Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

špatně topí


ccatar

Recommended Posts

Muj Pažout španě topí...poraďte mi prosím..

Kapalina je dobra a chlazení odvzušněno..(alespoň myslim)..:myslim

nevíte kde je problém??

Po ohřátí fouká teple, ale neni to tak jako dříve a začne topit až když má cca 80°C..

jedná se o 309 1.4 jednobod(55KW)...R.V.1992

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze je to normalne, ze to nefuka horuci vzduch, ked je vonku zima. U mna je to to iste. Tiez mam P309, 1,4. Ja ale jazdim len kratke trasy, tak neviem to posudit objektivne.

Mne to od cca 60 stupnov zacina hriat, ale horuce to nie je ani pri 80 stupnoch, kam sa mi to pri cca 6km jazde ani nedostane, ked je vonku okolo 3 stupnov.

Este je mozne, ze mas bud zavzdusneny, alebo zaneseny radiator nejakym bordelom, takze ma maly prestup tepla. Chcelo by to asi skusit chytit hadice v motore, ktora ide do a z radiatora, ci je horuca, alebo nie, a podla toho zistis, ci je chladiaca kvapalina dostatocne ohriata + ci sa z radiatora vracia horuca voda. Ak nie, asi to bude zavzdusnene. Tiez som tu niekde cital prispevok, ze mal niekto poskodeny radiator tak, ze sa mu tepla voda hned vracala von z radiatora naspat a neohrievalo ho to... :myslim Skus to najskor s tymi hadicami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...