Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

emise+STK2016 - Fapoff


sidonius1

Recommended Posts

Celda, Sawoy: Mě při regeneraci nic nečudí. Vůbec nic. Pálící se saze by měly maximálně dávat jemnej světlej kouř. Pokud to hulí jak tovární komín (i když jen při regeneraci), určitě to není v pořádku.

 

85tis, kouřivost 0,02, rozptyl hodnou 0,12. Podle servisu je FAP tak ve třetině své životnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam moc proměnných který to můžou ovlivnit a zásadní bude právě ten bod životnosti ve kterém se to nachází - těsně před smrtí to asi bude hulit černě.

 

Když to vezmeš čistě teoreticky tak by životnost měla/mohla být neromezená - kdyby se při regeneraci spálilo vše zachycené dokonale. A protože to tak není, postupně se to zanáší, nespálený zbytky přibývají a jejich vlastnosti se jízdou mezi regeneracema mění (tím jak úřes ně procházejí výfukový plyny), což pak asi bude mít vliv i na tu barvu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nekonečnou asi ne, ten cerín, který se vytváří zanáší póry v tom filtru, takže po určité době je potřeba filtr "vyčistit", tedy repasovat. Po repasi se asi může zanášet rychleji, takže nejspíš nevydrží tolik, jako nový.

 

Nevím, podle mě to nemůže "čoudit" ani při regeneraci, tedy spalování sazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes emise....tak schválně......??

Nechci vyvolávat paniku , ale bez Fapu ani náhodou...!! Dopředu udělána diagnostika vstřikovačů..jsou OK........a výsledné číslo

emisí je  kouřivost  2.56 (povoleno je 0.51).....na novém typu mašiny emisí.

Rovnou mi technik řekl že se vůbec nediví ..měl už několik Fapoff aut a ani jedno s kouřivostí neprošlo... :myslim :myslim

Když jsem se ho zeptal zdali je vůbec možno se s  fapoff do stat na 0.51 mi řekl že je to absolutně vyloučené....!!!

S fapem lezou čísla 0.02 0.03 atd.....bez fapu  1.7, 2.0,2.5 a měl i 4.5.... :aut

Tak a a ted si to přeberte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem něco hledal ve složkách tak  hodnoty z 16.9 2015 na mé 807   otáčky předepsané volnoběh 800-950  přeběh 4800-5200   naměřeno 880  5100.   ten údaj ze štítku 0,51   hodnota kouřivosti povolená 0,51 naměřená 0,38   rozpětí hodnot kouřivosti povolené  0,25 naměřené 0,17.         měřeno přístrojem opacimetr: AVL-4000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle bych to neviděl, jak už tady lidi psali, do 0,5 se vlezli s odřenýma ušima, pokud je motor v dobrém stavu.

Já se s mondeem bez DPF vlezl do 1,0 po repasi vstřikovačů, dva roky předtím se starými vstřikovači do 1,9 (což tenkrát stačilo.) Ale mondeo je daleko větší čmouďák.

 

Když jsem se ho zeptal zdali je vůbec možno se s  fapoff do stat na 0.51 mi řekl že je to absolutně vyloučené....!!!

S fapem lezou čísla 0.02 0.03 atd.....bez fapu  1.7, 2.0,2.5 a měl i 4.5.... :aut

Tak a a ted si to přeberte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaculík vždycky píše, že FAP/DPF funguje bezproblémově, pokud je motor v pořádku. Jakmile kouří třeba kvůli spotřebě oleje, vstřikovačům, turbu nebo EGR apod, FAP jde do kytek rychle. 

 

Tak asi záleží v jakém jezdíš, i u pežota má někdo problém ve sto tisících, někdo má najeto 300tis a FAP původní. Mercedes má ten systém zjevně dimenzovanej jinak.

Upraveno uživatelem martinikus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...