Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

prodal jsem auto a chtej mi ho vnutit zpatky-reklamace


distrupter

Recommended Posts

jestli si to vlákno četl celý,tak jdeš s křížkem po funuse....

jinak NOZ  a jiné právní prameny ,od ústavy až .....,je k nim i výklad zákonodárců

vše je na netu,co tím vlastně ten poslanec,senátor chtěl říct...aby ho občan chápal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak to čtu, tak spor je postavený na skutečnosti, pokud je přidřené čerpadlo, tak pán odstupuje od prodeje. Pokud je pouze vadný vstřik, tak přispěješ něco na opravu a všichni budou spokojení. Přičemž vůbec není jasné, na jakém základě byl ten vstřik určen jako vadný.

 

Asi bude velmi těžké dokazovat, zda k přidření čerpadla došlo už před prodejem nebo při provozování vozidla pánem. Jak je uvedeno, břemeno dokazování je na Tobě. Proto by jsi měl mít i možnost, určit místo nebo osobu (Soudní znalec nebo servis), která vozidlo prohlédne a určí pro Tebe diagnózu co se vlastně stalo.

Asi bych nepřistoupil na řešení, aby pán vozidlo opravil, vadné díly vyhodil nebo si je někde "opatřil" a chtěl po mě náhradu za opravu. Z tohoto způsobu řešení by šel udělat docela výnosný job. 

 

Také není uvedeno, zda šlo o nějakou preventivní prohlídku, nebo byly s autem potíže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak to čtu, tak spor je postavený na skutečnosti, pokud je přidřené čerpadlo, tak pán odstupuje od prodeje. Pokud je pouze vadný vstřik, tak přispěješ něco na opravu a všichni budou spokojení. Přičemž vůbec není jasné, na jakém základě byl ten vstřik určen jako vadný.

 

Asi bude velmi těžké dokazovat, zda k přidření čerpadla došlo už před prodejem nebo při provozování vozidla pánem. Jak je uvedeno, břemeno dokazování je na Tobě. Proto by jsi měl mít i možnost, určit místo nebo osobu (Soudní znalec nebo servis), která vozidlo prohlédne a určí pro Tebe diagnózu co se vlastně stalo.

Asi bych nepřistoupil na řešení, aby pán vozidlo opravil, vadné díly vyhodil nebo si je někde "opatřil" a chtěl po mě náhradu za opravu. Z tohoto způsobu řešení by šel udělat docela výnosný job. 

 

Také není uvedeno, zda šlo o nějakou preventivní prohlídku, nebo byly s autem potíže. 

Presne tak. Pani mi do telefonu rikala ze hodla auto opravovat z NOVYCH dilu. Predbezna kalkulace vypada na cca 40 000. Dale mi naznacila ze dohoda kterou jsou navrhoval ze ji koupim vstrik a poslu ji ho v ramci kompenzace o to nestoji. Pani je pripravena jit k soudu. Navic naznacila ze zadni naprava je moc meka a moc sedi. Coz odpozorovala od jine 306 co byla vys nez moje... Takze by chtela proplatit i repas zadni napravy. Protoze za to pry taky rucim. Myslim si ze pani ackoliv s ni jako clovek soucitim ze je hrozny mit po tydnu nepojizdne auto... chce po me generalku auta do stavu noveho. Myslim si ze zitra bude chtit i celolak. Naprosto nechapu kde se takovy lidi berou... Jsem asi z jine planety... nikdy by me nepadlo takhle hrotit auto co je tabulkove po smrti a je za castku pod 30 000....

Upraveno uživatelem distrupter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 a je to tu ,no niekto jej dal rozumy a teraz po tebe ide jednoznacne potrebujes pravne poradenstvo aby ti poradili ako z toho co najlacnejsie vykluckovat 

podla mna ziadaj auto naspet pretoze ta zodrie z koze 

 

a nechapem preco s pani sucitis  :myslim  jednoznacne ta oje,,va

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je hnus velebnosti...  :bojim  :bojim  :bojim  

 

EDIT : takže na prodeji auta vlastně proděláš ?  :grr

pokud ji to vyjde tak ano. Navrhl jsem ji reseni ku prospechu vsem a stim nesouhlasi. Nejsem zadna sketa co by chtela prodat auto a modlit se at dojede za roh ulice a ja stihnu utect. S autem jsem jezdil za rodinou na moravu. Moje zena je v devatem mesici a prakticky mohla v tom aute porodit a vozil jsem ji v tom a opravdu jsem nepredpokladal ze me to auto nekde necha.  Je pravda ze to neni ve smlouve ale bylo to receno jen ustne ale upozornil jsem je ze na vstrikovani jsem nesahal a nevim jak na tom striky a cerpadlo je... Auto koupili odjeli a pak stim jezdili po vesnici... tankovali auto uzivali proste tyden kazdy den... Je tam tolik promenych... treba napriklad natankovani benzinu misto nafty nebo jine chovani co ten motor proste posere.. Jak rikam... nejsem ****** a klidne pani pomuzu. Ale abych za auto co jsem prodal za 27 doplatil ze sveho cca 45 000. Dost mi to zavani tim, ze pani chce podvest me... Uz jsem mel dokonce nutkani ze vyrazim za ni se vstrikem a mechanikem a auto ji opravim. Kdyz se nad tim clovek opravdu zamysli tak vzhledem ke stari a stavu auta v dobe prodeje a vzhledem k jednani protistrany nemaji moc sanci na uspech. Chci se snima vyporadat lidsky a z dobre vule. Nejsem magor abych nekomu generalkoval auto... popripade mam jeste jedno auto... nechce ho nekdo? ze bych mu z nej udelal novy :D

Upraveno uživatelem distrupter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvidim jak to dopadne dle te stolice. ackoliv nevim k cemu to bude. Precejen na stolici prece zjisti ze vstrik je v haji... ale dle meho nazoru nezjisti co jehlu pridrelo...popripade co vedlo k nefunkcnosti elektroniky vstriku. Stejne tak si myslim ze pridirajici se cerpadlo musi byt patrne na dignostice ne? Kdyz tlaci min. Nicmene vada neni skryta. Vada je vznika uzivanim a beznym opetrebenim auta ktere vzniklo behem tydne u novych majitelu. V dobe prodeje auto odpovidalo kupni smlove a to je prece to nejpodstatenejsi. Nejsem autobazar ktery garantuje technicky stav. Jsem obycejny kluk co neni z oboru... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak co se tyce toho ze mam resit vsechno lepsi smlouvou.... smlouva prece neni nadrazena zakonu ne? To tady uz nekdo rikal. Nevim co je na tom pravdy. To je pak vpodstate jedno co ve smlouve bude.... No uvidime jak to dopadne. Jsem z toho hodne spatnej... mel jsem to auto zapalit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Rozhodně bych už kontaktoval nějakou právní kancelář, obyčejně si lidi myslej že to bude stát majlant atd. Tipuju že v tomhle případě by částka za advokáta byla daleko nižší, než požadovaná oprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to rozhodne ne. Nepripoustim si nic jineho nez pridani na vstrikovac. Coz je vpodstate moje dobra vule. Protoze neverim tomu ze v naslednem sporu by se ukazalo ze jsem vedel ze neco za tyden odejde ve vstrikovaci potazmo v cerpadlu... Kdybych dokazal videt do budoucna tak vsazim sportku kazdy den :)  Pokud pani neustoupi a prejde do urovne reseni oficialne pomoci mailu nebo doporucenych dopisu prechzim do ofenzivy spolecne s pravnikem. Myslim si, ze moje sance jsou vyssi. To mi snad da zapravdu kazdy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak tohle je teda i na mě dost silný kafe. A vidím to tak že panička někde nachytala moudra a teď se snaží Tě pěkně vydusit a až vyměkneš tak že se Ti samovolně otevře kasírka a na  ní vypadnou zpátky dukáty co za to auto dala.

 Řekl bych že tady začíná být každá rada drahá a ty nejlevnější Ti dá nějaký právník ale chtělo by to někoho kdo se takovýma kauzama zabývá ,přeci jen i právníci mají své specializace.

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...