Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

emise+STK2016 - Fapoff


sidonius1

Recommended Posts

tož ale nemusí dosloužit jen kvůli kurvítku, že ... mám tak polovinu nájezdu po městě, a s FAPem jsem jel skoro furt v nouzáku - a to je teda super, třeba když v kopci předjíždím, a najednou pfff, výkon žádnej a jsem rád, že po podřazení o dva stupně se do toho kopce vůbec vyšplhám aniž by mi rychlost klesla pod polovinu původní

takže ti ze srdce přeju, aby to bylo aspoň těch 80k, ale když užs' to měl jednou venku, tak vracet to kvůli mediálnímu humbuku mi přijde jako blbina

Tak jsi si to měl nechat pořádně opravit. Já jsem s Fapem neměl potíže až do 190.000 km. Pak se zanesl. Jeho vykuchání byla ekonomická záležitost, protože v té době by výměna stála více než 30.000,-Kč.

Mediální bublina říkáš? Možná u nás v ČR ( zatím) ..ale osobně znám člověka, který byl v Německu na dálnici u Mnichova zastavený policejní hlídkou když jel s e svým VW passat,  nasměrovaný na parkoviště,kde stála pojízdná STK. DPF vykuchaný. Výsledek? 900,- euro pokuta, 300,- euro odtah na policejní parkoviště, 80,-euro "parkovné" a auto jelo na valníku domů. V přepočtu cca 35.000,- Kč !!!  + samozřejmě odtah do Plzně.

   Je mi jedno jestli je to mediální bublina nebo ne ale tohle riskovat nebudu. Další věc je ta, že dnes tě může policajt odeslat na nebližší STK. Zatím to nikdo nedělá ale že nemáš v autě Fap pozná i malé dítě... Na STK stačí povolit 4 šrouby a je jasno...  A je celkem jasné jaké auta už na 100% mají FAP nebo DPF...  Vše je otázkou času....

   A tak si myslím, že ta moje investice 7.500,-Kč není až tak úplně zbytečná....

Upraveno uživatelem sidonius1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ho v tom Nemecku zastavili tak chci videt doklad.

To vsichni maji jen plnou pusu kecu a vse jsou jenom vymyslene historky.

rekl jsem nekolika zakaznikum ze kdyz je "chytnou" v nemecku a dostanou pokutu za prokazany vyhozeny DPF tak jim pokutu zaplatim.

Mam nekolik kluku kteri jezdi bez DPF a nekolikrat prosli "STK" v Nemecku (vsichni tomu tak rikaji tak budu i ja) na dalnici a bez vetsich problemu.

 

EDIT: Vsichni mluvi jen o znamych kteri maji zname a jejich znamy dostal pokutu v Nemecku.

Sirite mezi sebou zbytecnou paniku.

Upraveno uživatelem straki007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sidonius1- jak prosim male dite pozna ze mas vykuchany fap ?? kdyz ani velke dite ti na ty srouby nemuze sahnout a kdyz jeste vetsi dite "JAA :)  " jsem je ani nemohl povolit, bez autogenu jsem musel 3 odlamat...

Upraveno uživatelem pagot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neřešil bych ,,,jak'' na vykuchaný Fap úřady příjdou, na tom se pracuje tam, kde tomu rozumějí líp než my... (možná by na rychlý, nějaký bezdemontážní postup přišel i straki007--kdyby tuto zakázku dostal--věřím tomu, protože se tím zabývá)

 

zaměřil bych se spíše na to, zda nechají v Evropě i do budoucna jezdit ta auta s vykuchanýma Fapama jen tak jako nyní--a tam jsem si 100% jistý s odpovědí..., tak se na ,,problém Fap'' dívám já ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsi si to měl nechat pořádně opravit.

a to se prosím dělá jak?

auto si po nějaký době vzpomene, že chce regenerovat, jenže aby ten cyklus spustilo, potřebuje dosáhnout nějaký parametry (teplota, asi i rychlost ...), který nedosáhne, au

ok, jedu někam dál, motor se zahřeje, jedu kousek po okruhu, tak auto usoudí, že by teď jako regenerovat mohlo ... bum, semafor, stojím, regenerace přerušená, chvíli po rozjezdu to padá do chyby, protože cyklus neproběhl úspěšně

jak se tohle nechá "pořádně opravit"?

zaměřil bych se spíše na to, zda nechají v Evropě i do budoucna jezdit ta auta s vykuchanýma Fapama jen tak jako nyní

to je ale jiná otázka ... nač stahovat kalhoty když brod je ještě daleko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ozzy to co bude v evrope se teprve uvidi celkove a otazka fapu a podobnych kurvitek? Klidne se muzeme dockat i toho ze se upravi nebo zcela zmeni emisni limit skodlivin u eura3, kdyz clovek kouka co se deje, nelze vyloucit zcela nic :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně perspektiva dieselů je teď docela neslavná, novější jsou nacpané problematickými kurvítky, které časem srážejí cenu, aféra s emisemi, která časem srazí cenu, nástup "emisních" zón, které časem srazí cenu, zpřísňování STK, které se taky odrazí na ceně... Osobně bych si teď už asi diesela nekupoval, nebo když už, tak jen za extrémně výhodných podmínek (což fakt není desetiletá 407 za kilo). A pokud bych se chystal prodávat, tak bych velice hleděl na to, aby to zmizelo letos na jaře. Pokud má někdo šlupku na dojetí, kterou už prodávat nechce (nemá to smysl), tak tam bych to moc neřešil, příp. pokud tomu končí technická letos, udělal bych ji před půlkou roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše směřuje k tomu, že se to zpřísní. S tímhle krámem jezdí miliony aut v evropě. Jen tady v té východní části je zvykem Fap kuchat. Z 80% je to z ekonomických důvodů. Tomu se není třeba divit. Já ho tam vrátil, protože dle mého soudu přišel čas. A dělám to taky čistě z ekonomických důvodů. Nenechám si napařit pokutu jako kráva a časem možná sebrat papíry. Pokud se po první půlce roku půjde na STK a emisích po fapech ještě víc, co se stane? Zvedne se cena všech  součástek ohledně fapu. Já přeci nikomu nevnucuji ať ho do auta vrátí. Jen píši, že jsem to udělal, proč a za kolik. Nebudu sám sobě lhát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem tady mel pana ktery mel vypnuty FAP.

Ukazoval mi foto z te slavne diagnostiky na EK.

A prosel bez jakekoliv znamosti a nebo uplatku.

Byl tam dnes.

 

Citroen C5 2,0 HDi motor RHR.

Tak kurna v cem je pes zakopany?

Zeby byla potreba dat skoleni lidem na STK ?

Nebo se to bude delat jak teda ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu mimo mísu ....k TK.. 1.9 i 80kW  ´89 ,dnes 5.2-.8.30 ráno 

.poprvné mě z emisí vylifrovali, vysoké CO ,

 

nasazen unisex kat za 14 stovek a emise jak víno ,šel jsem do setin čísel normy.....na autě aktrál -uni kat , 2x tlumič výfuku

 

 

základ dobrý motor seřízený  ,pán přede mnou s vyrachtanýma ventilama na felině a rozvody - 1.3 i měl problémy, rozšířilo se mu ale trochu pásmo pro volnoběh ,ale po opětovném vytočení na zvýšené točky a klesání se ustálil na normu a prošel .základ olej a ventile a filtry. 

 

Líbílo se mi ,že ta mašinka se SW  na emisích spolehlivě odhalí O2 ve spalinách - díru ve výfuku,člověk to nemusí hledat a ví ,že tam díra je.

 

 

samotná technická na kanále.....3O minut prostoje o ničem  ,protože to mají nařízený , plus 3 fotky...Na vyměněných čepech a silenblocích ,s podvozkem v gumoasfatlu ....není co najít.

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tobě to vybíná regeneraci když zastavíš na semaforu? To je nějaký divný, ne? Stání na volnoběh mi regeneraci rozhodně nevyplo

nejezdil jsem s diagnostikou, tak nevim, co přesně to dělalo nebo nedělalo, podstatný je, že to selhalo ... ostatně kdyby to fungovalo dobře na volnoběh, resp. v jakýmkoliv režimu motoru, tak proč by si auto neregenerovalo kdykoliv, proč je to nastavený aby se to pustilo jen za nějakejch okolností? - rychlý google říká, že při vypalování s eolysem to chce >1400 otáček, na volnoběh mám 800 ...

a skutečně nevím, jakým zásahem do auta "spravit", že jsem těch okolností nedosahoval ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim Prý se to pozná pohledem do vejfuku,černý nemá FAP,bílej vejfuk má FAP.Nedokážu si trošku představit jak na dovolené vysvětluji proč je černej.Příští týden jdu zjistit kolik by stála opětovná montáž ale upřímně jsem rád že ho nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...