Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.2 vti 82k vs 110k


Harasek

Recommended Posts

zdar pežoťáci - tak jsem si v rámci 7 dní objednal 2008 s atmosférou 1.2 v activu.......četl jsem všemožný vaše reakce - uvidím, jak mi bude lvíček jako náhrada za letitou 50 kW fábku sloužit.........

Vím,cituji,ale vítej do klubu.Mám stejnou motorizaci,myslím,že budeš spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a Citroen má teď slevu 40tisic na financování...on ty slevy má pořád...nechal sem si poslat kalkulaci na C4ku 394tis bez slevy cena a se slevou 354tis.na 3 roky při 20% akontaci...přeplatek i s pojištěním 120tisic tj cena 474tis ...tak sem vyvalil oči a dál nic neřešil. Takže reklama hezká sleva 40tis, ale v konečné fází ten přeplatek je brutální. Docela dobrý financování ještě má Kia a Toyota...[/quot

Tak zas tolik to není když odectes povinny a havárii tak je to preplatek 55000/3roky z 315 000 tj.asi kolem 6%rpsn?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Fabi Pavel

Zdravím Vás všechny.
Tak minulý týden jsem objednal Nový auto Peugeota 2008 s motorizací 1.2 110k výbava activ +zadní senzory, packet city, dvouzonová aut. klimatizace.
Rozmýšlel jsem se mezi tímhle a tím slabším motorem 82k, ale nakonec jsem vzal těch 110k.
Tak jsem zvědav na jízdní vlastnosti, spotřebu atd. 
Jinak scháním Lité kola na léto 16 nebo nejlépe 17, u pežota chtěj za jedno kolem 4000kč, ted tam jsou plecháče se zimníma

A zeptám se když koupím Lité kola z jiného obchodu než od peugeota, jak je to se snímači na tlak v pneumatikách?
Bude to pořád pípat když tam nebudou origo od pežota?
Nebo kde jsou snímače?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snímače sú na aute takže je jedno aké tam dáš kolesá len po prehodení kolies a prejdení malej vzdialenosti treba stlačiť reaktiváciu snímačov na displeji aby si uložily do pamäti používané kolesá.Aspom tak som to vyčítal v návode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás všechny.

Tak minulý týden jsem objednal Nový auto Peugeota 2008 s motorizací 1.2 110k výbava activ +zadní senzory, packet city, dvouzonová aut. klimatizace.

Rozmýšlel jsem se mezi tímhle a tím slabším motorem 82k, ale nakonec jsem vzal těch 110k.

Tak jsem zvědav na jízdní vlastnosti, spotřebu atd. 

Jinak scháním Lité kola na léto 16 nebo nejlépe 17, u pežota chtěj za jedno kolem 4000kč, ted tam jsou plecháče se zimníma

A zeptám se když koupím Lité kola z jiného obchodu než od peugeota, jak je to se snímači na tlak v pneumatikách?

Bude to pořád pípat když tam nebudou origo od pežota?

Nebo kde jsou snímače?

 

 

Ako je možné že si nedostal elektróny?

Či si ich vyhodil z konfigurácie?

 

Ja, keď som pred 2 rokmi bral 2008čku v novembri, tak bola na letných 16" a spýtali sa ma, či chcem na auto zimné gumy na elektróny a letné gumy mi dajú neobuté (lebo elektróny + pneu sú v cene auta pokiaľ viem) alebo či si chcem u nich kúpiť komplet plechy aj so zimnými gumami.

 

Čo sa týka snímačov tlaku, máš na 99% nepriame meranie cez ABS systém.

Jediné, čo treba spraviť, po nahustení všetkých kolies na správne tlaky stlačiť tlačidlo kalibrácie. To isté treba spraviť keď budeš dávať nové gumy / disky / po defekte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Fabi Pavel

Ako je možné že si nedostal elektróny?

Či si ich vyhodil z konfigurácie?

 

Ja, keď som pred 2 rokmi bral 2008čku v novembri, tak bola na letných 16" a spýtali sa ma, či chcem na auto zimné gumy na elektróny a letné gumy mi dajú neobuté (lebo elektróny + pneu sú v cene auta pokiaľ viem) alebo či si chcem u nich kúpiť komplet plechy aj so zimnými gumami.

 

Čo sa týka snímačov tlaku, máš na 99% nepriame meranie cez ABS systém.

Jediné, čo treba spraviť, po nahustení všetkých kolies na správne tlaky stlačiť tlačidlo kalibrácie. To isté treba spraviť keď budeš dávať nové gumy / disky / po defekte.

Nene v konfiguraci byli plechové disky s kryty a to jsem bral ted když byla akce 7dní peugeot.

Nevím proč tam jsou plecháče.

A ještě když si budu kupovat na léto elektrony, nejspíše asi 17´´  ještě nevím co by bylo lepší jestli 17 nebo 16

jáký je ten rozměr elektronu? Myslím 4x100 nebo jaký přesný číslo to je?

16 jsou pneu 195x60

17 jsou pneu 205x50

jaký potřebuji ty elektrony 4x ......  ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Fabi Pavel

všechny rozměry disků a pnematik, které můžeš používat na svém autě, máš napsány ve velkém TP

 

peugeot má 4x108

Když já velký TP ještě nemám, čekám až dorazí auto ze skladu z Francie   :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám od listopadu toto krásné auto (1.2 bez turba ve výbavě Allure), úplně to postačuje, nejsem žádnej závodník. A co spotřeby týče zatím ukazuje průměr 6.4, najel jsem asi 1200km i po dálnici. Tak myslím, že to jde.

Zatím maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Fabi Pavel

Jasný že koupím až bude auto doma.
Jen nevím jestli 16 nebo 17 
Máte někdo 17? jen jestli přes díry to moc není cítit.
Mohl bych poprosit foto jak vypadají 16 kola na autě a 17 na autě, chtěl bych porovnat nejlépe elektrony a ještě nejlépe na bílém autě
Děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jarynvikin

 

jedna teorie hovoří o tom, že úzká pneumatika spíše pronikne vrstvou sněhové břečky k vozovce,  široká pneu v zimě na této břečce má sklon k akvapléninku (vrstva břečky působí jako vrstva vody při dešti), osobně si myslím, že toto má platnost někde v horách, zima ve městě je převážně bez sněhu, já dávám na zimu 15'', v létě 16''

pořád ale platí, že ty 15'' musíš mít v zapsané v TP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre zhrnuté.

 

V podstate troška vyšší a užší profil je troška viac pohodlný a lepší na zimu.

Na 308 mám takisto na zimu 195/65r15 a na leto 205/55 r16

15" sú na 308 rovnako hlučné ako 16" ale zas nová 308 je oproti 2008 oveľa lepšie odhlučnená.

takisto v šírke cítiť rozdiel, auto lepšie sedí na 16" lebo sú širšie, no v tvojom prípade to nehrá rolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...