Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 607 vada ABS ESP


martinh7

Recommended Posts

hneď úvodom chcem povedať, že viem, že už tu toho je kopec na túto vadu aj na googli som už bol no nejak neviem vyjsť z tohto začarovaného kruhu :-(

chyba na diagnostike: Trvalá závada. Signál brzdového spínače. Informace: brzdový pedál je vadný. Info ABS nebo ESP.

vymenil som tak brzdový spínač ako aj spínač ovládania spojky - no nič nezabralo a chyba sa opakuje.

Popis ako sa prejavuje chyba: po vymazaní chýb z diag mi auto pekne jazdí no po pár km, niekedy po 20 km niekedy po 150 km mi vyskočí hláška o chybnej ABS a ESP, potom auto ide normal ok, až do chvíle cca 400 km až 600 km kedy sa dostane do núdzového režimu. Po opätovnom vymazaní chyby, mi auto zase ide ok no opakuje sa to zase dookola.

Neviem kde by ešte mohol byť problém a preto prosím, či už niekto mal tiež tento problém. Ešte ma napadlo, či náhodou nemohol byť ten nový brzdový spínač vadný?

Zajtra ešte urobím diag a hodím aj foto o chybe.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže prikladám chyby z dnešnej diagnostiky ...

... Počitač ABS nebo ESP
   Prechodna závada. Závada: informace hlavního brzdoveho spinače.

... Počítač motoru.
   Trvalá závada. Signál brzdového spínače. Informace: brzdový pedál je vadný (info ABS nebo ESP).  

to Agrafik: ten spínač čo som menil asi nebol origo, kupoval som ho v autokelly za cca 7 € , no rozmýšľam, že skočím do peugeotu tu v PO a objednám originál spínač 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... kúpil som origo spínač aj s káblikom za 37.99 € tu v PO

... chlapík mi tam tiež povedal, že ak som skúsil dať lacnejšiu náhradu, ktorá sa predáva bez káblika tak mi to nemusí môj problém vyriešiť 

a preto som obetoval a kúpil originál kus

... ak sa dnes dostanem k tomu tak to vymením a hneď napíšem čo a ako

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem ho měnil, Tak jsem ho před montáží nastavil přesně podle toho starého. I když to asi nutné není a nastaví se stlačením pedálu sám.

Ale může to být i něco jiného a bude to třeba vše proměřit a projít diagnostikou, jestli ten snímač chodí jak má. Třeba něco navlhlo apod a je to ve vodičích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mam ten samy problem,sviti ABS a ASR.Pocitac hlasi spatne pripojeni leveho zadniho senzoru.Ten je vymeneny a na palubce to porad sviti.

jestli uz nekdo mel tuto zavadu,prosim poradte.

                                                                                         diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...