Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zadni madlo


lamancha

Recommended Posts

jestli máš break nebo SW tak se musí sundat celý tapecírunk, a vyndat zevnitř lištu osvětlení. Tam je vevnitř vsazená kostička s mikrospínačem, který se asi dost často posírá, soudě podle toho že v servisu je to nedostatkový zboží. Řekli mi že ta kostička 2x2 cm stojí asi 800 kč a že kufr nejde mechanicky otevřít, takže ho musím vynosit vnitřkem.(není to pravda)To jsem protočil panenky a namontoval tam mikrospínač z kopírky které servisuju.Vydržel tam dva roky ale letos u moře zkorodoval a přestal fungovat zrovna když jsem chtěl nakládat na odjezd. Blbý je že do té lišty zatéká.Originál mikrosp.má na sobě krytku ze silikonové gumy a je zalitý, ale i tak se tam asi vlhkost dostane.Nevím jak to má hatchback ale asi podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...

tak to sorry, dlouho jsem tu nečetl příspěvky, takže jsem neodpověděl.Předpokládám, že už sis s tím mezitím poradil,ale kdyby ne.... Kufr se dá otevřít zevnitř tak že vrazíš inbus nebo slabší šroubovák do malé dírky u zámku zadních dveří zevnitř zavazadlového prostoru. Tím zámek odskočí a pak už krumpáčem serveš tapecírunk. :D

Musíš odlígrovat všechno komplet okolo okna ty lišty - zapadají i do sebe, takže opatrně. Dole u zámku jsou ty dva známé trny, co se zamačknou a pak vyndají a jinak je to jen namačknute do karoserie. Když to děláš po třetí už to jde rychle. Kolik za ten mikrosp. chtěli?

Mě v autoriz. servisu řekli že mikrospínač dodávají jen jako komplet s celou lištou v černém provedení a musím si to nechat ještě od nich nalakovat. To mě tehdá pěkně lakovali už dopředu!!!:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Bancroft: Diky, lepe pozdeji nez vubec, spinac mi dali v ramci zaruky zadarmo, ale listu a nalakovani uz chteli zaplatit (zaruka uplynula), takze jsem se na ne vykaslal, vzal spinac a naplanoval, ze to opravim sam, zatim nejak nebyl cas:roll Porad nechapu, proc chteli i tu zadni listu - predpokladam, ze ty jsi to opravil aniz by jsi tu listu-madlo polamal:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasně. když sundáš všechny tapecírunky, tak tu lištu odšroubuješ zevnitř sundáním čtyř matiček - celá lišta ti zůstane v ruce, vyměníš si pohodlně prasklé žárovky spz a vysuneš tu kostičku mikrospínače co nemikrospínačuje. Záležitost 5minut- ale pak všechno zpátky. Já tam ale navíc vmontoval ten mikrospínač z kopírky - tak mi to zabralo víc, ale zatím funguje. Ještě jsem přemýšlel vytáhnout kabel dopředu do palubky a tam udělat tlačítko na otvírání kufru až se to příště v chorvatsku zase posměje, abych nemusel stěhovat věci vnitřkem auta. Možná by se podle schéma našel správný drát někde u pojistek. Někdo tady už prý má tu knihu - to je asi ta za 15 euro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem to zacal rozebirat, abych zjistil, ze se o to ti smoulove pokouseli taky a jelikoz se jim nedarilo vysunout konektor i kdyz nalomili prepinac tak to vzdali. ja jsem pokracoval dal a zlomil konektor, takze dalsi vec co musim sehnat, respektive objednat, protoze tady skladem snad nemaji nic:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem nejdriv poslal pro konektor zenusi s klukem a vratili se s neporizenou, dneska jsem tam konecne vyrazil sam a prinesli mi prepinac, vysvetlil jsem znova , ze potrebuji konektor - zastrcku a oni , ze to nemaji, a ze to musi objednat, ale i kdyz to objednaji, tak jim jich prijde nejmin deset a co s tim budou delat:roll tak jsem se jich zeptal jak by to teda opravili sami a tak me podarovali (skutecne zdarma), ctyrma samostatnyma konektorama, ktere si \"obuzirkuji\" a zapojim:super mj. spinac tady stoji 26Eu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze:

je to jednoduche , ctyri maticky a dva plastove cudliky :

mad01.jpg

mad02.jpg

ja jsem je pri demontazi ulomil, ale na funkci (otevirani kufru) nemaji vliv

takhle to je demontavane, musi se vytahnout stred, ktery je zajisten dalsima cudlikama:

mad03.jpg

mad04.jpg

pak se vysune stary prepinac a zasune novy, to jde hladce:

mad05.jpg

mad06.jpg

mad07.jpg

no a pak to poskladat zpatky:

mad08.jpg

mad09.jpg

mad10.jpg

nicmene prepinac asi fungoval. roli \"kurvitka\" sehral konektor, ktery by tak zaoxidovany, ze \"nespojoval \" a ja jsem pri snaze ho uvolnit, ulomil jednu \"nozicku\".

Ale ted uz vesele oteviram:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vidíš ty kluku šikovná, a to je teď radost otevírat kufr co? Inu pažout člověka naučí radovat se z běžných věcí a a u jiných aut samozřejmostí.:D

Ještě ty blinkry kdybych rozuzloval aby mě nedeptalo blikání na všechny světové strany. Tak tedy Madle zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...