Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Anténa špatný signál


KUBBACHER

Recommended Posts

čaute kluci,

mám problém s příjmem rádiového signálu, mám vše originální, akorát mám pocit, že někdo překopal kábel antenní a poslední dobou mám hodně slabý signál, nový kabel se mi tahat nechce je to dosti komplikované, není nějaká možnost jak to obejít? Existuje nějaký zesilovač toho signálu nebo tak něco? Díky za pomoc:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ten kabel od antény někdo nastavoval tak to zkus znovu rozdělat a pořádně spojit. Mě to u bývalýho auta pomohlo, předešlý majitel neměl redukci k radiu tak to ucvak a přidrátoval tam správnou koncovku, příjem to mělo ale špatnej. Tak jsem rozdělal izolačku, pořádně to pospojoval a příjem se o hodně zlepšil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No.. pokial tipujes, ze mas zly kabel, tak by som to zosilnovacom neriesil :myslim

Pokial je tam skrat na kostru, alebo aj ked nie uplny skrat, tak by to tomu zosilnovacu asi neprospelo a myslim, ze signal by sa ti velmi nezlepsil...

Ja by som urcite skontroloval radsej tu kabelaz, hoci je to komplikovanejsie... a pokial je to vsetko OK, tak az vtedy by som investoval do zosilnovaca :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci problém je v interiéru, já se nedokážu dostat k 50% kabelu, protože je tahnut pod zadní sedačkou což není problém, ale pod koberec to se u tohoto auta neumím dostat, je to hodně na pevno a to jsem měl střední tunel i zadní sedačku venku, prostě nejde, já jsem to chtěl natáhnout nové, ale zatím nevím jak. Také mě štvě, že to rádio má zdířku na dva menší kolíky a ten štekr nemám takže jsem to musel přizpůsobit. Zkusím ještě zkonrolovat redukci v tom tunelu.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to nebude někde uprostřed toho kabelu. Zaměř se na konce, hlavně ten u antény. Ohmmetrem zkus jestli má dobré spojení mezi:

- živý kolík u konektoru kablíku na straně rádia - na prut antény

- zem konektoru na straně rádia - na kostru u antény

- nesmí mít zkrat mezi živým a zemí.

Tipuju že to bude na straně antény, zoxidovaný kontakt živého. Hlavně pokud máš vysouvací, tam je ještě problém toho zachovat kontakt při vysouvání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to taky tak nějak blbne, ale asi protože mám dočasnou asi 8cm anténku.

Měl sem (manuálně) vytahovací a ta každou zimu zkorodovala a byla na vyhození....

Jinak mám autě tak nějak ve výstavbě a tuším že ten antenní kabel vede pod tím prahovým plastem u spolujezdce, pak vzadu za spolujezdcem po tím prahem pak někudy u sedačky do kufru. Můžu popř. nafotit.

Taky může odejít ta přijmová část rádia, což se mě taky stalo.

Ale každopádně začni koncovkama, dají se sehnat všude a není to zas taková hrůza to namontovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Fusion: Podle toho co jsem viděl, tak to vede pod zadní sedačkou do středového tunelu, nevím jak u těch starších modelů, ale myslím, že to bude stejné. Zajímavé je, že včera jsem jel s Fabií od mé milé, které jsem dal zanovní JVC a také jí to teď špatně hraje, takže se mi z toho začíná motat hlava, no teď v sobotu se na to kouknu ještě jednou, ale pokud to nepůjde tak potom jak už tady zaznělo ta příjmová část rádia je asi v tahu.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...