceptu vzhledu palubní desky auta..

Mě třeba také nevěřili v Peugeotu, že lze jednotku SMEG vyměnit za jinou s podporou toho Mirrorlinku ... .

Mára

Máro, je to určitě vyčerpávající rada...

...cituji tebe!

(Jako poslední možnost jak získat lepší audio projev, včetně navigace, podpory Mirorlinku, CarPlay, AndroidAuto, možnosti couvací kamery, WiFi a dalšího je jít cestou koupě Android jednotky pro naše auto, navíc tím získáš i větší a kvalitnější displej, který však stále zapadá do konceptu vzhledu palubní desky auta..)

Asi mi je mi jasné, že nejprve musím zjistit dle VIN jaké rádio či jednotku mám a potom teprve měnit komponenty.........tak fajn, ale kde jít či kde to koupit, nejlépe jít cestou odborného servisu Peugeot, který jak ty píšeš moc neví o této problematice a nechat někoho zasahovat do auťáku r.v.2019 je asi hloupost, protože mohu přijít o záruku? Pokud ti vyjde chvilka postrč mne trochu. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Takže jen pro informaci. Peugeot 2008, Allure, r.v. 2019 (bez navigace). U této verze je  nefunkční služba Mirrorlink. Mám potvrzeno přímo z Peugeot. Výrobce rádia Bosch to konečně po roce výroby začal řešit a pravděpodobně bude muset udělat úplně nový firmware. Ve verzi s navigací to chodí ale bez navigace ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, taky mám Allure 2019 a s připojením mám občas problémy. Mirrorlink mi nepodporuje ani jeden telefon, tak používám Android auto. Po aktualizaci FW rádia funguje na 100%, před tím jsem musel několikrát telefon odpojit a znovu připojit, aby se propojili. U tohoto rádia mi spíš zlobí připojení přes Bluetooth. Občas se nenačtou kontakty a výpis volání a vůbec mi nefunguje aplikace MyPeugeot. (MyPeugeot jsem zkoušel u kámoše na 308 a můj mobil se s jeho autem spojil bez problému, s mým autem ani ťuk, jeho mobil s mým autem také ne - zamozřejmě jsme zadali správné VIN)

Vše obcházím přes Android auto, musí to být sice připojené přes USB kabel, ale hovory, hudba i navigace Waze šlapou jak mají. Jsem s tím spokojený.

Jinak co se USB kabelu týká, určitě to bude jen USB 2, která se dá koupit v každém elektru nebo supermarketu za pár korun. Bacha jen na ty "nabíjecí" ty mají opravdu zapojené jen 2 fousy a stojí to stejně jako datový. Pokud funguje propojení s počítačem, bude fungovat i propojení s rádiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...