Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.2HDI problem tlaku turba


Martin292

Recommended Posts

Ahojte chcem sa spýtať či nemá niekto skúsenosť s touto chybou p0235 signál tlaku turba hodnota príliš vysoká auto jazdí nehádže do núdzového režimu od 3000ot stratí polovicu výkonu a počuť sičanie alebo pískanie ale zvuk turba to nie je hadice som kontroloval sú v poriadku aspoň na pohlad tak isto diagnostika nasla chybu p1421katalizator 1signál teploty pred kat.. spotreba cca 8l dakujem za každú radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak zkontroluj tzv. SWIRL... kontrola je jednoduchá.. koukni zda se ti hejbe "tyčka" když přidáš otáčky na volnoběh... je to toto viz foto:

 

post-984-0-69742300-1453477450_thumb.jpg

 

Pokud se ti to nehejbe na 90% je po smrti a koupit nový druhovýroba se nedělá jedině original cena kolem 800kč.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak zkontroluj tzv. SWIRL... kontrola je jednoduchá.. koukni zda se ti hejbe "tyčka" když přidáš otáčky na volnoběh... je to toto viz foto:

 

attachicon.gifWP_20140414_010.jpg

 

Pokud se ti to nehejbe na 90% je po smrti a koupit nový druhovýroba se nedělá jedině original cena kolem 800kč.

Ahoj dakujem za odpoved, SWIRL som kontroloval funguje, tycka chodi.. dnes som zaslepil egr ventil, v pondelok menim regulator tlaku turba. Chcel by som sa opytat, ze ked pridam na 3000 otacok tak mi zacne cosi sycat (akoby niekde fucal vzduch), hadice su v poriadku. Je tam pretlakovy ventil, ktory prepusta vzduch..??? Turbo pritom tlaci normalne.

Diki moc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na palubaku mi píše anti pollution system defective dočítal som sa na fore ze je to zlé čidlo výfukových plynov a auto má polovičný ťah .. môže to mat niečo spoločné s tým syčaním od 3000 ot. a stratu výkonu ??? auto zatial štartuje bez problémov aj v mrazoch :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin292: a když jsi zaslepil EGR máš pořešený EGRoff v jednotce? pokud ne tak ti pak diag bude vypisovat chybu zavada EGRu. dodavka větší než požadavek.

To jen tak na okraj.

 

Jinak anti pollution....  je univerzální hláška a bez diagnostiky můžeš akorát věštit z koule.... Chtělo by to na origo diagnostiku a projít komplet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto ma vykuchaný výfuk nanovo spraveni soft v ktorom je fap off +chip eger off eger je zaslepený dnes som namontoval nový snímač tlaku turba
Problem je ten ze sa mi zdá jek keby mi niekde fučal vzduch uz fakt neviem kadial nový intercooler a hadice skontrolované... svieti kontrolka motora sem tam zhasne najčastejšie ju vyhadzuje za studena uz si neviem rady a riskovať výmenu turba s neistotou nechcem za jazdy ked mu pridáš a cca pri 2300ot začne (pískať syčať )a auto straťí ťah je to nachipované a mám problém dobehnut 2.0 hdi 80kw  dakujem za každú radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všetci. Potreboval by som od vás radu. Ked pridám plyn a zopne sa turbo tak chvílu zabere potom na sekundu prestane znova zabere zasa na sekundu prestane ist a potom znova zabere a už sa drží. Najskor to robilo len na 5 stupni teraz uz od 3 stupna. Viete mi niekto poradit prosím vás ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, mel sem stejny problem. U me to byla vyskocena (sterela) hadicka od podtlaku co ovlada klapku na turbu. Chovalo se to a psalo to uplne to same. Ta hadicka je pripojena zezadu motoru. Prisel sem na to nahodou. Nevytvarelo to podtlak ktery pak sel do jednoho z tech ovladacich ventilku pod celnim sklem. Ja na to prisel tak ze sem vystupni hadicku, ktera jde na turbo a elektrokonektor pripojil na ten ventil co ovlada brzdy (myslim ze to byl prostredni) a po nastartovani a pridani plynu chyba zmizela, tak sem pak hledal po hadickach.

Upraveno uživatelem simas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...................Ja na to prisel tak ze sem vystupni hadicku, ktera jde na turbo a elektrokonektor pripojil na ten ventil co ovlada brzdy (myslim ze to byl prostredni)................. :myslim :myslim :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2.2HDI vykuchaný výfuk nanovo spraveni soft v ktorom je fap off +chip eger off eger je off dnes som namontoval nový snímač tlaku turba diagnostika stále píše vysoký tlak turba
Problém je ten ze sa mi zdá jek keby mi niekde fučal vzduch už fakt netuším kadiaľ nový intercooler a hadice skontrolované... svieti kontrolka motora sem tam zhasne.. Najčastejšie ju vyhadzuje za studena a riskovať výmenu turba s neistotou nechcem za jazdy ked mu pridáš a cca pri 2300ot začne (pískať syčať )a auto ihned stratí ťah má to chip a mám problém dobehnúť 2.0 hdi 80kw dakujem za každú radu

Odkial to môže syčať ?

Podla diag vzduch palivo aj turbo je ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...