Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor do 306 1,9TD (intercooler)


kremenak

Recommended Posts

Nevíte náhodou někdo, za kolik se dá sehnat motor s turbem do 306 sedanu rok výroby 1998???

Mám možnost koupit pěknou 306 v plné výbavě, ale má motor s ojnicí venku skrze blok motoru. Nevím přesně, co tam je za motor, je to 1,9 SVDT. Je tam motor s intercoolerem. Na tachometru má 115 tis. km.

Jsou nějaké záludnosti s výměnou motoru? Za kolik by se asi dal přibližnš sehnat, popřípadě neví někdo o takovémto motoru?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to se nedivím, že máš možnost koupit 306 TD s padlým motorem. Určitě levně, že? Nejsi sám, tuhle možnost má dost lidí - těhle motorů totiž bývá padlých docela dost, takže auto bez motoru se nabízí co chvilku, jenže ty motory jsou poněkud nedostatkové a drahé.

Motor je tam buď DHY nebo D8A - na to je třeba se podívat do papírů, aby to sedělo. Prakticky se sice nelišej, ale papírově se to blbě řeší.

Samotná výměna je relativně v pohodě, o žádných záludnostech nevím - jen se tam musí prostrkat jak ježek do klece, je tam málo místa, ale jde to.

O motoru na prodej nevím, ale prodává se klidně za 20-30tis - záleží na tom, co všechno ti zbylo dobré a co budeš muset dokoupit. Podle stavu tacho by se dalo soudit na čerpadlo a turbo OK, na druhou stranu tyhle motory většinou lehnou kvůli turbu propouštějícímu olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem ten,kdo prodává ten motor.

Prdla hlava a měl sem možnost z totálky na zadek koupit celý motor se vším všudy-stál mě 25tisíc.(Hlava nová,stojí do 20tisíc)

Takže mi doma leží motor (z hlavou,ale prasklou) a všechno kolem-čerpadlo,intercooler,turbo atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo,klíďo-jde o to,že ani nevím,za kolik se tyhle věci prodávají:D,ale velice rád pomůžu.

Ale Oddie,jak si psal o tím,že většinou kleknou kvůli turbu-nepřu se.

Jen konstatuju,že já sem zas slyšel,že právě odcházejí tím,že prdne hlava,což přisuzujou tomu,že diesel z turbem je na zahřívání šíleně náchylnej. :o

Lol,se snažím poučovat a absolutně tomu nerozumím :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, prasklá hlava je u těhle motorů ještě častější než ta zadřená klika, to je pravda, už to tu na fóru bylo také zmiňované několikrát. Holt jsem to nenapsal přesně, to turbo jsem zmiňoval v souvislosti se zadřením kliky (resp. vykouknutím ojnice blokem, kterému dost pravděpodobně něco takového předcházelo - i když vyloženě nemuselo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To GROM:

Tak kolik by jsi chtěl za ten motor s prasklou hlavou?:myslim

Kolik odhaduješ, že má asi najeto, jestli to nevíš přesně?

To auto je opravdu pěkné a v plné výbavě. Sice za něj chce 95 tisíc,ale kdyby 10 slevil, tak bych asi o tom uvažoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik?To je těžký,samozřejmě nechci natáhnout,ale jde o to,že já nevím sám kolik takové věci stojí.

Chtělo by to fórum-myšleno zcela vážně.

Jinak má najeto zcela jistě do 160tisíc. Jsem druhý majitel,tak samozřejmě na 100%to nemohu vědět.

Zkuste navrhnout cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

jasně,to je dost blbý,u mě je to určitě hlava.

Jedině si jí nechat natlakovat,ale to zas stojí docela pěkný prachy :myslim

V pohodě,minimálně,ten blok si ještě chvíli nechám,takže v klidu.

A určitě tady jsou i jiní,co prodávají celý motor,v tom bych neviděl problém.

Spíš jde o to,jak jste na tom s tou hlavou.

Jinak,já měl z Francie dovezený motor(85tis.najeto) za 25tisíc i s převodovkou a se vším ostatním,jen dát do auta.

Možná byste měl uvažovat i o téhle variantě...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...