Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Úbytek chladící kapaliny


Wimpi

Recommended Posts

Zdravím, nedávno jsem zjistil, že mě u mého Peugeota 306 1.9Td r.v.1998 začala ubývat chladící kapalina. Dolil jsem a stále mizí. Tempo je asi 1dcl na 100km. Zatím jsem si nevšiml, že by někde něco teklo. Pod autem je sucho a v motoru taky. Ranní starty naprosto špičkový a spotřeba pod 5,5l. V oleji jsem vodu nenašel. Auto normálně topí,teplota motoru ale vystoupá maximálně na 75st. Z výfuku jde bílý kouř pouze při startu, po ohřátí zmizí. Sahal jsem na hadice, když se motor lehce ohřál a natlakované nebyly.

 

Kde by mohl být problém? Na těsnění pod hlavou to nevypadá, že by byla prasklá hlava?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ona hlava může být v pořádku ,a na vině může být starý chladič ,nebo ještě líp- starý hadice do něj.Mě to dělá taky, příští týden bude generálka.

Decka vody zmizne hravě ,motoru nic není,jen ty hadice jsou krapet starší a objímky.To doléhání na náustky je problém.Stačí malá netěsnost ,a než se to ohřeje a stáhne ,nebo jak motor s chladičem chládne ,něco ti tam ukápne.Nemá smysl tam patlat silikon nebo to něčím lepit  ,ptal jsem se na to v servise , max. to máznou indulonou ty náustky nebo konce hadic. Nebo nový hadice. To chce ale pod tím stát na zvedáku a čekat .kde to ukápne. Dej si tam nějaký promitivní dekl pod motor ,najdeš to spíš.

Nejvíc je to znát při krátkých pojížďkách ,na dlouhé štreky to není poznat.

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

75.st je teplota i když je třeba 10 nad nulou. Olej ve vodě není a hadice jsou teplé a měkké. Známý říkal, že asi teče pumpu. A jelikož jsou rozvody s pumpou zakrytovaný, tak to rozhazuje vodu po bloku a není tam vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...