Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nekúri/fúka pravá strana


BezoM

Recommended Posts

  • O 4 měsíce později...
  • O 7 měsíců později...

Páni takže vraciam sa ku mojej téme :) auto chladí, ale nehreje na pravej strane ... myslíte,že je to chyba v radiátore ak ľavá strana hreje ako divá ?

Popíšem trocha čo som si všimol:

Kúrenie do pri nastavení na cca 21-24 stupňov fúka vlažný až by som povedal chladný vzduch .. teraz v zime to je cítiť najviac ... nad 25-28 cítim,že by aj mohol ísť teplý, ale úplne slabo až nulovo ... myslíte,že to je ovládaním klapky ? v lete som to musel nastavovať ručne kedže motorček bol vyskočený ... všetky klapky sú ovládané jedným motorčekom pri kastlíku ?

Podľa toho čo som sa dočítal na fóre ak budú obe trúbky teplé tak radiátor je v poriadku však ? 

Vdaka :)

Upraveno uživatelem BezoM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj som si myslel, len som si nebol istý či tam nebudú úplnou náhodou 2 ... budem sa musieť znova pohrať s tou klapkou možno som ju aj zle zložil keďže som to nastavoval pri zapnutej klíme v lete a nenapadlo ma to overiť pri ohreve ... 

Kazdopadne to musi pockat na lepsie pocasie ...

Dam vediet ak nieco najdem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatial som riesil iba spolujazdcovu stranu ;) postup je pomerne jednoduchy, zhodit kastlik, samozrejme listy tomu sa clovek nevyhne ... a tam najdes motorcek, ktory ovlada klapky, len si nie som isty ci vsetky klapky su ovladane iba s tym jednym motorcekom, tym myslim klapku na TEPLY a ZIMNY vzduch ... mohol by mi to niekto potvrdit ? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Ahojte prišla zima a ja som sa znova vrátil k môjmu problému :D konečne som to rozobral na oboch stranách a po takmer 4 hodinách sa hrania s klapkami to vyzerá že tie sú v poriadku, ale zlobi radiátor. Keďže láva strana hreje ale úplne slabo teda nie tak ako by mala (porovnané s tatkovou 5008)... našli sme radiátor a ten je úplne zimný ... dokonca keď som ho meral teplomerom tak akonáhle cez neho prúdil vzduch tak sa dokonca ešte ochladzoval ... keď sme vypli kúrenie a nechali bežať auto tak sa radiátor začal zohrievať a po zapnutí pravej strany chvíľku kúrila dokym znova neochladol radiátor ... takze mám podozrenie či neni upchatý alebo vzduch ? Nemá niekto podobnú skúsenosť ? Plus pridávam fotky prístupu ku klapkam ... do servisu sa mi s tým veľmi nechce ísť keďže tam najskôr budú chcieť dávať dole pristrojovku a to by som nerád ...

0A9F42AA-FBFB-4E70-ACAD-0537D75E396A.jpeg

7677F0D5-F9FF-4B06-BF32-18D909751561.jpeg

A1CDEF13-9E7A-451D-A048-67984D5AC387.jpeg

B7209555-AF43-43D0-8740-35A7D2A30821.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzduch fuka ale zimny (prava strana), pricom lava strana fuka teply ale z daleka nie tak ako by mala ... teply vzduch ide lepsie ked dam rychlost vzduchu takmer na minimum ... tak hned citim,ze ide teplejsi :) ... jj to zavzdusnenie ma tiez napadlo budem to riesit o tyzden ak budem doma ... nejaky navod ako odvzdusnit radiator ? znamy mi este poradil skusit auto naklonit, ze by mozno vytlacilo vzduch hore ... novy radiator sa mi velmi kupovat nechce, pretoze si fakt neviem predstavit co by sa na nom mohlo pokazit ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Takze konečne som sa k tomu dostal a radiátor je vonka ... po naliati teplej vody, ktorej sa tam ledva vošlo deci :myslim hriala minimálna časť takze sme ho začali preplachovat prípravkom na odstránenie nečistôt ... aktuálne už cez radiátor pekne prúdi voda a vyšlo z neho neskutočne veľa bordelu ... zajtra ho budem zakladať tak dám vedieť výsledok plus to pofotim ;) 

Mám, ale otázku čo sa týka chladiacej kvapaliny ... aktuálne mám ružovú, ale známy mi povedal že do Peugeotu by mala ísť žltá ... viete mi poradiť či to je dobrý nápad ju vymeniť ? Vďaka 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však práve toho sa bojím či sa cela vypustila lebo viem že miešať sa nesmú ... rozmýšľam nad tou žltou ale predtým tam ešte nalejem cistu destilovanu a vypustím ... práveže nemám od novoty a predchádzajúci majiteľ bol naozaj darebák čo sa týka údržby bohužiaľ som to zistil až pozde ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...