Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

filtrujete někdo doma vodu z vodovodního řádu?


Pe.Tr

Recommended Posts

takže zatím zvítězila varianta stolního výdejníku vody v kuchyňi na teplou a studenou s napojením na řád a kompresorová´ým chlazením, má to dva filtry , ještě čekám na finalní cenu a cenu těch filtrů plus jejich životnost.

 

teď ještě řeším domácí vodárnu +předfiltr na mechanicke nečistoty ,na zvýšení tlaku v řádu s kterým bojuju od nastěhování, hlavně mi jde abz to nedělalo moc kravál :D

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže objednáno http://www.dk-voda.cz/vydejniky/144-dk2v208g-vydejnik-vody.html  filtr má životnost 6000litrů a stojí 600,-

 

navíc dnes instalatér u mne doma vyřešil problém s tlakem, jeden z ventilů u přívodu se nedal otevřít naplno byť to tak na kolečku z venku nebylo patrné , navíc tam  byl uplně zbytečný tak se dal pryč plus i zpětná klapka co byla nad ním , dala se tam nová roura a tlak je v celém domě uplně suprovej i po otevření všech kohoutů najednou.

 

takže domácí vodárna netřeba , filtr prej taky ne páč  všechny roháky mají své male filtříky což je pravda , jeden jsem vyndaval kvůli myčce :D

 

ptal jsem se jej i jiných na změkčovač vody  a jsou to prý vyhozené peníze.

 

takže svůj double problém jsem vyřešil ke své max. spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to nesouhlasim, kvůli tvrdé vodě mi odešla jedna prača za 3 roky, mám zanesenej kotel vodním kamenem a tím je o dost horší účinnost ohřevu vody, neustálé čistění rychlovarné konvice, zanesené kohoutky v kupelnách, tad.

 

živpotnost přístrojů se prodlouží, ušetří se za chemický změkčovače a odstraňovače vodního kamene a tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako dřívější obyvatel Neratovic musím potvrdit, že voda je na Mělnicku celkově tvrdá. Pračka nám vydržela cca 4 roky a poté odešlo čerpadlo, rychlovarnou konvici bylo nutné co měsíc čistit, na nerezu se dělali fleky atd. Navíc ta voda i dost divně chutnala a občas byla cítit silně chlorem.

Ale jak mi bylo kdysi vysvětleno na MÚ. nebylo to samotnou vodárnou ( myslím, že to bylo Kárané ) ale poslední úpravou vody tesně před tím, než šla do města. A to proto, že Neratovice mají celkově staré potrubí ( cca od roku 1960-70 ) a do vody se již mohl dostával bordel odjinud. Navíc celé polabí je na pískách a je tam větší nebezpečí kontaminace spodní vody. Proto se mnohem víc ošetřuje než jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to nesouhlasim, kvůli tvrdé vodě mi odešla jedna prača za 3 roky, mám zanesenej kotel vodním kamenem a tím je o dost horší účinnost ohřevu vody, neustálé čistění rychlovarné konvice, zanesené kohoutky v kupelnách, tad.

 

živpotnost přístrojů se prodlouží, ušetří se za chemický změkčovače a odstraňovače vodního kamene a tak

jednou za pulroku vyperu pračku a myčku jen s 250ml Ludmila (neplest s fixanela)  30,- litr a stačí to bohatě. nedavno jsem měl roydělanou myčku uplně do mrtě a vodní kámen vůbec nikde.

 

konvici, koncovky vodovodu (nemuzu si ted vypomenout jak se to jmenuje :D ) vše jednou za pul roku royeberu a vyčistím včetně sprchových hlavic a pohoda. mam 25l kanystr na odstranovani vodního kamene (koncentrat) stal asi 1000,- a stačí vždy kapička.

 

oproti ceně změkčovače , instalace a soli a dalších věcí okolo jako energie. je to fakt zahubičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi nemáme tvrdo vodu, protože kohoutky, hlavice a ani pračku či myčku jsem za posledních 10 let nijak nečistil. Voda teče a stěrače stírají. Kolik je optimální tvrdost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím u nás bereme vodu jen ze studní takže je tvrdá první automatka koupená v 89 roce vydržela cca 12 let byla to tatramatka a kdybyse nerozpadly plechy prala by ještě teď,ty filtry dobrý obchodní tah ,co se stane z vody po odstranění všech minerálů?Destilovana voda zkuste si ji koupit balenou a čas používat ke konzumaci ...stačí používat selský rozum.Jinak 28 let ve vodarne :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby vodárny poctivě ,,dělali" vodu, tak nejsou takové problémy a kontrolní orgány prováděli poctivě svoji funkci! Nevím, zdali takové problémy byli dřív. Ale mohu potvrdit, že jsem byl na návštěvě a tak chlorovanou vodu jsem nezažil ani na plovárně! A pak jsou z toho suché pokožky a další kožní onemocnění. Chudáci malé děti!!!Takovou vodu bych nepoužil ani na umytí auta, abych nepoškodil lak.

 U nás v Týně n/Vlt. je voda z kohoutku dobrá, takže se dá pít normálně. Děláme si s klukem ,,šťávu".

 Ve studni je o něco tvrdší voda, tak se používá jako užitková voda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím u nás bereme vodu jen ze studní takže je tvrdá první automatka koupená v 89 roce vydržela cca 12 let byla to tatramatka a kdybyse nerozpadly plechy prala by ještě teď,ty filtry dobrý obchodní tah ,co se stane z vody po odstranění všech minerálů?Destilovana voda zkuste si ji koupit balenou a čas používat ke konzumaci ...stačí používat selský rozum.Jinak 28 let ve vodarne :-)

 

pleteš si destilovanou vodu s demineralizovanou, destilovanou rozhodně nemáme.

 

a vodu demineralizujeme a náskledně se do ní přidá malé množství neupravené vody a je z toho normální měkká voda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používá se vůbec (vzhledem k energetické náročnosti) destilace? Bez ohledu na OBCHODNÍ označení v regálech obchodů.... Předpokládám, že všechno to budou DEMI vody v různém stupni úpravy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se ptáš zda se vyrábí, tak ano vyrábí. Pro lékařské potřeby, laboratorní potřeby a podobně určitě. Zda i pro běžné drogerie a hoby obchody nebo pumpy, to nedokážu říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...